کد خبر: ۹۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹- 06 January 2024
آیت‌الله اعرافی:

ریشه همه اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها هستند

آیت‌الله اعرافی گفت: پذیرفتن مسئولیت اقدام تروریستی هرگز ما را از اعماق این توطئه غافل نمی‌کند و ریشه همه اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها هستند.

ریشه همه اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از یزد، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد، حادثه تلخ و دردناکی که با ترور زائرین مزار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان، قلب همه انسان‌های منصف را به درد آورد و بسیار تکان‌دهنده بود به خانواده‌های شهدا و مجروحین این حادثه تسلیت گفت.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه این قصه ولو اینکه مسئولیت آن را داعش با تعبیرهای مضحک و زشت و مبتنی بر عقاید باطل پذیرفت و خودش را مسئول این انفجارها و ترورهای بسیار گسترده دانست گفت: اما بدانیم که اولاً داعش روی قصه است و ثانیاً داعش که این جنایت عظیم را طبق اظهار خودشان انجام دادند؛ جریان تکفیری مخربی است که سال‌ها قبل توسط عربستان و بعضی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و امریکا ساخته‌وپرداخته شدند و میدان برایشان باز شد تا در صفوف امت اسلام نفوذ کنند و در محور مقاومت تفرقه‌افکنی کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: اما این روی قصه داعش، افکار تکفیری و مخرب عالم اسلام است که هیچ بنیان استواری ندارد و پایه‌های آن بسیار سست است و اگر کسی بخواهد آن افکار زشت و پلید را مبنا قرار دهد دوسوم عالم اسلام چه شیعه و چه غیر شیعه کافرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مهم این است که داعش جریان مذهبی نیست و ما داعش را اهل سنت و جریان عمیق مذهبی نمی‌دانیم؛ بلکه داعش جریان سیاسی است که آمریکایی‌ها آن را ساختند و وابسته‌های آنها در منطقه در چند دهه آنها را تغذیه مالی کردند و با ایجاد مراکز از آنها پشتیبانی کردند.

وی افزود: جریان داعش و القاعده با این هدف پدید آمدند که اصالت، عمق و شکوه جریان اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی را تحت‌الشعاع قرار و آن را مخدوش کند.

آیت‌الله اعرافی داعش را بدل‌سازی از سوی دشمنان عالم اسلام خواند و گفت: ازآنجاکه دشمنان شاهد پیشرفت و درخشش اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی در جهان هستند با این بدل‌سازی و جنگ و تحریم و فشار و اشغال می‌خواهند چهره اسلام ناب را این‌گونه نشان دهند.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کرد: راه دوم آنها حرکت‌های نرم برای تخریب اعتقادات و بنیان‌های فرهنگی و اعتقادی جامعه است.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: دادن اطلاعیه و گردن گرفتن مسئولیت این انفجارهای بسیار پر تلفات از سوی داعش هرگز ما را از اعماق این توطئه و دست‌های پلید مستکبران عالم و صهیونیست‌ها غافل نمی‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه ما می‌دانیم ریشه این ترورها در صهیونیست‌هاست اظهار داشت: داعشی‌های مدعی که سروصدایشان از ظواهر اسلام و تکفیر امت اسلام بلند است، هرگز در جنگ‌ها با اسرائیل نقشی ایفا نکردند و در برابر دشمنان امت اسلام و صهیونیست‌های خونریزی که در این سه ماه این‌همه جنایت کردند ساکت‌اند و این نشانه وابستگی عمیق اینها به مستکبران عالم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام تروریستی در کرمان از سوی داعشی‌ها و اذناب صهیونیست‌ها و امریکا را انتقام از کار بزرگی که ایران و حاج قاسم سلیمانی و محور مقاومت در سوریه و عراق انجام داد دانست و گفت: داعشی‌ها با اتکا بر قدرت‌های بیرونی برنامه‌شان این بود که نجف و کربلا را با خاک یکسان کنند؛ عراق را به دست بگیرند و مشهد و قم و ایران ما را تصرف کنند؛ طبیعی است که این زخم‌خورده‌های وابسته به صهیونیست‌ها به این اقدامات زشت و مخرب امنیتی دست بزنند.

