کد خبر: ۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰- 22 July 2023
آیت‌الله مدرسی یزدی:

سخنرانان مجلس حسینی حرف‌های بدون سند نزنند

امام جمعه موقت یزد گفت: سخنرانان در مجالس امام حسین علیه السلام باید کلماتی که می‌گویند استوار باشد، نوحه خوانان با سخنان استوار مرثیه بخوانند؛ یعنی حرف هایشان محکم و پشتوانه دار باشد و اگر از موازین الهی خارج شد، تذکر داده شود.

سخنرانان مجلس حسینی حرف‌های بدون سند نزنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه در یزد، آیت الله سید محمدرضا مدرسی عضو فقهای شورای نگهبان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد در مسجد آخوند ملا اسماعیل یزد با تسلیت ایام سوگواری محرم با اشاره به اقدام ننگین کشور سوئد در به آتش زدن قرآن اذعان کرد: انسان تعجب می کند کشوری که در شبه جزیزه اسکاندیناوی واقع شده و آن را جز متمدن‌ترین کشورهای اروپا معرفی می‌کنند آنقدر به حد ابتذال و انحطاط برسد که رسما اجازه دهد به قرآن کریم اهانت شود.

وی ادامه داد: اگر شما راست می‌گویید و مدافع اعلامیه جهانی حقوق بشر هستید، مگر نه اینکه در این اعلامیه ادیان و مذاهب مورد احترام هستند، پس چرا قرآن را می سوزانید؟.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: دشمنان ظالم به دنبال فحشا هستند و می خواهند به حقوق ملت ها تجاوز کنند. این همان روحیه صلیبی است که صد سال جنگ خانمان سوز را بین مسلمانان و اروپا ایجاد کرد.

امام جمعه موقت یزد تأکید کرد: یکی از هنرهای انقلاب و جمهوری اسلامی این بود که چهره فریبکارانه غرب را برملاتر کرد. آنها که مدتی به اسم آزادی و حقوق بشر و احترام عقاید مردم را فریب می دادند امروز رسما اجازه چنین کار وحشتناک و جنایت کارانه ای را می‌دهند.

وی، ادامه داد: گاهی دشمنان به صورت رسمی مانند کسانی که قرآن را آتش می زنند و گاهی غیر رسمی از طریق افراد ساده لوحی که آلت دست دشمنان قرار می گیرند؛ می‌خواهند عاشورا را تهی کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان، ابراز کرد: عاشورا خروج علیه یزید و یزیدیان و ظالمان جهان است که نباید اینها را فراموش کنیم.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: بدانید که دشمن درصدد است از هر روزنه ای که برای او امکان دارد علیه اسلام، تشیع و جمهوری اسلامی سم پاشی و نفرت پراکنی کند و آسیب بزند.

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام در نامه مکتوب و پایدار خود به محمد حنفیه نوشت: من قیام کردم برای اینکه امت جدم را اصلاح کنم، امر به معروف و نهی از منکر را رایج کنم و سیره من سیره پدرم و جدم رسول خداست.

امام جمعه موقت یزد توصیه کرد: سخنرانان در مجالس امام حسین علیه السلام باید کلماتی که می گویند استوار باشد، نوحه خوانان با سخنان استوار مرثیه بخوانند؛ یعنی حرف هایشان محکم و پشتوانه دار باشد و اگر از موازین الهی خارج شد، تذکر داده شود .

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز ایران در عالم، محکم و استوار و سرافراز ایستاده است به برکت عاشوراست که دشمن می‌خواهد آن را از ما بگیرد.

امام جمعه موقت شهر یزد بیان کرد: این محرم و عاشورای امام حسین علیه السلام و فداکاری‌های حضرت و اهل بیت ایشان و اصحاب باوفایشان در روز عاشورا و بعد از عاشورا مشعل فروزان و رود خروشان و جریان پوینده و پاینده‌ای است که باید جوامع بشری را تا پهنه قیامت و حتی در قیامت راهنمایی و پشتیبانی کند.

آیت‌الله مدرسی افزود: قیام عاشورا و حقیقت فداکاری های سید الشهدا و اصحاب ایشان در هیچ عقلی از عقول ما انسان ها نمی گنجد، واقعه ای که از ازل تا ابد اثرگذار و آثار شهادت حضرت از ابتدا تا انتهای خلقت جاری و این رویداد عجیبی در دنیا است.

وی گفت: بر اساس روایات پیامبری نبوده که بر حضرت نگریسته باشد. جن و انس، وحوش بیابان‌ها و ماهیان دریاها بر او گریه کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد