کد خبر: ۹۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴- 21 May 2023
با حضور مسئولان سازمان مالیاتی صورت گرفت؛

بررسی طرح «مالیات بر سوداگری و سفته بازی» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

طرح «مالیات بر مالیات بر سوداگری و سفته بازی» با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، طرح «مالیات بر مالیات بر سوداگری و سفته بازی» با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان بررسی شد.

در این مجمع مشورتی که با حضور دکتر کدخدایی، دکتر مولابیگی، دکتر پروین و دکتر طحان نظیف از اعضای حقوقدان شورای نگهبان و نیز دکتر سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی و جمعی از کارشناسان این سازمان تشکیل شد، ابعاد اقتصادی طرح «مالیات بر سوداگری و سفته بازی» یا همان طرح مالیات بر عایدی سرمایه بررسی شد و اعضای این مجمع سوالاتی درباره تبعات اجرای طرح مذکور که چندی پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید مطرح کردند.

همچنین ابهاماتی در خصوص نرخ های مالیاتی تعیین شده در این مصوبه و میزان گستردگی و شمولیت آن مطرح شد که رئیس سازمان مالیاتی در پاسخ تاکید کرد اکثر مردم مشمول این مصوبه نمی‌شوند.

سید محمدهادی‌ سبحانیان با بیان اینکه مطالعات متعدد ضرورت اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه را نشان داده است افزود: ما در این طرح به دنبال تنظیم‌گری در اقتصاد و مقابله با دلال بازی هستیم.

وی با تاکید مجدد براینکه اغلب مردم درگیر این طرح نمی‌شوند استدلال کرد به دلیل معافیت‌های متعدد در نظر گرفته شده در این طرح، اکثریت مردم از آن معاف می‌شوند.

در پایان این جلسه دکتر کدخدایی عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با قدردانی از نظرات کارشناسی مسئولان سازمان مالیاتی و دغدغه‌های حقوقدانان و پژوهشگران حاضر در جلسه نسبت به طرح مالیات بر عایدی سرمایه، اظهار داشت در جلسات آتی مجمع مشورتی رسیدگی حقوقی به طرح مالیات بر عایدی سرمایه در دستور کار قرار می‌گیرد.

گفتنی است پس از برگزاری جلسات مجمع مشورتی حقوقی، نظر نهایی این مجمع توسط پژوهشکده شورای نگهبان تدوین و در اختیار اعضای شورای نگهبان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دبیر شورای نگهبان: آیت‌الله رئیسی مردمی و پرتلاش بود/ یاد خادمان مخلص از خاطر مردم نخواهد رفت

تسلیت آیت‌الله اعرافی به ملت ایران / روح جهاد خدمت به مردم و کشور در رئیس جمهور موج می‌زد

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

سخنگوی شورای نگهبان: معاون اول رئیس‌جمهور با موافقت مقام معظم رهبری عهده‌دار امور است

بیانیه شورای نگهبان در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش؛ خدمات آیت‌الله رئیسی فراموش نخواهد شد/ ایران اسلامی به مسیر افتخارآمیزش ادامه خواهد داد

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان: ان‌شاالله خبر سلامتی رئیس‌جمهور، ملت ایران را شادمان کند

همه باید همت کنند تا مشکلات معیشتی حل شود

بازدید دکتر صادقی مقدم از غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

ششمین دوره مجلس خبرگان اول خرداد با پیام رهبر معظم انقلاب آغاز به کار می‌کند

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

"طرح استفساریه ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" در شورای نگهبان تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

شورای نگهبان در اظهارنظر نسبت به مصوبات، حتما به نظرات مشورتی پژوهشکده توجه می‌کند