کد خبر: ۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹- 14 October 2023
آیت‌الله مدرسی:

غرب با تابلوی حقوق بشر در حال حمایت از فجیع‌ترین جنایات بشری است

امام جمعه موقت یزد گفت: آمریکا و غرب در حالی که صهیونیست‌ها بزرگترین جنایات بشری را مرتکب می‌شوند از آنها حمایت می‌کنند و شعارهای حقوق بشری تنها تابلویی برای پوشش جنایات آنهاست.

مقاومت فلسطینی‌ها تنها راه رهایی قدس شریف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه صراط مستقیم، راه واحدی است، اظهار داشت: همه ما باید مسیر الهی را پیروی کنیم و به راه‌های انحرافی نرویم زیرا اگر به راه انحرافی برویم، از راه خدا جدا شده ایم و خدا بندگان خود را در قرآن کریم به این مهم سفارش کرده است.

وی عنوان کرد: در هر کوی و برزن و در هر صفحه مجازی و هر موجی که از ماهواره‌ها پخش می‌شود، می‌بینیم که صدها راه انحرافی در مقابل چشمان همه مخاطبان قرار می‌گیرد و گاهی به لباس اسلام و به اسم قرآن و اهل بیت (ع) و چه بسا به اسم شیعه اثنی عشری این مسیرهای انحرافی را ارائه می‌دهند که باید نسبت به آن هوشیار باشیم.

آیت‌الله مدرسی بیان کرد: توطئه‌های دشمنان در کنار هوی و هوس افراد به اضافه اقتضائات جوانی و نوجوانی آنچنان فضا را غبارآلود و راه‌ها را تیره و تار می‌کند که چه بسا ناآگاهانه فرد متوجه می‌شود که خود و اطرافیانش در باتلاقی از منکرات و سیاهی‌ها گرفتار شده اند و گاه آنچنان فضا سنگین می‌شود که اصلاً فرد گمان می‌کند کار نیک و درستی انجام می‌دهد و هرگز متوجه باتلاقی که در آن گرفتار شده، نمی‌شود.

عضو فقهای شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهمترین موضوعی که جهان اسلام با آن درگیر است و باید درس‌های مهم و پرعظمتی از آن گرفته شود، قضیه‌ای است که در اسرائیل جاری است، افزود: پیدایش این غده سرطانی در قلب کشورهای اسلامی و سپس رشد و نمو آن توسط غرب، ابتدا با توطئه‌های انگلیس و اعلامیه معروف وزیر خارجه این کشور شکل گرفت و سپس تکه‌ای از سرزمین‌های اسلامی با نقشه‌های شوم در اختیار مشتی صهیونیست کینه‌توز علیه اسلام و مسلمین قرار گرفت.

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی در خواب بودند و یا اگر متوجه بودند، قدرتی نداشتند زیرا بعد از فروپاشی خلافت عثمانی، کشورهایی که پدید آمدند دست نشانده‌های همان کشورها و همسو و ساکت در برابر آنها بودند.

بررسی قضایای فلسطین بهترین مدرس برای شفاف سازی واقعیت غرب دغل باز است

آیت‌الله مدرسی بیان کرد: صهیونیست‌ها یک ملت را از خانه آبا و اجدادی آواره کردند، کشتند و اسیر کردند و عده‌ای را از سراسر دنیا با ادعاهای واهی و بی‌اساس جمع و روز به روز آنها را تقویت کردند و به جان مردم منطقه انداختند.

وی اظهار داشت: توجه به قضایای فلسطین و نقشی که غرب فریبکار و ستمکار در پیدایش رژیم صهیونیستی در جنایات او داشته، بهترین مدرس واقعیت غرب دغل باز فریبکار است.

آیت‌الله مدرسی ادامه داد: امروز یک ملت مظلوم در غزه محاصره شده و همه امکانات حیاتی آنها در اختیار دشمنان یا دست نشانده‌های دشمنانشان است و هر روز این تنگناها و سختی‌ها افزوده می‌شود که یا به تدریج بمیرند یا از آنجا هجرت کنند و آنها را در شکنجه دائم و ملایم و گاهی شدید قرار می‌دهند که دیگر تابی برای زندگی نداشته باشند و این مردم سالهاست که در این شرایط زندگی می‌کنند و برای آنها مردن و زنده ماندن تقریباً یکسان است.

امام جمعه موقت یزد اظهار داشت: این صهیونیست‌های کثیف و دنیاپرست رحم ندارند و حامیان آنها نیز در حقیقت عین آنها هستند زیرا سالهای سال در حال جنایت است اما مدام از آنها حمایت می‌کنند و در برابر این همه انسان بی‌گناه که با بمب‌های ممنوعه هدف قرار می‌گیرند، سکوت می‌کنند.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: غرب، انگلیس و آمریکا حتی وزیر خارجه خود را سراسیمه به سرزمین‌های اشغالی اعزام می‌کنند تا از صهیونیست‌ها حمایت کنند و این نشان دهنده پوشالی بودن شعارهای حقوق بشری، دموکراسی غربی، «زن، زندگی، آزادی» است، اینها عناوینی برای فریب مردم دنیاست و تابلوهایی است که می‌خواهند زیر آن هر جنایتی را انجام دهند.

وی بیان کرد: صهیونیست‌ها و حامیان آنها از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند و هیچ معیار و قانونی را در جنگ رعایت نمی‌کند و این جنایات از سوی غربی‌های طرفداران زن و زندگی و آزادی، حقوق بشر، دموکراسی و … سر می‌زند.

غرب با تابلوی زن، زندگی، آزادی و دموکراسی مرتکب فجیع‌ترین جنایات بشری شده است

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: غرب دغل باز تحت پوشش این عناوین زیبا دست به هر جنایتی می‌زنند و نمونه‌های این جنایات را در الجزایر، عراق، بوسنی و هرزگوین، ویتنام، افغانستان مشاهده کردیم، اینها رحم و عاطفه ندارند و چقدر نادان هستند که آنها که می‌گویند با این درندگان از راه مذاکره صلح آمیز حرف بزنید.

وی افزود: ما با مذاکره مشکل نداریم اما مذاکره صلح آمیز با این درندگان بی فایده است و تا قدرت نداشته باشیم و نتوانیم در برابر زورگویی‌های آنها مقاومت جانانه کنیم، آنها به هیچ چیز رحم نمی‌کنند و به خواسته‌های حقیقی و بر حق هیچ ملتی گوش نخواهند داد.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: یهودی‌های صهیونیستی که امروز در اسرائیل حاکم هستند، به تعبیر قرآن حریص‌ترین مردم بر زندگانی هستند و اجتماع آنها از سراسر دنیا در این منطقه برای رفاه و عیش و نوش بیشتر و دنیا طلبی بیشتر بوده است.

وی تاکید کرد: مردم بدانند که این اسرائیل غاصب و غرب اگر دستشان برسد با تمام ملت مسلمان بلکه با همه بشریت همین معامله را خواهند کرد، خود را ارباب و بقیه را بردگان حلقه به گوش خود می‌دانند که باید حتماً تسلیم آنها شوند و اگر می‌خواهید عزت، عظمت و بقای خود را تضمین کنید باید وحدت و انسجام داشته و با مشکلات سازگاری کنید و به فکر کسب فناوری باشید و بدانید که اتحاد همه مسلمانان می‌تواند رویاهای دشمن را آشفته کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در همایش جهاد تبیین حقوقدانان بسیجی

سخنگوی شورای نگهبان: زمینه مشارکت جریانات سیاسی مختلف در انتخابات فراهم است/ نظام جمهوری اسلامی ایران همواره امانتدار آرای مردم بوده است

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد