کد خبر: ۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳- 06 March 2023
دکتر صادقی مقدم:
معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: با اصلاح قانون انتخابات، مشکلات قانون فعلی مرتفع و با اجرای قانون انتخابات پس از تایید شورای نگهبان، امکان نظارت مؤثر بر انتخابات در سال آینده فراهم می‌شود.

با اصلاح قانون انتخابات امكان نظارت مؤثر بر انتخابات در سال آينده فراهم می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، چهارمین نشست اداره کل انتخابات شورای نگهبان با مسئولان دفاتر استانی و شهرستانی به صورت ارتباط تصویری برگزار شد.

در این نشست مسئولان و كارشناسان در ۱۶ استان، برنامه‌ها و اقدامات پيش بيني شده در راستای نظارت بر انتخابات را در سال ۱۴۰۲ به‌ويژه در راستای اصلاح قانون انتخابات و احكام آن و تبيين وظايف شبكه نظارت را به بحث و تباديل نظر گذاشتند.

در این نشست، دكتر پروين حقوقدان شورای نگهبان و دكتر صادقی مقدم حقوقدان و معاون اجرايی و امور انتخابات سخنرانی کردند.

دکتر صادقی مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در این نشست در سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با یاد و خاطره شهدای امنیت گفت: تعبير امام راحل عظيم الشان، كه فرمودند «شهيد نظر می‌كند به وجه الله» در آيات ۲۲ و ۲۳ سوره مباركه قيامت با عبارت «وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ نَاضِرَةٌ إِلَى رَبِّهَا نَاظِرَةٌ» (در آن روز صورت‌ها شادب و مسرور است و به پروردگارش مي‌نگرد) آمده است و شهيد مصداق آن است. پيامبر گرامی اسلام(ص) مي فرمايد برای شهيد هفت ويژگی است كه يكی از آنها اين است كه شهيد بر چهره خدا نظر مي‌كند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: گزارشات مقامات نظامی کشور در حوزه پيشرفت‌هاي موشكی، حاکی از اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در دنیا است. امیدواریم در سایر موضوعات نیز شايسته این اقتدار باشيم.

دکتر صادقی مقدم با اشاره به لزوم هماهنگی شورای نگهبان با وزارت کشور افزود: انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سال ۱۴۰۲ مستلزم انسجام مسئولان ستادی، صف، شهرستانی و ناظرین و مسئوولين اجرايی است.

معاون اجرایی و امور انتخابات در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اصلاح قانون انتخابات توسط نمايندگان محترم در مجلس شوراي اسلامي در اوايل سال آينده، مشكلات قانون فعلي انتخابات مرتفع و با اجراي قانون انتخابات پس از تاييد شوراي نگهبان، امكان نظارت مؤثر بر انتخابات در سال آينده فراهم شود.

در ادامه این نشست، دكتر زمانی مدير كل امور انتخابات شورای نگهبان نیز سوالات مطرح در حوزه تجميع آراء و ارتباط ناظرين با ستاد شورای نگهبان را پاسخ داد.

وي اضافه كرد: برنامه اداره كل انتخابات اين است كه قبل از برگزاري انتخابات تمرين‌هاي آمادگی برگزار و مشكلات اجرايي در اين حوزه، ارزيابي و راه‌حل پيشنهادي ارائه گردد، به علاوه كميته‎هاي تخصصی مشترك با وزارت كشور تشكيل شده است. همچنين برنامه‌هاي نرم‌افزاري برخط در سامانه ناظر به منظور ارتباط با ناظرين برقرار شده است.

در حاشیه این نشست از خانواده شهید سلمان امیراحمدی از اعضای شبکه نظارت منطقه۱۷ تهران که در اغتشاشات اخیر به عنوان بسیجی به شهادت رسید با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

همچنین پیش از نشست، خانواده این شهید با آیت‌الله جنتی نیز ملاقات کردند.

با اصلاح قانون انتخابات امكان نظارت مؤثر بر انتخابات در سال آينده فراهم می‌شود

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

قدردانی آیت‌الله جنتی از مواضع رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل/ جبهه مقاومت با الگوگیری از دفاع مقدس در برابر نظام سلطه ایستاده است

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

ایثار در اسارت معنا می‌شد

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

دشمن همواره می‌خواهد در زمان انتخابات به جمهوری اسلامی ضربه بزند