کد خبر: ۷۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶- 12 December 2020
آیت الله مدرسی یزدی عنوان کرد؛

مواضع آیت الله یزدی؛ صریح، شجاعانه، بدون ملاحظه و استوار

آیت الله مدرسی یزدی تأکید کرد که آیت الله یزدی در مسائل اجتماعی و سیاسی شخصیتی فهیم و حساس بود و مواضع خود را به صورت صریح، شجاعانه، بدون ملاحظه و استوار بیان می کرد.

مواضع آیت الله یزدی؛ صریح، شجاعانه، بدون ملاحظه و استوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمدرضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان ضمن تسلیت ارتحال آیت الله محمد یزدی، گفت: این عالم وارسته از افرادی بودند که در مبارزه با طاغوت و همراهی امام خمینی(ره) شاخص بوده و از سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در صف نخست مبارزان با طاغوت و همراهی با امام(ره) با شجاعت و پشت کار جدی فعالیت می کرد.

وی تحت تعقیب بودن ها و تبعیدهای آیت الله یزدی در دوران رژیم طاغوت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ایشان از رهبران انقلابی حوزه به حساب می آمدند، زیرا در راه انقلاب علیه نظام طاغوتی رنج ها و زحمت های بسیاری را متحمل شده بودند.

آیت الله مدرسی یزدی خاطرنشان کرد: آیت الله یزدی حتی زمان تبعید در همان محل منشأ خیرات و برکات بودند؛ یادم می آید زمانی که ایشان به رودبار تبعید شده بودند برای دیدار این عالم وارسته و چند تن دیگر از علما به آن نواحی رفته بودیم، اما ایشان در آن محل نیز به عنوان یک شخصیت ممتاز و روشنگر مورد توجه مردم قرار گرفته بودند و روحانیت و مردم آنجا را نیز به سوی خط انقلاب سوق می دادند و هدایت می کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه آیت الله یزدی شخصیتی توانا و خطیبی فاضل و حساس نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی بودند، گفت: در جریان پیروزی انقلاب بخش عمده ای از مدیریت فضای قم به دست ایشان بود.

وی نقش آفرینی آیت الله یزدی در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه های علمیه، شورای نگهبان، قوه قضاییه و مجلس خبرگان رهبری را مورد توجه قرار داد و افزود: ایشان آنچنان ظرفیت و شخصیتی داشت که خود به خود و به صورت طبیعی در این مناصب و مسؤولیت ها قرار می گرفت؛ گاهی برخی افراد به واسطه همراهی دیگران یا همسویی با یک حزب در یک موقعیت قرار می گیرند، اما ایشان ظرفیت بالایی داشت و از همین جهت در مسؤولیت های مختلف قرار می گرفت و در پی حزب و جناح نبود، بلکه خدمت به مردم و نظام را وظیفه خود می دانست و دلسوز نظام، اسلام، حوزه و عموم مسلمین بود.

آیت الله مدرسی یزدی انتصاب آیت الله یزدی به ریاست قوه قضاییه و عضویت فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر معظم انقلاب را حاکی از شخصیت پر ظرفیت این عالم فقیه دانست و عنوان کرد: ایشان در مسائل اجتماعی و سیاسی شخصیتی فهیم و حساس بودند و مواضع خود را به صورت قاطع، روشن، شجاعانه، بدون ملاحظه، محکم و استوار بیان می کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: آیت الله یزدی دارای بیان قوی بودند و همین بیان به ایشان کمک می کرد تا قبل از انقلاب در حوزه و در میان مردم سرشناس بوده و در عرصه های مختلفی همچون امامت جمعه تهران، شورای نگهبان یا مجلس خبرگان نقش آفرینی داشته باشند.

وی با بیان اینکه این عالم برجسته در عین این که مشغله های بسیاری داشتند، کارهای حوزوی خود را همواره پیگیری می کردند و اهل درس، بحث، تدریس و تألیف بودند، یادآور شد: ایشان یک شخصیت چند بعدی بود و در برخی ابعاد برجستگی بسیاری داشت.

آیت الله مدرسی یزدی از دست رفتن آیت الله یزدی را ضایعه بزرگی برای حوزه و نظام دانست و اضافه کرد: ایشان در کوران مبارزات رشد پیدا کرده بود و تجربیات بزرگ اوایل انقلاب و اداره نظام را به همراه خود داشت، از این رو فقدانشان ضایعه بزرگی بود که بر اساس روایات، جای آن را هیچ چیزی پر نخواهد کرد؛ رحمت و رضوان خداوند رحیم بر او باد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