وی تصریح کرد: اینها طعم تلخ شکست به دست سپاه اسلام و جریان انقلاب اسلامی و سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را چشیده‌اند و می‌دانند که ایران مقتدر در برابر این ناامنی منطقه‌ایستاد و تروریسم منطقه‌ای را شکست داد و این کار بزرگ ایران و حاج قاسم بود.

آیت‌الله اعرافی گفت: آنچه انجام دادند خیلی تلخ است؛ اما بدانیم که انتقام کوچک از شکستی بزرگ در برابر محور مقاومت و سپاه اسلام بود.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه داعشی‌ها عددی نیستند تصریح کرد: آنها با اقتدار ایران و محور مقاومت، سپاه و لشگریان اسلام شکست خورده‌اند.

خطیب جمعه میبد گفت: بعدازاین هم بدانند دست مقتدر ایران و نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی و ملت بزرگ ایران به فضل خدا همان‌طور که درگذشته شماها را به زباله‌دان تاریخ انداخت؛ به فضل خدا در برابر شما آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها خواهند ایستاد و همه نقشه‌های شما را نقش بر آب خواهد کرد و شما بازهم به یاری خدا طعم شکست را خواهید چشید.

وی افزود: صفوف به‌هم‌پیوسته ایران و یمن و عراق و سوریه، لبنان و محور مقاومت انسجام بیشتر پیدا خواهد کرد و ما به یاری خدا از دشمنان اصلی غافل نخواهیم ماند و مظالم سه ماه صهیونیست‌ها در غزه بی‌پاسخ نخواهد ماند و ایران به فضل خدا همچنان امن و استوار و شجاع به مسیر خود ادامه خواهد داد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگر از بیانات خود به پایان ماه جمادی‌الثانی و قرار گرفتن در آستانه ماه‌های رجب و شعبان و رمضان پرداخت و گفت: برادران و خواهران به‌تدریج وارد دروازه‌های نور ماه‌های رجب و شعبان و رمضان می‌شویم و با همه شکوه که در این ماه‌ها در دعاها و مناجات آن مجسم است؛ این سفره‌های باز الهی گشوده خواهد شد و دریچه‌های عالم ماده و عالم غیب و قدس باز خواهد شد و همه ما باید تلاش کنیم این خود را برای این روزها آماده کنیم.

آیت‌الله اعرافی در محور پایانی بیانات شیوای خود به آنچه در ماه اخیر مطالبات مردمی بود پرداخت و گفت: این مطالبات در سال‌های اخیر در برنامه‌ریزی‌ها از سوی مسئولان دنبال می‌شد و بعد از حادثه تلخ قتل نوجوان عزیزمان مطالبات متعددی مطرح شد که با جلسات منظم و در خطبه‌ها به آن پرداختیم.

امام‌جمعه میبد با قدردانی از پی گیری مسئولان به‌ویژه نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و شورای تأمین و همه کسانی که در رسیدگی به مطالبات مردم اهتمام داشتند گفت: گام‌های خوبی در تأمین مطالبات مردم در ابعاد مختلف برداشته شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: احترام و کرامت مهاجرین در محدوده مجاز را لازم می‌دانیم و اما نیروهای انتظامی موظف‌اند در برابر کارهای غیرمجاز اتباع و افراد غیرمجاز محکم و قاطع اقدام کنند.

وی بابیان اینکه در این فاصله، حدود هزار نفر از غیرمجازها طرد و رتبه نیروی انتظامی از ۵ به ۲ ارتقاء یافته است گفت: توقیف وسایل نقلیه غیرمجاز، اتباع غیرمجاز و دستگیری اراذل‌واوباش در این مدت افزایش و نگهبانی مهمان شهر و کنترل مسائل داخلی آن نیز تشدید یافته است که باید از همکاری اداره اتباع تشکر کرد.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه این مسیر باید باقدرت و قاطعیت در اجرای قانون و در برخورد با غیرمجاز و حرکت‌های ناصواب ادامه یابد اظهار داشت: بسیج و سپاه با همگامی فرمانداری و مجوزهای استانداری، در محور محلات، اقدامات خوبی انجام و ۳۱ مسجد به‌عنوان کانون ساماندهی مشخص شده است که با ترکیب ۸ نفر از امام جماعت، پایگاه، معتمدین و ضابط قضایی و امنیتی، پایش و کنترل محلات را بر عهده گرفته‌اند.

