کد خبر: ۸۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸- 13 July 2022
ویژه‌نامه "ناظر امین"-۴/ گفتگوی اختصاصی با حجت‌الاسلام ابوالقاسمی:

شورای نگهبان از نفوذ غربگرایان در ساختارهای حاکمیتی جلوگیری کرده است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان از نفوذ غربگرایان بر ساختار نظام جلوگیری می‌کند بنابراین برخورد خصمانه آنها با شورای نگهبان طبیعی است.

شورای نگهبان از نفوذ غربگرایان در ساختارهای حاکمیتی جلوگیری کرده است

حجت الاسلام والمسلمین محمد ابوالقاسمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان در خصوص حراست شورای نگهبان از اسلامیت و نظام، بیان داشت: از اهداف و وظایف شورای نگهبان در رابطه با نظام می‌توان به نظارت در انتخابات که از اصلی‌ترین ارکان نظام است، اشاره کرد چرا که به واسطه‌ همین نظارت از نفوذ اشخاصی که باوری به نظام اسلامی ندارند، جلوگیری می‌شود.

وی در ادامه گفت: افرادی که درصدد ترویج فرهنگ بیگانه هستند و همچنین سعی در آشوب و اخلال در امور مملکت دارند با نظارت به جا و توجهات ویژه شورای نگهبان تیرشان به سنگ خورده و به اهداف خود نخواهند رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خدمات ارزنده شورای نگهبان، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان اهداف خود را با نظارت دقیق بر کلیه قوانین و مقرراتی که در اصل چهارم قانون اساسی آمده، تعیین کرده تا مقرراتی که وضع می‌شود مخالف با قانون اساسی و موازین اسلامی نباشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسمی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان حافظ حقوق مردم و منافع ملی است، اذعان داشت: در خصوص حراست از منافع ملی و حقوق مردم باید توجه کنیم که احکام اسلام عمدتا برای حراست از حقوق مردم است؛ بنابراین قانون اساسی برای حمایت از مردم قرارداده شده است و چنانچه قانونی با قوانین بالادستی ما اعم از احکام اسلام یا قانون اساسی در تضاد باشد قطعا این امر بر خلاف حقوق مردم خواهد بود.

وی با اشاره به تهدیدها و تخریب‌هایی که علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد، عنوان کرد: علت اصلی تهدیدها علیه شورای نگهبان، همین دشمنانی هستند که همیشه به دنبال غارت و تخریب منابع و منافع ملت ایران هستند و پیوسته به دنبال ضربه زدن به استقلال ملی ما بودند بنابراین مهم‌ترین مانع بر سر راه خود را صلابت شورای نگهبان می‌بینند و طبیعی است که برای از میان برداشتن این مانع بزرگ از هیچ اقدامی کوتاهی نکنند.

عضو خبرگان رهبری  در ادامه افزود: دشمنان نظام از هیچ اقدامی برای تخریب جایگاه قانونی شورای نگهبان و تخریب فقها و اعضای شورا بخصوص دبیر شورای نگهبان که یکی از استوانه‌های نظام است، دریغ نمی‌کنند چرا که آیت الله جنتی همواره مانع سلطه بیگانگان و سد راهی بر نفوذ دشمنان برای استیلای بر منافع ملی بوده است؛ همچنین شورای نگهبان از نفوذ مزدوران و نمایندگان مکتب غرب در ساختار نظام جلوگیری می‌کند بنابراین برخورد خصمانه آنها با شورای نگهبان طبیعی است.

حجت‌الاسلام ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان تا کنون متناسب با ظرفیت خود خدمات بسیار ارزنده‌ای انجام داده و تا حدود زیادی از نفوذ غربگرایان در ساختارهای حاکمیتی جلوگیری کرده است؛ شورای نگهبان همچنین قوانین و مقررات را در مقایسه با احکام اسلام مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا در تصویب قوانین خلاف شرع جلوگیری کند.

وی افزود: وظیفه شورای نگهبان صرفا محدود به قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی نمی‌شود چرا که بر اساس اصل چهارم قانون اساسی کلیه قوانین و مقررات کشور باید مطابق با موازین اسلامی باشد و احراز اینها بر عهده شورای نگهبان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دبیر شورای نگهبان: آیت‌الله رئیسی مردمی و پرتلاش بود/ یاد خادمان مخلص از خاطر مردم نخواهد رفت

تسلیت آیت‌الله اعرافی به ملت ایران / روح جهاد خدمت به مردم و کشور در رئیس جمهور موج می‌زد

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

سخنگوی شورای نگهبان: معاون اول رئیس‌جمهور با موافقت مقام معظم رهبری عهده‌دار امور است

بیانیه شورای نگهبان در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش؛ خدمات آیت‌الله رئیسی فراموش نخواهد شد/ ایران اسلامی به مسیر افتخارآمیزش ادامه خواهد داد

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان: ان‌شاالله خبر سلامتی رئیس‌جمهور، ملت ایران را شادمان کند

همه باید همت کنند تا مشکلات معیشتی حل شود

بازدید دکتر صادقی مقدم از غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

ششمین دوره مجلس خبرگان اول خرداد با پیام رهبر معظم انقلاب آغاز به کار می‌کند

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

"طرح استفساریه ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" در شورای نگهبان تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

شورای نگهبان در اظهارنظر نسبت به مصوبات، حتما به نظرات مشورتی پژوهشکده توجه می‌کند