کد خبر: ۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۱- 29 September 2023
آیت‌الله حسینی خراسانی:

ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت در الفت و همگرایی است

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند همواره مسلمانان را به اتحاد و دوری از تفرقه فراخوانده است و بارها در آیات متعدد در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است.

ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت در الفت و همگرایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در وبینار اول سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اظهار داشت: آنچه که از قرآن کریم و اهل بیت(ع) توصیه شده، این است که همواره عزت، تعالی و پیشرفت تمدن ها با هر گرایش و مذهبی، همگرایی و وحدت است.

وی افزود: همچنین نقطه مقابل آن یعنی اختلاف، نزاع و تشتت سر منشاء عقب ماندگی ها، ضعف‌ها و مصیبت‌ها است و منجر به ذلت و فروپاشی حکومت ها می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: امروزه اختلافات در مورد مسائل فکری و فرهنگی وجود دارد و ما باید تلاش کنیم تا حد امکان این اختلافات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به آیه 46 سوره مبارکه انفال اظهار داشت:خداوند همواره مسلمانان را به اتحاد و دوری از تفرقه فراخوانده است و بارها در آیات متعدد در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است. حضرت امیر المومنین (ع) در خطبه های نهج البلاغه فرموده اند که مراد از اتحاد این است که مسلمانان دچار تفرقه نشوند، چراکه ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت ها در الفت و همگرایی است.

آیت‌الله حسینی خراسانی تاکید کرد: در همین راستا امت اسلامی برای اینکه عظمت و شوکت خود را مجددا به دست بیاورد و از شر دولت های استعمارگر رهایی یابد، باید بار دیگر دست اخوت و برادری را به یکدیگر دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: امروز رژیم منحوس صهیونیستی تهدیدی برای امت اسلامی به حساب می‌آید و کار اصلی آن این است که میان امت اسلامی تفرقه بیندازد تا حکومت های اسلامی درگیر خودشان باشند تا این رژیم نیز به مقصد شوم و شیطانی خود دست یابد.

وی تصریح کرد: امروز اتحاد یکی از ضرورت های امت اسلامی به حساب می‌آید. هر شخصی اگر اندک تعلق خاطری به اسلام و امت اسلامی داشته باشد باید از هرآنچه که مایه تفرقه و اختلاف می‌شود، بپرهیزد. امیدواریم که به زودی شاهد تحقق تمدن نوین اسلامی در سراسر جهان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف