کد خبر: ۹۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳- 14 October 2023
آیت‌الله شب‌ زنده‌دار:

مبلغ باید مانند سراج باشد/انسان باید همواره به یاد خدا باشد

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: انسان باید راهکارهایی را در دستورکار قراردهد که پیوسته به یاد خداوند باشد چراکه این موضوع آثار و برکات بسیاری دارد.

مبلغ باید مانند سراج باشد/انسان باید همواره به یاد خدا باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله مهدی شب‌ زنده‌دار در اجلاسیه مدیران حوزه‌های علمیه استان‌ها، معاونان و مدیران ستادی، اظهار کرد: خداوند متعال در آیات قرآن کریم به تفقه در دین تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغین نیز در مرحله نخست باید به تفقه در دین بپردازند، مطرح کرد: سه نسیان در آموزه‌های دینی مورد تهذیب فراوان قرار گرفته‌اند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه زندگی و اشتغال به امور نباید انسان را از امور برتر غافل کند، عنوان کرد: انسان باید به تمام ظرافت‌ها توجه داشته باشد چراکه این عدم توجه در مواردی موجب نسیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نسیان دوم خود فراموشی و نسیان سوم فراموش کردن حضرت حجت(عج) است، خاطرنشان کرد: در روایات به این سه نسیان اشاره شده و راهکارهایی برای عدم گرفتاری در آن‌ها بیان شده است.

آیت‌الله شب زنده‌دار با بیان اینکه اخلاق، معنویت، ثبات قدم، اخلاص و ... ازجمله راهکارهای عدم گرفتاری در نسیان حق است، تصریح کرد: یاد خداوند انسان را در مقابل بسیاری از رذایل اخلاقی بیمه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همچنین انسان نباید مرگ را فراموش کند، خاطرنشان کرد: مرگ امری است که بالاخره پیش می‌آید و ما نباید نسبت به معاد و مرگ بی‌توجه باشیم چراکه این بی‌توجهی بسیار در خروج از راه راست و مسیر مستقیم اثرگذار است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: از توصیه ‎های بزرگان حوزه این بوده است که ذهن و فکر را از دنیا و آن چیزی که مربوط به دنیا است قطع کنید و به مرگ توجه کنید، زمانی که چنین اتفاقی رقم خورد تمام انرژی را در این عرصه مصرف خواهیم کرد.

آیت‌الله شب زنده‌دار با بیان اینکه توجه به این نکات درکنار علم آموزی بسیار مهم است، تصریح کرد: مدیران مدارس و اساتید کلاس‌ها نیز باید به این نکات توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از بزرگان حوزه تاکید داشتند در تبلیغ مانند شمع نباشید چراکه شمع درکنار روشن‌گری که انجام می‌دهد، خودش آب می‌شود ولی کسی که تبلیغ را انجام می‌دهد مانند سراج است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد