کد خبر: ۹۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹- 14 October 2023
آیت‌الله خاتمی:

خیزش مسلمانان در حمایت از مقاومت فلسطین «بیداری اسلامی» است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: خیزش و حمایت مسلمانان در نقاط مختلف جهان از مقاومان فلسطین، یک پدیده مبارک و ستودنی و این همان بیداری اسلامی و همان پیام انقلاب است که امام راحل فرمودند، ما انقلاب خود را به جهان صادر می‌کنیم.

خیزش مسلمانان در حمایت از مقاومت فلسطین «بیداری اسلامی» است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از ایرنا، نماز عبادی سیاسی این هفته جمعه- ۲۱ مهر- تهران به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی در دانشگاه تهران برگزار شد.

آیت الله خاتمی در فرازی از خطبه اول با اشاره به آیاتی از قران کریم در مورد اینکه وعده خدا حق است و ظالمان سرانجامی ندارند به وقایع اخیر فلسطین اشاره کرد و گفت: جبهه مقاومت می‌ماند و صهیونیست ها می روند.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد:به فضل خدا غزه آباد خواهد شود و صهیونیست ها قبل از ۲۵ سال وعده شده از سوی رهبر انقلاب از بین خواهند رفت.

حضور شیخ زکزاکی در نماز جمعه تهران

آیت الله خاتمی با اشاره به حضورشیخ زکزاکی در نماز جمعه این هفته تهران گفت: میهمان عزیز جمهوری اسلامی، مجاهد عالیقدر، ابو الشهدا ،جناب زکزاکی به نماز جمعه تهران زینت بخشیدند. به این مجاهد نستوه فی سبیل الله خیر مقدم می گوییم آنکه سرمایه ها در راه جهاد داد.

آیت الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران، اظهار داشت: روز یکشنبه سالروز شهادت شهید آیت الله اشرفی اصفهانی، پنجمین شهید محراب توسط منافقین جنایتکار است که یاد این شهید بزرگوار را گرامی می‌داریم.

خطیب نماز جمعه  تهران با اشاره به  وقوع زلزله در افغانستان اظهار داشت: در حادثه زلزله در افغانستان افراد زیادی کشته و مجروح شدند که این حادثه را محضر بازماندگان این زلزله تسلیت می‌گوئیم و برای افرادی هم که بر اثر این حادثه زخمی و مجروح شدند، شفای عاجل مسئلت می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران  با اشاره به راهپیمایی با شکوه امروز ملت مسلمان  ایران در حمایت از مظلومان  فلسطین بیان داشت: امروز راهپیمایی باشکوهی در حمایت از مظلومان فلسطین برگزار شد. عملیات طوفان الاقصی از زمان اشغال فلسطین تاکنون بی نظیر بوده، نه کم نظیر. سنگ کجا، موشک، پهپاد، چترباز و اسیر گرفتن از صهیونیست‌ها کجا؟ همه چیز عوض شده است. معادله بین‌المللی تغییر کرده است.

آیت الله خاتمی  تصریح کرد: هیچ تردیدی نداشته باشید که این شرایط قصه را به آن سمت می‌برد که مقام معظم رهبری فرمودند: اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد:آنچه توسط مقاومت انجام شد از جهت حقوقی دفاع مشروع است. هفتاد سال طفل کشی می‌کنید، زنان و و مردان بیگناه را می‌کشید،می‌خواهید آنها  دست روی دست بگذارند،این دفاع مشروع است . مقام معظم رهبری درست فرمودند من پیشانی، دست و بازوری این مقاومان که هدفنمند وارد شدند را می بوسم .این ملت هم پیشانی دست و بازوی این قهرمانان مقاوم را می بوسد که یک دفاع مشروع انجام دادند.

جنایات رژیم صهیونیستی ادامه یابد،سیلی‌های محکم‌تری خواهند خورد

آیت الله خاتمی اظهار داشت: آنچه تاکنون اتفاق افتاده، تنها یک سیلی محکم جبهه مقاومت به رژیم صهیونیستی است. آب را به روی غزه بستند، برق غزه را قطع کردند و ۱۲۰۰ انسان را کشتند. اگر  بخواهید به این جنایات ادامه دهند، تردید نداشته باشند که سیلی‌های محکم‌تری خواهند خورد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند آنچه اتفاق افتاد، زلزله ویرانگر و شکست غیرقابل ترمیم بود، شکستی که خود صهیونیست‌ها عاملش بودند. در این جنایت مثل جنایت‌های دیگر، آمریکا و انگلیس به صراحت وارد حمایت از رژیم طفل کش و آدم کش صهیونیستی شدند.

وی افزود: به صراحت به آنان می گویم حق شماست که شعار مرگ بر آمریکا از زبان این مردم نیفتد. وزیر خارجه آمریکا و انگلیس به حمایت از صهیونیست‌ها می‌روند؛ چرا مرگ بر انگلیس نگوییم؟ آنان جنایت می‌کنند. آنان با همه توان خود به حمایت از رژیم صهیونیستی آمده اند.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: ملت بزرگ ایران همچنانکه بر اساس مبانی اعتقادی خود ۴۴ سال است که در صحنه حمایت از مظلومان فلسطین حضور دارد، به دنیا می‌گوییم که به فضل خداوند تا آزادی قدس شریف و بازگشت فلسطینیان مظلوم به خانه‌هایشان، با شعار «هر فلسطینی، یک رأی» ایران اسلامی در صحنه حمایت از این مظلومان باقی خواهد ماند.

خیزش مسلمانان در حمایت از مقاومت فلسطین بیداری اسلامی است

آیت الله خاتمی اظهار داشت: نکته دیگر خیزش و حمایت مسلمانان در نقاط مختلف جهان از مقاومان فلسطین، یک پدیده مبارک و ستودنی و این همان بیداری اسلامی و همان پیام انقلاب است که امام راحل فرمودند، ما انقلاب خود را به جهان صادر می‌کنیم.

وی اضافه کرد: می‌خواستند فلسطین از یادها برود و لااقل مسأله عربی بماند، اما امام خمینی (ره) روز قدس را مشخص فرمودند و باعث شدند که فلسطین مسأله بین المللی جهان اسلام شود و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند همچنان مسأله فلسطین، مسأله اول جهان اسلام بوده است و خواهد بود.

حمایت مرجعیت جهان اسلام از مقاومت فلسطین، مایه مباهات و افتخار است

خطیب نماز جمعه تهران  تصریح کرد: حمایت مرجعیت جهان اسلام از مقاومت فلسطین، مایه مباهات و افتخار است. مقام معظم رهبری حمایت کردند ،مرجعیت نجف و مراجع قم از مقاومت جانانه فلسطین حمایت کردند.

وی با اشاره به مکر جدید صهیونیست‌ها در مظلوم نمایی اظهار داشت: ترفند دیگری که این روزها رژیم صهیونیست در رسانه ها به کار گرفته است، مظلوم نمایی است، با دروغ هایی که در رسانه‌ها منتشر می‌کنند، می‌خواهند چهره مظلومانه بگیرند در حالی که جنایت و ظلم اسرائیل در نظر جهانیان تابلو است و در طول یک هفته ۱۲۰۰ غیر نظامی کشته شدند  و ۱۲۰۰ کودک را مجروح شدند .

آیت الله خاتمی اضافه کرد: حتی کادر پزشکی را کشتید در حالی که کادر پزشکی در همه جای دنیا مصون است. هنوز هم ده‌ها نفر زیر آوار در حال جان دادن هستند، شما می‌خواهید ژست مظلومیت بگیرید؟ ظلم یعنی شما، جنایت یعنی شما و جهان انسانیت باید در مقابل شما ظالمان و جنایتکاران بایستد که ایستاده است و خواهد ایستاد.

آیت الله خاتمی در پایان اظهار داشت: آنچه مایه تأسف است، تحلیل اندک تحلیل گران بی بصیرت در داخل است که جای جلاد و شهید را عوض کردند. به جای اینکه از مظلومان فلسطین حمایت کنند، از جنایت کاران صهیونیست حمایت می‌کنند.

وی اظهار داشت: آنان که کار این جنایتکاران را توجیه کنند، در حقیقت خود جنایتکاراند و کسانی هستند که بمب بر سر مظلومان فلسطین می‌ریزند. به فلسطینیان بشارت می‌دهم که مقاومت کنید که در سایه این مقاومت عنایت های خداوند شامل  حال شما خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

طهارت اقتصادی و عدالت باید در کشور محقق شود

مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات طراحی دشمن را برهم زدند

گزارشی از زندگی آیت‌الله امامی کاشانی؛ معتمد امام و منتخب مردم در مجالس/ خطیبی که سخنگوی شورای نگهبان بود

پیکر آیت‌الله امامی کاشانی در تهران تشییع شد

آیت‌الله جنتی در پیامی درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت گفت

قدردانی آیت‌الله جنتی از مردم برای حضور در انتخابات/ امیدواریم منتخبان گره‌گشای مشکلات باشند/مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی همواره در صراط مستقیم قدم برداشت

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم