کد خبر: ۹۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳- 10 October 2023
آیت‌الله سید احمد خاتمی در اجتماع حوزویان:

حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف در کنار فلسطین ایستاده است

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در اجتماع حوزویان درحمایت از فلسطین مظلوم گفت: پیام تجمع این است که حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف و تشکیل دولت مردمی فلسطین در کنار مردم فلسطین ایستاده است.

حوزه علمیه تا آزادی قدس شریف در کنار فلسطین ایستاده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی، امروز در اجتماع بزرگ حوزویان و مردم ولایتمدار شهر مقدس قم در محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از عملیات طوفان الاقصی و پیروزی های جبهه مقاومت که در مدرسه فیضیه، خاستگاه انقلاب اسلامی برگزار شد گفت: این تجمع در مقطعی بسیار حساس سامان یافته است.

وی با اشاره به اینکه تجمع، درس نیست، بلکه اعلام موضع است، مطرح کرد: این تجمع از سوی جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه، مدیریت حوزه و با حضور اساتید، فضلا و طلاب در حمایت از مقاومت فلسطین در نبرد قهرمانانه آن‌ها است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه پیام این تجمع این است که حوزه علمیه تا آزادی کامل قدس شریف و تشکیل دولت مردمی فلسطین در کنار آن‌ها ایستاده است، عنوان کرد: مبانی فقهی این تجمع آیات و روایات است که ازجمله آن‌ها می‌توان به این اشاره کرد که قرآن کریم جامعه اسلامی را یکپارچه می‌داند.

وی با بیان اینکه «چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار»، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ سال است که رژیم غاصب در فلسطین جنایت می‎کند و آدم می‌کشد و پیروزی اخیر جبهه مقاومت در طول این ۷۰ سال بی‌سابقه بوده است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه پیش از ۲۵ سال آینده دیگر رژیم صهیونیستی نخواهد بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ و از آغاز حامی فلسطین و قدس شریف بوده است.

وی با اشاره به اینکه قدس شریف را پاره تن اسلام می‌دانیم، یادآور شد: در آیات و روایات تأکید شده است که دشمن ظالم باشید و حامی مظلوم و این تجمع در راستای این روایات است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه این رژیم نامشروع حدود ۷۶ سال از جعل خود را پشت سرگذاشته است، ابراز کرد: اقدامات قهرمانانه فلسطینی‌ها سرانجام به طوفان الاقصی انجامید و به امید خداوند این طوفان سرانجام طومار صهیونیسم را برخواهد چید.

وی با اشاره به اینکه فدائیان اسلام به رهبری آیت الله سید محمد تقی خوانساری برای دفاع از فلسطین از ابتدای شکل گیری رژیم غاصب ثبت نام داشتند، بیان کرد: طلاب بسیاری برای دفاع از فلسطین اقدام کردند ولی رژیم طاغوت اجازه اعزام آن‌ها را نداد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ایشان در ادامه تجمعی در مدرسه فیضیه برگزار کردند و گفتند وظیفه ما دفاع از مظلومین است و این حوزه همان حوزه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند تا پرچم انقلاب اسلامی را به دست حضرت حجت (عج) برساند.

وی با بیان اینکه حوزه انقلابی حوزه غیرتمند است و در برابر حوادث جهان اسلام بی‌تفاوت نیست، اظهار داشت: حوزه انقلابی از مظلومین جهان در تمام دنیا حمایت کرده، می‌کند و خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه افرادی حوزه انقلابی را نمی‌پسندند، مطرح کرد: این حوزه انقلابی بود که انقلاب را تولید کرد و ۴۴ سال از این انقلاب حمایت کرده است و به فضل خدا این حوزه انقلابی بوده، انقلابی هست و انقلابی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه این تجمع رزمایش حوزه انقلابی است، عنوان کرد: آن‌هایی که حوزه انقلابی را نمی‌پسندند و حوزه انقلابی را نمی‌خواهند بدانند این رزمایش حوزه انقلابی است و راه امام خمینی(ره) را دنبال می‌کند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: حوزه انقلابی خط امام خامنه‌ای را دنبال می‌کند که می‌فرمایند فلسطین همچنان اولویت نخست مسلمین جهان است و به فضل خداوند این رزمایش و رزمایش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در حوزه انقلابی حوزه بحث جدی، درس جدی، تعبد جدی، اخلاق جدی و حوزه انقلابی است که راه امام خمینی(ره) را دنبال کرده و خط مقام معظم رهبری را ادامه می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه این خیزش طلاب یک جلوه از پیام انقلاب اسلامی به جهان است، خاطرنشان کرد: فلسطیان مظلوم وارد صحنه شدند و می‌خواهند طومار جنایت‌کاران را براندازند و این بخشی از پیام انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این قیام و مقاومت فلسطینیان یکی از برکات نظام اسلامی است، تصریح کرد: این تجمع هدفمند تا آخرین نفر و قطره خون خود از نظام اسلامی حمایت کرده، حمایت می‌کند و حمایت خواهد کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه حوزه انقلابی این نظام را امانت شهیدان می‌داند، یادآور شد: حوزه علمیه قم سربلند است که در این ۴۴ سال در هر عرصه‌ای که شهیدان انتظار حضور داشتند، حضور جانانه داشت از جمله این تجمع باشکوه و انقلابی و به فضل خداوند این حوزه همچنان این حوزه امانت‌دار خون شهیدان باقی خواهد ماند.

وی افزود: این تجمع به دولت‌هایی که به سمت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌رود پیام می‌دهد که این دولت رفتنی است و سرنوشت خود را به طناب پوسیده این‌ها گره نزنید که شماهم در صورت ادامه این راه منفور به چاه نفرت ملت‌ها سقوط خواهید کرد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مسیر مبارزه و احیای دین در طول تاریخ همواره با فراز و نشیب همراه بوده است، ابراز کرد: در مسیر حق نباید خسته شد و این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

طهارت اقتصادی و عدالت باید در کشور محقق شود

مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات طراحی دشمن را برهم زدند

گزارشی از زندگی آیت‌الله امامی کاشانی؛ معتمد امام و منتخب مردم در مجالس/ خطیبی که سخنگوی شورای نگهبان بود

پیکر آیت‌الله امامی کاشانی در تهران تشییع شد

آیت‌الله جنتی در پیامی درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت گفت

قدردانی آیت‌الله جنتی از مردم برای حضور در انتخابات/ امیدواریم منتخبان گره‌گشای مشکلات باشند/مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی همواره در صراط مستقیم قدم برداشت

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم