کد خبر: ۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹- 14 October 2023
آیت‌الله مدرسی:

غرب با تابلوی حقوق بشر در حال حمایت از فجیع‌ترین جنایات بشری است

امام جمعه موقت یزد گفت: آمریکا و غرب در حالی که صهیونیست‌ها بزرگترین جنایات بشری را مرتکب می‌شوند از آنها حمایت می‌کنند و شعارهای حقوق بشری تنها تابلویی برای پوشش جنایات آنهاست.

مقاومت فلسطینی‌ها تنها راه رهایی قدس شریف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه صراط مستقیم، راه واحدی است، اظهار داشت: همه ما باید مسیر الهی را پیروی کنیم و به راه‌های انحرافی نرویم زیرا اگر به راه انحرافی برویم، از راه خدا جدا شده ایم و خدا بندگان خود را در قرآن کریم به این مهم سفارش کرده است.

وی عنوان کرد: در هر کوی و برزن و در هر صفحه مجازی و هر موجی که از ماهواره‌ها پخش می‌شود، می‌بینیم که صدها راه انحرافی در مقابل چشمان همه مخاطبان قرار می‌گیرد و گاهی به لباس اسلام و به اسم قرآن و اهل بیت (ع) و چه بسا به اسم شیعه اثنی عشری این مسیرهای انحرافی را ارائه می‌دهند که باید نسبت به آن هوشیار باشیم.

آیت‌الله مدرسی بیان کرد: توطئه‌های دشمنان در کنار هوی و هوس افراد به اضافه اقتضائات جوانی و نوجوانی آنچنان فضا را غبارآلود و راه‌ها را تیره و تار می‌کند که چه بسا ناآگاهانه فرد متوجه می‌شود که خود و اطرافیانش در باتلاقی از منکرات و سیاهی‌ها گرفتار شده اند و گاه آنچنان فضا سنگین می‌شود که اصلاً فرد گمان می‌کند کار نیک و درستی انجام می‌دهد و هرگز متوجه باتلاقی که در آن گرفتار شده، نمی‌شود.

عضو فقهای شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهمترین موضوعی که جهان اسلام با آن درگیر است و باید درس‌های مهم و پرعظمتی از آن گرفته شود، قضیه‌ای است که در اسرائیل جاری است، افزود: پیدایش این غده سرطانی در قلب کشورهای اسلامی و سپس رشد و نمو آن توسط غرب، ابتدا با توطئه‌های انگلیس و اعلامیه معروف وزیر خارجه این کشور شکل گرفت و سپس تکه‌ای از سرزمین‌های اسلامی با نقشه‌های شوم در اختیار مشتی صهیونیست کینه‌توز علیه اسلام و مسلمین قرار گرفت.

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی در خواب بودند و یا اگر متوجه بودند، قدرتی نداشتند زیرا بعد از فروپاشی خلافت عثمانی، کشورهایی که پدید آمدند دست نشانده‌های همان کشورها و همسو و ساکت در برابر آنها بودند.

بررسی قضایای فلسطین بهترین مدرس برای شفاف سازی واقعیت غرب دغل باز است

آیت‌الله مدرسی بیان کرد: صهیونیست‌ها یک ملت را از خانه آبا و اجدادی آواره کردند، کشتند و اسیر کردند و عده‌ای را از سراسر دنیا با ادعاهای واهی و بی‌اساس جمع و روز به روز آنها را تقویت کردند و به جان مردم منطقه انداختند.

وی اظهار داشت: توجه به قضایای فلسطین و نقشی که غرب فریبکار و ستمکار در پیدایش رژیم صهیونیستی در جنایات او داشته، بهترین مدرس واقعیت غرب دغل باز فریبکار است.

آیت‌الله مدرسی ادامه داد: امروز یک ملت مظلوم در غزه محاصره شده و همه امکانات حیاتی آنها در اختیار دشمنان یا دست نشانده‌های دشمنانشان است و هر روز این تنگناها و سختی‌ها افزوده می‌شود که یا به تدریج بمیرند یا از آنجا هجرت کنند و آنها را در شکنجه دائم و ملایم و گاهی شدید قرار می‌دهند که دیگر تابی برای زندگی نداشته باشند و این مردم سالهاست که در این شرایط زندگی می‌کنند و برای آنها مردن و زنده ماندن تقریباً یکسان است.

امام جمعه موقت یزد اظهار داشت: این صهیونیست‌های کثیف و دنیاپرست رحم ندارند و حامیان آنها نیز در حقیقت عین آنها هستند زیرا سالهای سال در حال جنایت است اما مدام از آنها حمایت می‌کنند و در برابر این همه انسان بی‌گناه که با بمب‌های ممنوعه هدف قرار می‌گیرند، سکوت می‌کنند.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: غرب، انگلیس و آمریکا حتی وزیر خارجه خود را سراسیمه به سرزمین‌های اشغالی اعزام می‌کنند تا از صهیونیست‌ها حمایت کنند و این نشان دهنده پوشالی بودن شعارهای حقوق بشری، دموکراسی غربی، «زن، زندگی، آزادی» است، اینها عناوینی برای فریب مردم دنیاست و تابلوهایی است که می‌خواهند زیر آن هر جنایتی را انجام دهند.

وی بیان کرد: صهیونیست‌ها و حامیان آنها از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند و هیچ معیار و قانونی را در جنگ رعایت نمی‌کند و این جنایات از سوی غربی‌های طرفداران زن و زندگی و آزادی، حقوق بشر، دموکراسی و … سر می‌زند.

غرب با تابلوی زن، زندگی، آزادی و دموکراسی مرتکب فجیع‌ترین جنایات بشری شده است

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: غرب دغل باز تحت پوشش این عناوین زیبا دست به هر جنایتی می‌زنند و نمونه‌های این جنایات را در الجزایر، عراق، بوسنی و هرزگوین، ویتنام، افغانستان مشاهده کردیم، اینها رحم و عاطفه ندارند و چقدر نادان هستند که آنها که می‌گویند با این درندگان از راه مذاکره صلح آمیز حرف بزنید.

وی افزود: ما با مذاکره مشکل نداریم اما مذاکره صلح آمیز با این درندگان بی فایده است و تا قدرت نداشته باشیم و نتوانیم در برابر زورگویی‌های آنها مقاومت جانانه کنیم، آنها به هیچ چیز رحم نمی‌کنند و به خواسته‌های حقیقی و بر حق هیچ ملتی گوش نخواهند داد.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: یهودی‌های صهیونیستی که امروز در اسرائیل حاکم هستند، به تعبیر قرآن حریص‌ترین مردم بر زندگانی هستند و اجتماع آنها از سراسر دنیا در این منطقه برای رفاه و عیش و نوش بیشتر و دنیا طلبی بیشتر بوده است.

وی تاکید کرد: مردم بدانند که این اسرائیل غاصب و غرب اگر دستشان برسد با تمام ملت مسلمان بلکه با همه بشریت همین معامله را خواهند کرد، خود را ارباب و بقیه را بردگان حلقه به گوش خود می‌دانند که باید حتماً تسلیم آنها شوند و اگر می‌خواهید عزت، عظمت و بقای خود را تضمین کنید باید وحدت و انسجام داشته و با مشکلات سازگاری کنید و به فکر کسب فناوری باشید و بدانید که اتحاد همه مسلمانان می‌تواند رویاهای دشمن را آشفته کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

پیکر آیت‌الله امامی کاشانی در تهران تشییع شد

آیت‌الله جنتی در پیامی درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت گفت

قدردانی آیت‌الله جنتی از مردم برای حضور در انتخابات/ امیدواریم منتخبان گره‌گشای مشکلات باشند/مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی همواره در صراط مستقیم قدم برداشت

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم