کد خبر: ۹۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵- 25 October 2023
آیت‌الله اعرافی:

جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است/ مجموعه‌های مختلف در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند

مدیرحوزه‌های علمیه گفت: انتظار داریم دستگاه‌های مختلف متناسب با وظایف خود در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند.

جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است/ مجموعه‌های مختلف در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان قم، با اشاره به اینکه همه ما غمگین حوادث غزه هستیم، اظهار کرد: از جهت دیگر خوشحال هستیم که جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است.

وی با بیان اینکه کارهای خوب در یک مواردی ارزش دوچندان پیدا می‌کند، مطرح کرد: از جمله چیزهایی که ارزش اعمال را بالا می‌برد، خدمت ویژه در شرایط خطر در جامعه است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه اقدامات اداری در نظام اسلامی در راستای تقویت گفتمان اسلامی عیار عمل را بالا می‌برد، عنوان کرد: خوشبختانه این نکته در خصوص بیمه سلامت وجود دارد.

وی با بیان اینکه از این دولت انتظار می‌رود این ارزش‌ها روزافزون شود، خاطرنشان کرد: سلامت اداری، خدمت‌رسانی سریع، فرآیند روان، تکریم و ... ازجمله نکاتی است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشت.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه درخصوص بحث جمعیت نگرانی‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه‌های مختلف متناسب با وظایف خود در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند.

وی با بیان اینکه با خطر بزرگی در بحث جمعیت مواجه هستیم، یادآور شد: این خطر بزرگ در آینده می‌تواند امنیت، اقتدار و سلامت کشور را به خطر بیندازد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این مسیر اثرگذار هستند، بیان کرد: هر مجموعه‌ای متناسب با سهم خود باید در این مسیر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه موضوع بیماری‌های خاص نیز بسیار مهم است، ابراز کرد: متاسفانه هستند افرادی که در چاله بیماری‌های خاص قرار می‌گیرند و طومار خانواده درهم پیچیده می‌شود.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه در حوزه بیماری‌های خاص باید سریع اقدام شود و خدمات خوبی ارائه شود، اظهار داشت: نظام درمان باید هرچه بیش‌تر بر مسائل پیشگیری تمرکز داشته باشد.

وی با بیان اینکه این پیشگیری باید در بعد فرهنگی نیز دنبال شود، مطرح کرد: اگر بخشی از هزینه‌های درمان را به موضوع پیشگیری اختصاص دهیم بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه اهمیت بسیاری دارد، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند از سنین پایین و در آموزش و پرورش دنبال شود، چرا که نظام تعلیم و تربیت در این مسیر بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه خدمات مشاوره‌ای و روان پزشکی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: مشکلات و ناهنجاری‌های روانشناختی متاسفانه افزایش پیدا کرده است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه قم یک شهر بین المللی است، تصریح کرد: باید به موضوع بیمه دوستان غیر ایرانی نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه شأن بین المللی و جهان شهری آورده‌های بسیاری برای قم دارد، یادآور شد: باید به این شأنیت توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

فیلم| قانون ملاک و معیار عمل شورای نگهبان است

فیلم| معیار شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخاباتی چیست؟

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