کد خبر: ۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹- 25 November 2023
آیت‌الله اعرافی:

فضای مجازی روح تمام اقدامات حوزوی است/ برد گفتمانی انقلاب اسلامی فراتر از محور مقاومت است

مدیرحوزه‌های علمیه گفت: حوزه و دستگاه‌های حوزوی باید رویکرد فضای مجازی را به عنوان روح و جان‌مایه بسیاری از برنامه‌ها توجه کنند.

فضای مجازی روح تمام اقدامات حوزوی است/ برد گفتمانی انقلاب اسلامی فراتر از محور مقاومت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی امروز در دیدار با سیدمحمدامین آقامیری رئیس مرکز ملی فضای مجازی، با اشاره به شکست رژیم و قبول آتش بس در غزه، اظهار کرد: پیوسته و همواره باید جنایت‌های اسرائیل را محکوم کرد.

وی با اشاره به اینکه مرکز رسانه و فضای مجازی مخصوص به مسائل کلان حوزه و روحانیت است، مطرح کرد: فضای مجازی عرصه بزرگ و حساسی است که انگیزه قوی و روحیه جهادی موجب می‌شود در این عرصه گام‌های مؤثری برداشته شود.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه در عرصه فضای مجازی نیازمند نگاه کلان و آینده‌نگرانه هستیم، عنوان کرد: اگر این برنامه‌ریزی کلان وجود نداشته باشد، انسان در عرصه مدیریت دچار روزمرگی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اسلام در هر موضوعی چهار نوع نگاه دارد، خاطرنشان کرد: این چهار نوع نگاه شامل نگاه فلسفی-کلامی، فقهی- حقوقی، اخلاقی-ارزشی و رویکرد کلان- ارزشی است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه تولید محتوا باید در قالب این چهار نوع نگاه صورت بگیرد، تصریح کرد: حوزه و دستگاه‌های حوزوی باید به رویکرد فضای مجازی را به عنوان روح و جان‌مایه بسیاری از برنامه‌ها توجه کنند.

وی اضافه کرد: نظام کار حوزوی در فضای مجازی درکنار مسائل آموزشی، پژوهشی و تربیتی نیست، بلکه به عنوان روح باید در تمام بخش‌ها حاضر باشد.

آیت‌الله اعرافی از منشور تحول حوزه یادکرد و گفت: یکی از بندهای این منشور بازنمایی تمام حوزه در فضای مجازی و تجلی حوزه، اندیشه دینی و معارف اسلامی به صورت تمام و کمال در رسانه و فضای مجازی است.

وی با اشاره به اینکه به این منظور نیازمند همکاری و هماهنگی هستیم، یادآور شد: نهادهای مختلف و متعددی می‌توانند در عرصه فضای مجازی و برای تجلی معارف ایرانی و اسلامی نقش آفرینی داشته باشند که باید هماهنگی لازم میان آن‌ها شکل بگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برد گفتمانی انقلاب اسلامی بسیار فراتر از محور مقاومت است، ابراز کرد: محور مقاومت تنها تجلی بخشی از این برد گفتمانی است چراکه در کشورها و قاره‌های مختلف گفتمان انقلاب اسلامی برد داشته است.

وی با اشاره به اینکه باید راهبری برای تمام این مخاطبین صورت بگیرد، بیان کرد: باید شاهد بازتولید محتواها به حداقل ۱۰ زبان زنده دنیا باشیم تا آفاق عالَمی در برنامه‌های ما دیده شود.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه در همکاری نهادهای حوزوی با مجموعه‌های مختلف الگوی مشخصی را داریم، اظهار داشت: این الگو شامل سه بخش تفاهم، دبیرخانه مشترک و برنامه پنج ساله مشترک است.

وی ادامه داد: از جمله این الگوها می‌توان به عقد تفاهم‌نامه مشترک با آموزش و پرورش اشاره کرد که یکی از برنامه‌های آن طرح امین است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه در قالب این الگو می‌توان محورهای مختلفی را برای فعالیت تعریف کرد، مطرح کرد: مجموعه‌های مختلف حوزوی می‌توانند در این عرصه همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نامزدهای انتخابات وعده قابل اجرا دهند

فیلم| گفتگوی سخنگوی شورای نگهبان با رسانه KHAMENEI.IR

دائرةالمعارف مناسبات اسلام و مسیحیت کاتولیک تدوین شود

برگزاری جلسه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری

شورای نگهبان مستقل است و فراجناحی عمل می‌کند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: حج می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود/ تاکید بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

بازدید دکتر صادقی‌مقدم و دکتر طحان‌نظیف از روند چاپ تعرفه‌های انتخاباتی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت

دکتر طحان‌نظیف: برخی از پرونده‌ها بیش از یک بار بررسی شدند

دکتر ره‌پیک: بررسی صلاحیت‌ها براساس مستندات انجام شد/ نگاه حزبی و جناحی به ترکیب نهایی کاندیداها نداشتیم

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند