کد خبر: ۹۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳- 14 October 2023
آیت‌الله شب‌ زنده‌دار:

مبلغ باید مانند سراج باشد/انسان باید همواره به یاد خدا باشد

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: انسان باید راهکارهایی را در دستورکار قراردهد که پیوسته به یاد خداوند باشد چراکه این موضوع آثار و برکات بسیاری دارد.

مبلغ باید مانند سراج باشد/انسان باید همواره به یاد خدا باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله مهدی شب‌ زنده‌دار در اجلاسیه مدیران حوزه‌های علمیه استان‌ها، معاونان و مدیران ستادی، اظهار کرد: خداوند متعال در آیات قرآن کریم به تفقه در دین تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغین نیز در مرحله نخست باید به تفقه در دین بپردازند، مطرح کرد: سه نسیان در آموزه‌های دینی مورد تهذیب فراوان قرار گرفته‌اند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه زندگی و اشتغال به امور نباید انسان را از امور برتر غافل کند، عنوان کرد: انسان باید به تمام ظرافت‌ها توجه داشته باشد چراکه این عدم توجه در مواردی موجب نسیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نسیان دوم خود فراموشی و نسیان سوم فراموش کردن حضرت حجت(عج) است، خاطرنشان کرد: در روایات به این سه نسیان اشاره شده و راهکارهایی برای عدم گرفتاری در آن‌ها بیان شده است.

آیت‌الله شب زنده‌دار با بیان اینکه اخلاق، معنویت، ثبات قدم، اخلاص و ... ازجمله راهکارهای عدم گرفتاری در نسیان حق است، تصریح کرد: یاد خداوند انسان را در مقابل بسیاری از رذایل اخلاقی بیمه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همچنین انسان نباید مرگ را فراموش کند، خاطرنشان کرد: مرگ امری است که بالاخره پیش می‌آید و ما نباید نسبت به معاد و مرگ بی‌توجه باشیم چراکه این بی‌توجهی بسیار در خروج از راه راست و مسیر مستقیم اثرگذار است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: از توصیه ‎های بزرگان حوزه این بوده است که ذهن و فکر را از دنیا و آن چیزی که مربوط به دنیا است قطع کنید و به مرگ توجه کنید، زمانی که چنین اتفاقی رقم خورد تمام انرژی را در این عرصه مصرف خواهیم کرد.

آیت‌الله شب زنده‌دار با بیان اینکه توجه به این نکات درکنار علم آموزی بسیار مهم است، تصریح کرد: مدیران مدارس و اساتید کلاس‌ها نیز باید به این نکات توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از بزرگان حوزه تاکید داشتند در تبلیغ مانند شمع نباشید چراکه شمع درکنار روشن‌گری که انجام می‌دهد، خودش آب می‌شود ولی کسی که تبلیغ را انجام می‌دهد مانند سراج است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند