کد خبر: ۹۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳- 10 October 2023
آیت‌الله سید احمد خاتمی در اجتماع حوزویان:

حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف در کنار فلسطین ایستاده است

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در اجتماع حوزویان درحمایت از فلسطین مظلوم گفت: پیام تجمع این است که حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف و تشکیل دولت مردمی فلسطین در کنار مردم فلسطین ایستاده است.

حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف در کنار فلسطین ایستاده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی، امروز در اجتماع بزرگ حوزویان و مردم ولایتمدار شهر مقدس قم در محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از عملیات طوفان الاقصی و پیروزی های جبهه مقاومت که در مدرسه فیضیه، خاستگاه انقلاب اسلامی برگزار شد گفت: این تجمع در مقطعی بسیار حساس سامان یافته است.

وی با اشاره به اینکه تجمع، درس نیست، بلکه اعلام موضع است، مطرح کرد: این تجمع از سوی جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه، مدیریت حوزه و با حضور اساتید، فضلا و طلاب در حمایت از مقاومت فلسطین در نبرد قهرمانانه آن‌ها است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه پیام این تجمع این است که حوزه علمیه تا آزادی کامل قدس شریف و تشکیل دولت مردمی فلسطین در کنار آن‌ها ایستاده است، عنوان کرد: مبانی فقهی این تجمع آیات و روایات است که ازجمله آن‌ها می‌توان به این اشاره کرد که قرآن کریم جامعه اسلامی را یکپارچه می‌داند.

وی با بیان اینکه «چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار»، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ سال است که رژیم غاصب در فلسطین جنایت می‎کند و آدم می‌کشد و پیروزی اخیر جبهه مقاومت در طول این ۷۰ سال بی‌سابقه بوده است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه پیش از ۲۵ سال آینده دیگر رژیم صهیونیستی نخواهد بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ و از آغاز حامی فلسطین و قدس شریف بوده است.

وی با اشاره به اینکه قدس شریف را پاره تن اسلام می‌دانیم، یادآور شد: در آیات و روایات تأکید شده است که دشمن ظالم باشید و حامی مظلوم و این تجمع در راستای این روایات است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه این رژیم نامشروع حدود ۷۶ سال از جعل خود را پشت سرگذاشته است، ابراز کرد: اقدامات قهرمانانه فلسطینی‌ها سرانجام به طوفان الاقصی انجامید و به امید خداوند این طوفان سرانجام طومار صهیونیسم را برخواهد چید.

وی با اشاره به اینکه فدائیان اسلام به رهبری آیت الله سید محمد تقی خوانساری برای دفاع از فلسطین از ابتدای شکل گیری رژیم غاصب ثبت نام داشتند، بیان کرد: طلاب بسیاری برای دفاع از فلسطین اقدام کردند ولی رژیم طاغوت اجازه اعزام آن‌ها را نداد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ایشان در ادامه تجمعی در مدرسه فیضیه برگزار کردند و گفتند وظیفه ما دفاع از مظلومین است و این حوزه همان حوزه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند تا پرچم انقلاب اسلامی را به دست حضرت حجت (عج) برساند.

وی با بیان اینکه حوزه انقلابی حوزه غیرتمند است و در برابر حوادث جهان اسلام بی‌تفاوت نیست، اظهار داشت: حوزه انقلابی از مظلومین جهان در تمام دنیا حمایت کرده، می‌کند و خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه افرادی حوزه انقلابی را نمی‌پسندند، مطرح کرد: این حوزه انقلابی بود که انقلاب را تولید کرد و ۴۴ سال از این انقلاب حمایت کرده است و به فضل خدا این حوزه انقلابی بوده، انقلابی هست و انقلابی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه این تجمع رزمایش حوزه انقلابی است، عنوان کرد: آن‌هایی که حوزه انقلابی را نمی‌پسندند و حوزه انقلابی را نمی‌خواهند بدانند این رزمایش حوزه انقلابی است و راه امام خمینی(ره) را دنبال می‌کند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: حوزه انقلابی خط امام خامنه‌ای را دنبال می‌کند که می‌فرمایند فلسطین همچنان اولویت نخست مسلمین جهان است و به فضل خداوند این رزمایش و رزمایش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در حوزه انقلابی حوزه بحث جدی، درس جدی، تعبد جدی، اخلاق جدی و حوزه انقلابی است که راه امام خمینی(ره) را دنبال کرده و خط مقام معظم رهبری را ادامه می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه این خیزش طلاب یک جلوه از پیام انقلاب اسلامی به جهان است، خاطرنشان کرد: فلسطیان مظلوم وارد صحنه شدند و می‌خواهند طومار جنایت‌کاران را براندازند و این بخشی از پیام انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این قیام و مقاومت فلسطینیان یکی از برکات نظام اسلامی است، تصریح کرد: این تجمع هدفمند تا آخرین نفر و قطره خون خود از نظام اسلامی حمایت کرده، حمایت می‌کند و حمایت خواهد کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه حوزه انقلابی این نظام را امانت شهیدان می‌داند، یادآور شد: حوزه علمیه قم سربلند است که در این ۴۴ سال در هر عرصه‌ای که شهیدان انتظار حضور داشتند، حضور جانانه داشت از جمله این تجمع باشکوه و انقلابی و به فضل خداوند این حوزه همچنان این حوزه امانت‌دار خون شهیدان باقی خواهد ماند.

وی افزود: این تجمع به دولت‌هایی که به سمت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌رود پیام می‌دهد که این دولت رفتنی است و سرنوشت خود را به طناب پوسیده این‌ها گره نزنید که شماهم در صورت ادامه این راه منفور به چاه نفرت ملت‌ها سقوط خواهید کرد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مسیر مبارزه و احیای دین در طول تاریخ همواره با فراز و نشیب همراه بوده است، ابراز کرد: در مسیر حق نباید خسته شد و این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

انتشار ویدئویی از رای گیری مردم در مناطق صعب العبور توسط دکتر طحان نظیف

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

دکتر پزشکیان در جلسه امروز شورای نگهبان حضور یافت

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۰ تیر ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

توئیت سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اخذ رای در دکل‌های حفاری نفتی

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است و نمی‌تواند مدعی حقوق بشر باشد

بیانیه آیت‌الله مدرسی یزدی پیرامون حماسه انتخابات ریاست جمهوری

صحت مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تایید شد

پربازدید ها

وزارت کشور و شورای نگهبان آماده برگزاری انتخابات هستند/ ناظران انتخاباتی در تمامی شعب اخذ رای حضور خواهند داشت؛ حضور ۳ تا ۴ ناظر در هر شعبه

دکتر پزشکیان در جلسه امروز شورای نگهبان حضور یافت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره احراز هویت با شناسنامه و کارت ملی/ آمار و ارقامی که به صندوق‌های خارج کشور نسبت داده می‌شود اعتباری ندارد

آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

هر کس که در این مرحله رای بیشتری کسب کند، منتخب مردم ایران است/ شورای نگهبان همچون ادوار گذشته از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهد کرد

اطلاعیه شورای نگهبان درباره دریافت شکایات انتخاباتی

انجام فرآیند‌های انتخابات در کمتر از ۴۰ روز بر اساس قانون، نشان‌دهنده اقتدار و استحکام نظام است/ رقابت‌ها کاملاً جدی بود

مشارکت حداکثری در انتخابات باعث شادی دوستان و یأس دشمنان است / مردم حرف اول و آخر را می‌زنند

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است