کد خبر: ۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲- 20 August 2023
آیت‌الله اعرافی:

نیازمند ترویج گفتمان اسلام و انقلاب در عرصه بین‌الملل هستیم

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه در دانشگاه‌ بین المللی همدان باید وارد عرصه بین المللی شویم و گفتمان انقلاب را توسعه دهیم، گفت: نیازمند تعیین پیوست بین‌المللی در این دانشگاه‌ها هستیم تا بتوانیم به درستی گفتمان اسلام و انقلاب را ترویج دهیم و به آن به عنوان یک پرونده ویژه نگاه کنیم.

نیازمند ترویج گفتمان اسلام و انقلاب در عرصه بین‌الملل هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه در همدان، آیت‌الله علیرضا اعرافی در جمع روسای دانشگاه‌های استان همدان، با اشاره به اینکه در عرصه معماری و شهرسازی ما امثال شیخ بهایی‌ها را داشتیم، اظهار داشت: امروز به‌لحاظ برخی پیشرفت‌ها شاهد تنوع پیدا کردن در تخصص‌ها هستیم و این مهم تنها مختص به علوم انسانی نیست.

وی با تأکید بر اینکه به جز علوم انسانی، باید علوم دیگر را هم مورد توجه قرار داد، گفت: افرادی که در حوزه‌های فنی و مهندسی و علوم پایه کار می‌کنند، باید با فلسفه و اندیشه‌های علوم انسانی آشنا شوند و از این طریق است که می‌توانیم مدل‌های جدیدی را به دنیا ارائه دهیم، البته این مهم کار ساده‌ای نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه، با اشاره به اینکه به دنبال تأسیس دانشگاه هوش مصنوعی هستیم، اظهار کرد: در این دانشگاه از ظرفیت نخبگانی از بهترین مرکز علمی کشور استفاده خواهد شد و با حضور دانشگاهیان در کنار روحانیون در این مرکز می‌توان انتظار تحقق و دستیابی به اهداف موجود را داشت.

وی افزود: تلاش بر این است که در این دانشگاه از تجربیات جامعه‌المصطفی بهره‌ ببریم و در عرصه بین‌الملل دستاوردهای خوبی را کسب کنیم.

آیت‌الله اعرافی، با تأکید بر اینکه گفتمان ایرانی انقلاب اسلامی را باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در عرصه بین‌الملل معرفی کنیم، یادآور شد: در طول سال‌های گذشته می‌توانستیم وارد عرصه بین المللی شویم و گفتمان انقلاب را توسعه دهیم اما کمتر به این موضوع توجه شد هاست.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌ بین المللی همدان باید این ظرفیت مهم را فعال کنیم، خاطرنشان کرد: نیازمند تعیین پیوست بین‌المللی در این دانشگاه هستیم تا بتوانیم به درستی گفتمان اسلام و انقلاب را ترویج دهیم و به آن به عنوان یک پرونده ویژه نگاه کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه، با بیان اینکه از ظرفیت نخبگان نباید غافل شد، گفت: استفاده از نخبگان تحول بزرگی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف