کد خبر: ۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹- 30 September 2023
اولین گردهمایی هیات‌های نظارت انتخابات-۵/

آیت‌الله حسینی خراسانی خطاب به هیات‌های نظارت: ضمن حُسن‌خلق و مردم‌داری، باصلابت و قانونی عمل کنید

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: ضمن حسن خلق و مردم‌داری، باید در انجام وظایف خود با صلابت و در چارچوب قانون عمل کنید که این دو منافاتی با هم ندارند.

آیت‌الله حسینی خراسانی خطاب به هیات‌های نظارت: ضمن حُسن‌خلق و مردم‌داری، باصلابت و قانونی عمل کنید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان پیش از ظهر جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ در دومین روز همایش اعضای هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور که با عنوان «انتخابات قوی، منظم و موثر» در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه دستور خداوند در قرآن کریم این است که برای خدا کار کنید، گفت: اصلاح امور ملک، مملکت و ملت و تمشیت شئون زندگی و نظامات اجتماعی و همچنین سامان‌دهی درست همه امور زندگی مردم در گرو خداباوری و اخلاص است.

وی افزود: جانبداری‌ها، صلح و جنگ‌ها، دوستی‌ها و دشمنی‌ها و رد و تأییدها باید برای خدا باشد. اگر کسی رد صلاحیت می‌شود باید برای خدا باشد نه برای منافع حزبی، گروهی، جریانی، قومی و قبیله‌ای و یا شخصی و اگر قرار است کسی تأیید شود باید برای خدا باشد.

عضو فقهای شورای نگهبان خطاب به اعضای هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور تاکید کرد: اساس کار شما باید انجام کار برای خدا و تلاش برای صیانت از حق‌الناس باشد.

آیت‌الله حسینی خراسانی همچنین اضافه کرد: شما به‌عنوان چشمان بینا، بازوان توانا و یاران وفادار شورای نگهبان در قالب نظارت هستید که باید این را توفیق الهی برای خود بدانید؛ چراکه غیر از این باشد باخته‌ایم.

وی با بیان اینکه خداوند هر از چندی به اقتضای لطف و رحمتش نسیمی روح‌نواز را به جریان می‌اندازد که همیشگی نیست، گفت: خاصیت فرصت‌های نورانی و انسانی این است که ضمانتی برای پایداری آن نیست جز شکرگزاری و قدردانی فرصت.

عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید مجدد بر این نکته که اگر قدردان فرصت خدمت نباشیم دچار خسران و عذاب الهی می‌شویم، اظهار داشت: این فرصت خدمتی را که پیش‌آمده است، قدر بدانید.

آیت‌الله حسینی خراسانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اهمیت انتخابات تصریح کرد: این‌که انتخابات بایستی پرشور و باشکوه برگزار شود برای این است که انتخابات پرشور و باشکوه مایه شوکت نظام، کشور، ملت و امیدواری مردم و همچنین ناامیدی دشمنان است.

آیت‌الله حسینی خراسانی خطاب به هیات‌های نظارت: ضمن حُسن‌خلق و مردم‌داری، باصلابت و قانونی عمل کنید

وی در همین زمینه اضافه کرد: حضور پرشور و باشکوه در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ یعنی صیانت از جایگاه قیم به امر و همچنین صیانت، حمایت، پشتیبانی و همچنین اعلام وفاداری و پایداری در مسیر تبعیت از رهبری معظم انقلاب است.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه سخنان خود اعضای هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور را به مردم‌داری، حسن خلق و صلابت در رفتار و عمل توصیه کرد.

آیت‌الله حسینی خراسانی در همین زمینه ادامه داد: شما به عنوان چشمان شورای نگهبان ضمن حسن خلق و مردم‌داری، باید در انجام وظایف خود با صلابت و در چارچوب قانون عمل کنید که این دو منافاتی با هم ندارند.

وی با بیان اینکه امروز با اخلاق می‌توان مردم را بیشتر به پای صندوق‌های رأی آورد، گفت: حسن خلق نوعی تبعیت از مقام معظم رهبری است.

عضو فقهای شورای نگهبان تأکید کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که حسن خلق به‌معنای عقب‌نشینی از شرع و قانون و مماشات با متخلفین نیست.

آیت‌الله حسینی خراسانی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله عملکرد ما در انتخابات به‌گونه‌ای باشد که مایه عصبانیت دشمنان و رضایت و خشنودی خدای متعال، رهبر معظم انقلاب و مردم عزیزمان باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

حضور دادستان کل کشور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات؛ تاکنون تخلف خاصی صورت نگرفته است

دکتر طحان‌نظیف از روند اخذ رای در شعبه مسجد جامع ابوذر هم بازدید کرد

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از روند اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد

دکتر طحان‌نظیف در وزارت کشور: مشکل خاصی در روند برگزاری انتخابات نداریم

گزارش تصویری بازدید قائم‌مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان از ستاد مرکزی انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

حضور قائم‌مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان در وزارت کشور

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات