کد خبر: ۹۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰- 12 September 2023
آیت‌الله اعرافی در پیام تشکر از دولت و مردم عراق:
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: تلاش‌های خالصانه و پذیرایی و محبت و کرامت مثال زدنی مردم عراق در حماسه‌ی بی‌نظیر راهپیمایی اربعین، بسترساز خروش میلیونها دلباخته‌ی ساحت مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام شده است و امروز می‌بینیم که خون شهدای گرانقدر ما همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس هر روز عرصه‌های جدیدی را فتح می‌کند و دشمن را قدمی به عقب می‌راند.

تلاش‌های خالصانه و پذیرایی و کرامت مثال زدنی مردم عراق بسترساز خروش میلیونها دلباخته اباعبدالله(ع) شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در پیامی از دولت و مردم سخاوتمند عراق در میزبانی از زائران اربعین ۱۴۰۲ تشکر کرد. متن این پیام به این شرح است:

امام‌رضا علیه السلام:«من لم یشکرالمنعم من المخلوقین لم یشکر اللّه عزّوجلّ» (عیون أخبارالرضا، ج ۱، ص ۲۷)

کشتی امن و نجاتبخش حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام همواره پناهگاه و منزلگاه دلهای پاک و مظلومان عالم بوده و توسل دلباختگان و عاشقان حضرتش از یک سو و عنایت و دستگیری ایشان از خادمان و پیوستگان به مسیرش از سوی دیگر، زیباترین و زلال ترین صحنه های عاشقی را در پیش چشم عالمیان به تصویر کشیده است.

در نقطه مقابل، استکبار و عوامل آن در طول تاریخ همواره با سیاست های شیطانی خود در پی ایجاد تفرقه در جهان اسلام و تضعیف کشورهای اسلامی از جهات گوناگون و گسترش سیطرهی خود بر آنها بوده اند، اما بر خلاف میل آنها پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام با تکیه بر هدایت الهی و بهره‌گیری از ذخائر معنوی و توسل به انوار مقدس معصومان علیهم السلام و نیز با ارشاد و راهنمایی علما و فقهای بصیر و روشن ضمیر، در کنار تلاش و مجاهدت فرزندان پاک و غیور خود توانسته است در مقابل دسیسه های شیاطین بایستد و نقشه های آنها را نقش برآب کند.

امروزه و در میانه ی تلاش های مذبوحانه شیطان بزرگ؛ آمریکا و جریان های ضد اسلامی در دنیا، با همت مردم عزتمند عراق؛ اعم از مرد و زن و پیر و جوان مراسم اربعین حسینی به بزرگترین صحنه گردهمایی عاشقان اهل بیت علیهم السلام تبدیل شده است و در روزگاری که دولتهای فاسد غربی و کمپانی های بزرگ ضد دین با تمام توان سیاسی، اقتصادی و رسانه ای خود به جنگ با آموزه های دینی و انسانی آمده اند، پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام به برکت خون پاک شهدای خود و با بلند کردن پرچم عزای حضرت سید الشهداء علیه السلام که پرچم آزادگی و شرافت و پاکی و معنویت است، حریف می طلبند.

تلاش های خالصانه و پذیرایی و محبت و کرامت مثال زدنی مردم عراق در حماسه ی بی نظیر راهپیمایی اربعین، بسترساز خروش میلیونها دلباخته ی ساحت مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام شده است و امروز می بینیم که خون شهدای گرانقدر ما همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس هر روز عرصه های جدیدی را فتح میکند و دشمن را قدمی به عقب میراند.

اربعین امت ساز به ما می آموزد که اتحاد و همبستگی در زیر پرچم اهل بیت علیهم السلام مهمترین عامل قدرت و عزت ما و رمز پیروزی بر دشمنان و گشودن گره های موجود است.

اربعین تمدنی ما رزمایش ایثار، محبت، معنویت و انسانیت است و به حق می تواند به بازیابی هویت و زندگی دینی بیانجامد و زمینه ساز طلوع خورشید ولایت عظمی و امامت کبری و روشن شدن جهان به نور موعود امم حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه باشد.

تشکر از کسانی که این حماسه ی عزت و شرف را رقم زدند کار انسانهای عادی نیست، حضرت امیر المؤمنین علیه السلام و حضرت سید الشهداء علیه السلام، خود، پاداش این مجاهدت را خواهند داد ولی این جانب از باب انجام وظیفه، تشکر وافر و خالصانه ی خود را از عموم مردم کریم و دولت و نخست وزیر محترم عراق و همچنین مراجع عظام تقلید حفظهم الله، روحانیت معزز، مدیریت و خادمان اعتاب مقدسه، همه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و سایر عزیزانی که به نوعی در خلق این حماسه حسینی مشارکت داشته اند ابراز داشته و امیدوارم خدای منان به برکت این خدمت کریمانه فتنه های دشمنان را خنثی نموده، دلهای امت اسلامی را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کرده و گام های برداشته شده در مسیر اربعین حسینی را به ظهور مهدوی ختم نماید.

علیرضا اعرافی

قم المقدسه

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

دشمن همواره می‌خواهد در زمان انتخابات به جمهوری اسلامی ضربه بزند