آیت‌الله اعرافی گفت: انتظار از مردم این است اگر مطالبه دارید که فرهنگتان سالم بماند و خلاف‌ها کاهش پیدا کند و غیرمجازها راه پیدا نکند؛ با کانون‌های ۳۱ گانه که پشتوانه قانونی دارد و برای کنترل اجاره‌ها، آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته است را جدی گرفته و با این کانون‌ها همکاری کنید.

وی با تشریح اقدامات انجام‌شده در حوزه صنعت، آموزش‌وپرورش، محیط‌زیست از فعالان فضای مجازی هم تشکر کرد و گفت: فعالان فضای مجازی همراهی کردند و در مواردی هم شاهد مشکلاتی بودیم که باید خودشان آنها را معالجه کنند و با وحدت و انسجام بتوانیم مشکلاتمان ا در جامعه حل کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: جابه‌جایی مهمان شهر هم که طرح مهمی است اما طول می‌کشد و باید صنایع و کارفرماهایی که بنایی، معماری و تجاری دارند با مسئولین همکاری کنند تا ضمن حفظ کرامت افراد مجاز، پا از مرزهای عدالت هم بیرون گذاشته نشود.

وی بابیان اینکه خانواده نوجوان عزیزمان که به قتل رسیده دیداری داشتیم گفت: این پرونده در مسیر قضایی قرارگرفته و سرعت خوبی داشته است و مسئولین آن را دنبال خواهند کرد.

امام‌جمعه میبد صیانت از فرهنگ و ارزش‌های الهی را خاطرنشان کرد و گفت: ما در فرهنگ و حجاب و حوزه گردشگری مشکل‌داریم که دستگاه‌های فرهنگی باید اصلاحات اساسی انجام دهند و خانواده‌ها و مدارس و مساجد ما با هوشمندی در برابر امواج آسیب‌های اجتماعی و تخریب‌های فرهنگی مقاومت کنند و در بحث زیست‌محیطی هم عادلانه، عاقلانه و جامعه اقدام کنند تا هم‌زمان در همه این مسائل، راه پیشرفت را با نگاه جامع بپیماییم.

آیت‌الله اعرافی در بخشی از بیانات آغازین خود نیز از همه هیئت‌ها، مداحان، روحانیون و مردم عزیز که در فاطمیه اول و فاطمیه دوم، شعائر فاطمی را پاس داشتند و با برگزاری مراسم و مجالس معارف فاطمی را نشر دادند تشکر کرد و گفت: انتظار می‌رود همه ما برای رونق روزافزون مراسم دینی و رونق روزافزون مسجدها و جماعت‌ها تلاش کنیم چراکه این نیاز امروز ماست و نسل جوان ما باید با مسجد، عبادت، دعا و ذکر خدا مأنوس باشند.

امام‌جمعه میبد غلبه بر مشکلات اجتماعی و ارتقاء فرهنگی را رسالت خانواده و آموزش‌وپرورش خواند و اظهار داشت: مسجد و روحانیت، رسانه‌ها و فضای مجازی در مسیر ترویج اندیشه‌های الهی و اسلام و حقایق دین که سعادت امروز و فردای جامعه ماست تلاش کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: انتخابات عاملی برای پیشرفت کشور است/ بی‌توجهی به پیام غدیر جامعه انسانی را دچار خسران کرد

رسالت حوزه تبیین شاخص‌ها و ملاک‌ها در انتخابات است

طرح حمایت از مالکیت صنعتی در شورای نگهبان تایید شد

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد