کد خبر: ۹۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰- 16 August 2023
در جلسه شورای نگهبان؛

آیت‌الله جنتی: ‌حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) جنایت استکبار علیه مردم است

دبیر شورای نگهبان ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع) گفت: این رفتارهای غیرانسانی قدرت‌های استکباری علیه مردم ایران سابقه‌ای طولانی دارد و دلیل آن هم مقاومت عزتمندانه تاریخی مردم ایران اسلامی در برابر خواسته‌های ظالمانه آن‌هاست.

آیت‌الله جنتی: ‌حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) جنایت استکبار علیه مردم است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲) این شورا ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز اظهار داشت: روز یکشنبه این هفته دشمنان ملت ایران با حمله تروریستی به حرم حضرت احمد‌ بن ‌موسی (ع) تعدادی از هموطنان‌مان را شهید و مجروح کردند.

وی افزود: این حادثه ناگوار را به مصیبت‌دیدگان تسلیت می‌گویم و علو درجات شهدای این جنایت و سلامتی مجروحان را از درگاه خداوند مهربان خواستارم.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: این رفتارهای غیرانسانی قدرت‌های استکباری و ایادی آن‌ها علیه مردم شریف ایران سابقه‌ای طولانی دارد و دلیل اصلی آن هم مقاومت عزتمندانه تاریخی مردم ایران اسلامی در برابر خواسته‌های ظالمانه آن‌هاست.

ضرورت هوشیاری در برابر آمریکا

دبیر شورای نگهبان در ادامه صحبت‌هایش گفت: کشورهای سلطه‌گر و در راس آن‌ها آمریکای جنایتکار در راستای دستیابی به مطامع مادی خود همواره مشغول توطئه علیه مردم سایر کشورها بوده‌اند و در این راه کم‌ترین ارزش برای جان مردم قائل نیستند.

وی ادامه داد: ماهیت جنایات امروز استکبار جهانی علیه مردم ایران نیز با جنایات دهه‌های گذشته تفاوتی ندارد و تنها شکل آن تغییر کرده است.

آیت‌الله جنتی در همین رابطه به کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که چند روز دیگر سالروز آن است، اشاره کرد و بیان داشت: مطالعه رفتار آمریکایی‌ها در آن حادثه برای همه و به‌ویژه جوانان ضروری است و باعث می‌شود فریب لحن مزورانه آمریکایی‌ها را نخورند.

«مقاومت»؛ راه عزت و پیروزی

دبیر شورای نگهبان همچنین اظهار داشت: نگاه دقیق به اتفاقات قرن حاضر، هم ذات استکباری و بناشده بر ظلم جهان سلطه را آشکار می‌کند و هم اثبات می‌کند که تنها راه حفظ عزت و پیروزی در برابر اقدامات آن‌ها مقاومت است.

وی اضافه کرد: پیروزی مردم سرافراز ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف و از جمله جنگ تحمیلی ۸ ساله، پیروزی جوانان حزب‌الله لبنان در جنگ نابرابر ۳۳ روزه و سایر پیروزی‌های غرورآفرین جبهه جهانی مقاومت جلوه‌هایی از تحقق سنت‌ الهی نابودی جبهه باطل و اقتدار جبهه حقیقت‌طلبی است.

آیت‌الله جنتی به فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی نیز اشاره کرد و ضمن گرامیداشت این روز گفت: زندگی این عزیزان سرشار از درس‌های گرانقدر صبر و مقاومت است و اثبات می‌کند تنها راه دستیابی به زندگی عزتمندانه، ایستادگی در برابر ظلم ظالمان است.

پیش ثبت‌نام متقاضیان انتخابات

دبیر شورای نگهبان در بخش پایانی صحبت‌هایش گریزی هم به انتخابات مجلس زد و عنوان کرد: در روزهای گذشته مرحله پیش ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پشت سر گذاشتیم. این امر، طراحی‌های مخالفان نظام برای کمرنگ شدن حضور داوطلبان را خنثی کرد و امیدواریم زمینه‌ساز تحقق راهبرد رقابت‌ انتخابات باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد