کد خبر: ۹۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶- 05 March 2024
آیت‌الله حسینی خراسانی:

طهارت اقتصادی و عدالت باید در کشور محقق شود

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر طهارت اقتصادی و عدالت، گفت: این موارد باید در کشور محقق شود.

طهارت اقتصادی و عدالت باید در کشور محقق شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله حسینی خراسانی که به عنوان ناطق سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم سخن گفت با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسالمی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور پرشکوه ملت با نجابت ایران اسلامی در روز ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در پای صندوق های رأی، همراه با تحقق یافتن راهبردهای رهبری حکیم و از جمله موضوع بسیار با اهمیت امنیت که یک پدیده مهم در این شرایط است را به عنوان یک نعمت الهی قدر می نهیم و این رویداد مهم سیاسی، ملی، ایمانی و انقلابی را به ملت بزرگ و به رهبر عزیز، صمیمانه تبریک می گوییم.

 آیت‌الله حسینی خراسانی، ضمن طلب رحمت و مغفرت برای اعضای ممجلس خبرگان رهبری که در فاصله اجلاس قبلی و این اجلاس در گذشته اند، درگذشت آنها را به اعضای مجلس خبرگان رهبری و مردم استانهایی که این بزرگواران نمایندگی آنها را بر عهده داشتند تسلیت گفت.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه به تبیین نسبت میان سیاست و دیانت پرداخت و گفت: همه در کلمات فیلسوفان اعم از حکمت مشاء، اشراق و متعالیه و هم در سخنان متکلمین و هم در بیانات فقهاء از جمله صاحب جواهر، آیت‌الله بروجردی، بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی و هم در سخنان رهبر معظم انقلاب به این موضوع اشاره شده است.

آیت‌الله حسینی خراسانی با اشاره به این که برخی بر این باورند که دیانت و سیاست هیچ ارتباطی با هم ندارند و اهل دیانت نباید در سیاست وارد شود که شاید این همان تباین باشد، برخی سیاست را فی الجمله پذیرفته‌اند که باید همراه با شریعت و دیانت باشد و برخی هم تصریح بر عینیت دیانت و سیاست کرده اند که در کلام بزرگانی چون سید جمال الدین اسد آبادی، کاشف الغطا، شهید مدرس و امام خمینی این مورد قابل مشاهده است و این مطلب در بیانات مقام معظم رهبری در یکی از دیدارهای اعضای مجلس خبرگان رهبری با ایشان مورد تصریح قرار گرفته و ایشان مجلس خبرگان رهبری را مظهر زنده آمیختگی دین و سیاست بر شمرده اند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که حضرت آیت‌الله بروجردی(ره) و حضرت امام خمینی(ره) به طور مکرر تصریح داشته اند که بخش اعظم مسائل اسلامی، احکام سیاسی است، گفت: صاحب جواهر از سوی دیگر، تصریح و تکرار و تأیید دارند که مسائل سیاسی با احکام سیاست، متفاوت است.

آیت‌الله حسینی خراسانی با ذکر برخی از موارد مطرح شده توسط بعضی فلاسفه، سیاست را نسبت به شریعت به مثابه عبد نسبت به مولا معرفی کرد و گفت: اگر این عبد، از مولای خود که شریعت است اطاعت کند ظاهر عالم، شبیه باطن عالم خواهد بود و اگر این گونه نباشد همه چیز فرو می پاشد.

نماینده مردم استان خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری که امروزه سکاندار عرصه سیاست در کشور ماست از همه سران کشورهای دیگر برتر است و وجود شریف ایشان نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم.

آیت‌الله حسینی خراسانی در پایان با اشاره به اینکه سیاست باید با هدف تحقق حاکمیت دینی در خدمت شریعت و دیانت باشد افزود: از اهم ارکان دینی، عدل است و آنچه در ۱۱ اسفند امسال رخ داد پایداری مردم به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و وفاداری به رهبری حکیم و عزیز انقلاب است، لذا باید طهارت اقتصادی و عدالت که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند به طور ویژه از سوی مسؤولان باید در جامعه محقق شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

خون پاک شهدای حادثه تروریستی دمشق، مبدأ تحولات بزرگی می شود

تحقق مشارکت مردم در اقتصاد، وظیفه مسؤولین است

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد