کد خبر: ۹۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰- 11 September 2023
یادداشت دکتر کدخدایی؛
عضو حقوقدان شورای نگهبان با نگارش یادداشتی به استقبال بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم استان‌های «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی» رفت.

دیداری با مردمان ایران‌شهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر عباسعلی کدخدایی عضو شورای نگهبان در یادداشتی به دیدار امروز رهبر انقلاب با مردمان شریف سیستان و بلوچستان پرداخته است. متن این یادداشت بدین شرح است:

امروز دیداری صورت گرفت متفاوت، دیدار یک ایران‌شهری با همشهریان خود، دیداری از سر عشق و شور، دیدار یاران قدیم ایران‌شهر با یکدیگر. دیدار مردم غیور و با محبت ایران‌شهر بزرگ سیستان و بلوچستان با رهبری از جنس خود و از شهر خود؛ رهبری که خود با کوله‌باری از تجربه شصت‌ساله در دوره تبعید، شناخت کافی از منطقه دارد و البته علاقه‌ای فراوان به سرزمین آفتاب. سیستا‌ن و بلوچستان سرزمین اوست، سرزمینی که مبارزه از آنجا آغاز شد. او در آنجا زندگی کرده و با ایران‌شهریان همشهری شده است، او آنجا را می‌شناسد، مردمش را و اقتضائات سیستان و بلوچستان را، به همین خاطر از مشکلات آنجا می‌گوید و از تنبلی‌ها هم، از کارهای که انجام شده و آنچه باید انجام شود. از عشق مردمی خونگرم می‌گوید و علاقه ‌آنها به کشور. او هم از وحدت ملی سخن می‌گوید و هم از امنیت ملی و از ضرورت حفظ وحدت ملی تا حفظ امنیت ملی، دو راهبرد اساسی و همیشگی ایران اسلامی. از دشمنی آمریکا و حمله به نقاط ضعف که چندان هم موفق نیستند و زهی خیال باطل.

ماموریتی برای بحران

امروز از ماموریت برای ایجاد بحران سخن گفته شد و اینکه در راه مقابله با آن، شرط اول قدم مراقب بودن است و البته جمع بودن حواس که راه را خطا نرویم. حق را با باطل اشتباه نکنیم و دچار خواب و خواب‌آلودگی نشویم.

و صد البته که معیار تشخیص حق از باطل، وجود گرامی پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) و راهی است که او و یارانش طی کرده‌اند، از این رو همراهی با ایشان پیروی از حق است و سرپیچی از آن پیروی از باطل. و به همین دلیل راه امام(ره) نیز شاخص حق و باطل است و وحدت ملی و امنیت ملی ابزار نیل به پیروزی.

او که خود با همین مردمان ایران‌شهر زیست مشترک داشته است تکیه بر مردم و پشتیبانی مردم از مسئولان را مصداق آورد، و از مردم خونگرم سیستان و بلوچستان گفت که شناسنامه درخشان منطقه در مبارزه با منافقین، شرکت در دفاع مقدس، و مشارکت در برقراری امنیت بوده و هستند و تقدیم شهدای گرانقدر شیعه و سنی که خود گواهی است صادق بر این راه.

پایان پیام/

برچسب ها: دکتر کدخدایی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

دشمن همواره می‌خواهد در زمان انتخابات به جمهوری اسلامی ضربه بزند