کد خبر: ۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳- 12 February 2024
آیت‌الله شب زنده دار:

حضور مردم در صحنه‌های حمایت از نظام، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارد

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان این که دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار متعدد و قابل توجه است که باید قدر آنها دانسته شود، حضور مردم در صحنه‌ها را استمرار دهنده حیات انقلاب اسلامی دانست.

حضور مردم در صحنه‌های حمایت از نظام، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله شب زنده دار عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در درس خارج فقه پیرامون دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و انتخابات با اشاره به بصیرت مردم ایران اسلامی و نقش آفرینی آنان در صحنه های حمایت از انقلاب اسلامی حضور اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در همه دهه‌های گذشته با حضور و نقش آفرینی خود در صحنه ها و با صبوری و نشان دادن دانایی خود در حمایت از انقلاب اسلامی، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارند.

وی افزود: با همه مشکلات و محدودیت هایی که برای مردم وجود داشته است اما همواره دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار قابل توجه و متعدد است که مردم ما نیز قدر این دستاوردها را دانسته و برای شکرگزاری از این دستاوردها از نظام اسلامی دفاع و پشتیبانی می کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به این که ممکن است برخی از افراد نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی از آگاهی های لازم برخوردار نباشند تاکید کرد: این امر سبب شده تا زمینه برای تاثیرگذاری مغالطه های بد اندیشان و دشمنان در این افراد به وجود بیاید و به همین خاطر وظیفه مهمی به گردن آگاهان، بخصوص حوزه های علمیه است که باید به تبیین گری توجه داشته باشند.

وی افزود: باید فضلای حوزه و افرادی که دارای توانمندی تبیین گری و روشنگری هستند، پا به عرصه جهاد تبیین گذاشته و نسبت به شبهات مطرح شده در زمینه های مختلف آگاهی های لازم را برای مردم جامعه فراهم سازند.

آیت‌الله شب زنده‌دار با اشاره به این که انقلاب اسلامی در راه طی کردن مسیر اسلامی سازی است و باید برای رسیدن به این مرحله همه تلاش و کوشش کنند و اگر همه خود را کنار کشیده و اهمیت لازم داده نشود، انقلاب اسلامی تضعیف خواهد رفت.

وی در ادامه افزود: هیچ کس منکر این نیست که انقلاب اسلامی به همه آن اهدافی که در نظر داشته و دارد، نرسیده و هنوز برای اسلامی شدن آن - چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند – فاصله وجود دارد؛ اما هیچ کسی از مردم ایران نمی خواهد که دوباره به عصر گذشته که عصر ذلت و بی عزتی مردم ایران بود، برگشت کند و به همین خاطر باید قدر این انقلاب و نظام اسلامی را بدانیم که توانست مردم ما را به این مرحله از عزت و اقتدار برساند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به این که اگر پای کار انقلاب باشیم، نصرت الهی حتمی است بیان داشت: باید در کنار انجام وظایف، از دعا و توسل و زیارت برای بهبود امور کشور و دفع فتنه دشمنان و رفع کج فهمی‌ها و تعالی و رشد خودمان غفلت نکنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات افتتاح شد/ ناظران مردمی در ۶۰ هزار شعبه اخذ رای حضور خواهند داشت

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

گزارش تصویری افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات افتتاح شد

فیلم| نشست خبری دکتر طحان نظیف با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

سخنگوی شورای نگهبان: نامزد‌ها ۶۲ هزار نماینده برای نظارت بر رای‌گیری معرفی کردند/ تنوع کاندیدا‌ها زیاد و تعداد آن‌ها بی‌نظیر است

گزارش تصویری نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

یادداشت دکتر کدخدایی درباره مشارکت در انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان: ۲۳۰ هزار ناظر مردمی بر امر انتخابات نظارت خواهند کرد/ با اراده و خواست مردم مجالس آینده شکل می‌گیرد

نشست خبری بین‌المللی سخنگوی شورای نگهبان فردا برگزار می‌شود

پربازدید ها

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: اسلام پیش از همه مدافع حقوق بشر بوده است/ داوطلبان انتخابات مجلس از سلایق و افکار مختلف هستند