کد خبر: ۹۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵- 25 October 2023
آیت‌الله اعرافی:

جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است/ مجموعه‌های مختلف در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند

مدیرحوزه‌های علمیه گفت: انتظار داریم دستگاه‌های مختلف متناسب با وظایف خود در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند.

جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است/ مجموعه‌های مختلف در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان قم، با اشاره به اینکه همه ما غمگین حوادث غزه هستیم، اظهار کرد: از جهت دیگر خوشحال هستیم که جبهه مقاومت جان تازه‌ای گرفته است.

وی با بیان اینکه کارهای خوب در یک مواردی ارزش دوچندان پیدا می‌کند، مطرح کرد: از جمله چیزهایی که ارزش اعمال را بالا می‌برد، خدمت ویژه در شرایط خطر در جامعه است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه اقدامات اداری در نظام اسلامی در راستای تقویت گفتمان اسلامی عیار عمل را بالا می‌برد، عنوان کرد: خوشبختانه این نکته در خصوص بیمه سلامت وجود دارد.

وی با بیان اینکه از این دولت انتظار می‌رود این ارزش‌ها روزافزون شود، خاطرنشان کرد: سلامت اداری، خدمت‌رسانی سریع، فرآیند روان، تکریم و ... ازجمله نکاتی است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشت.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه درخصوص بحث جمعیت نگرانی‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه‌های مختلف متناسب با وظایف خود در مسیر رشد جمعیت تلاش کنند.

وی با بیان اینکه با خطر بزرگی در بحث جمعیت مواجه هستیم، یادآور شد: این خطر بزرگ در آینده می‌تواند امنیت، اقتدار و سلامت کشور را به خطر بیندازد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این مسیر اثرگذار هستند، بیان کرد: هر مجموعه‌ای متناسب با سهم خود باید در این مسیر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه موضوع بیماری‌های خاص نیز بسیار مهم است، ابراز کرد: متاسفانه هستند افرادی که در چاله بیماری‌های خاص قرار می‌گیرند و طومار خانواده درهم پیچیده می‌شود.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه در حوزه بیماری‌های خاص باید سریع اقدام شود و خدمات خوبی ارائه شود، اظهار داشت: نظام درمان باید هرچه بیش‌تر بر مسائل پیشگیری تمرکز داشته باشد.

وی با بیان اینکه این پیشگیری باید در بعد فرهنگی نیز دنبال شود، مطرح کرد: اگر بخشی از هزینه‌های درمان را به موضوع پیشگیری اختصاص دهیم بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه اهمیت بسیاری دارد، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند از سنین پایین و در آموزش و پرورش دنبال شود، چرا که نظام تعلیم و تربیت در این مسیر بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه خدمات مشاوره‌ای و روان پزشکی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: مشکلات و ناهنجاری‌های روانشناختی متاسفانه افزایش پیدا کرده است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه قم یک شهر بین المللی است، تصریح کرد: باید به موضوع بیمه دوستان غیر ایرانی نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه شأن بین المللی و جهان شهری آورده‌های بسیاری برای قم دارد، یادآور شد: باید به این شأنیت توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد