کد خبر: ۷۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸- 16 December 2020
ویژه‌نامه "دردآشنای اسلام و انقلاب" – ۱۷

روایت جالب آیت الله اعرافی از درس اخلاق آیت الله یزدی در فیضیه

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: شجاعت و شهامت آیت‌الله یزدی در بین همترازان ایشان و بزرگان حوزه از نمونه‌ها بود؛ ایشان فوق‌العاده روح بلند آمیخته با شجاعت داشتند.

روایت جالب آیت الله اعرافی از درس اخلاق آیت الله یزدی در فیضیه

آیت‌الله علیرضا اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان و مدير حوزه‌هاي علميه در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان در خصوص ویژگی‌های شخصیتی حضرت آیت‌الله محمد یزدی و وجوه مختلف ایشان در دفاع از انقلاب اسلامی گفت: ابتدا خاطره‌ای در خصوص آیت‌الله یزدی عرض كنم؛ طلبه‌ای نوجوان بودیم كه به تازگی در سال‌های 53 و 54 وارد حوزه علمیه قم شده بودیم، در درس‌های اخلاق آیت‌الله یزدی در فیضه قم حاضر می‌شدیم؛ درس اخلاق ایشان جامعِ بینِ هم ترویج و هم تعمیقِ ارزش‌های اسلامی، دینی و حوزوی در دل و جان طلاب بود و از طرفی این درس اخلاق آمیخته با روح انقلابی، شجاعت و شهامت بود.

وی با بیان اینكه آیت‌الله یزدی خیلی زیبا مفاهم اخلاقی را ترسیم می‌كردند، گفت: درس اخلاق ایشان علاوه بر اینكه از لحاظ اخلاق فردی، معنوی و عبادی مؤثر بود، از طرفی یك روح اجتماعی، سیاسی و انقلابی را نیز تقویت می‌كرد.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب، آیت‌الله یزدی در برخی موارد یك محور منحصر به فردی بود كه مشعل انقلاب را در قم زنده نگه داشته بود؛ و همچنین بلافاصله پس از پیروزی انقلاب، ایشان یكی از چند فرد بسیار مؤثر در حوادث گوناگون در فضای حوزه و خودِ قم بودند.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: ایشان علاوه بر فضل و كمالات علمی حوزی، روح اخلاقی، وارستگی و رهایی از خیلی از قیدها و بندها، واقعاً دل به وظیفه داشتند.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینكه شجاعت و شهامت آیت‌الله یزدی در بین همترازان ایشان و بزرگان حوزه از نمونه‌ها بود، خاطرنشان كرد: ایشان فوق‌العاده روح بلند آمیخته با شجاعت داشتند.

وی به نگاه اجتماعی و سیاسی آیت‌الله یزدی در بررسی‌های فقهی در شورای نگهبان اشاره كرد و افزود: در مدتی كه بنده در شورای نگهبان حضور دارم، آن نگاه فقه اجتماعی و حكومتی ایشان و توجه به این مسائلی كه فراتر از مباحث فردی است را در سخن و بیان و مواضع ایشان خیلی آشكارا و به وضوح دیدم.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینكه آیت‌الله یزدی در مسیر انقلاب و در یك خط مستقیم انقلاب، همراه با حضرت امام (ره) و پس از ایشان همراه با مقام معظم رهبری حركت كرد، اظهار داشت: با اینكه آیت‌الله یزدی به لحاظ سن و شرایطی كه داشتند و از پیشگامان انقلاب و تراز اول‌های انقلاب بودند، بلافاصله بعد از امام راحل، تمام تبعیت و همراهی خود را با مقام معظم رهبری اعلام كردند و بر این خط هم استوار ماندند كه حقیقتاً ایشان الگوی بسیار ممتاز ولایت‌مداری، استقامت بر اندیشه امام(ره) و پایبندی به همه آن موازین انقلاب اسلامی هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به دوران مدیریت آیت‌الله یزدی در قوه قضائیه گفت: از دید من، دوره ریاست ایشان در قوه قضائیه از امتیازات بالایی برخوردار بود و سلامت، زهد، زندگی پاك و فردی ایشان از امتیازاتی است كه در وجود شریف ایشان حفظ گرديد.

آیت‌الله اعرافی در پایان گفت: ایشان در جامعه مدرسین هم، بعد از مرحوم آیت‌الله مشكینی (ره) محور بودند؛ خداوند ايشان رحمت كند و با اولیاء معصومین محشور گرداند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

حضور دادستان کل کشور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات؛ تاکنون تخلف خاصی صورت نگرفته است

دکتر طحان‌نظیف از روند اخذ رای در شعبه مسجد جامع ابوذر هم بازدید کرد

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از روند اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم