کد خبر: ۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰- 22 July 2023
آیت‌الله مدرسی یزدی:

سخنرانان مجلس حسینی حرف‌های بدون سند نزنند

امام جمعه موقت یزد گفت: سخنرانان در مجالس امام حسین علیه السلام باید کلماتی که می‌گویند استوار باشد، نوحه خوانان با سخنان استوار مرثیه بخوانند؛ یعنی حرف هایشان محکم و پشتوانه دار باشد و اگر از موازین الهی خارج شد، تذکر داده شود.

سخنرانان مجلس حسینی حرف‌های بدون سند نزنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه در یزد، آیت الله سید محمدرضا مدرسی عضو فقهای شورای نگهبان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد در مسجد آخوند ملا اسماعیل یزد با تسلیت ایام سوگواری محرم با اشاره به اقدام ننگین کشور سوئد در به آتش زدن قرآن اذعان کرد: انسان تعجب می کند کشوری که در شبه جزیزه اسکاندیناوی واقع شده و آن را جز متمدن‌ترین کشورهای اروپا معرفی می‌کنند آنقدر به حد ابتذال و انحطاط برسد که رسما اجازه دهد به قرآن کریم اهانت شود.

وی ادامه داد: اگر شما راست می‌گویید و مدافع اعلامیه جهانی حقوق بشر هستید، مگر نه اینکه در این اعلامیه ادیان و مذاهب مورد احترام هستند، پس چرا قرآن را می سوزانید؟.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: دشمنان ظالم به دنبال فحشا هستند و می خواهند به حقوق ملت ها تجاوز کنند. این همان روحیه صلیبی است که صد سال جنگ خانمان سوز را بین مسلمانان و اروپا ایجاد کرد.

امام جمعه موقت یزد تأکید کرد: یکی از هنرهای انقلاب و جمهوری اسلامی این بود که چهره فریبکارانه غرب را برملاتر کرد. آنها که مدتی به اسم آزادی و حقوق بشر و احترام عقاید مردم را فریب می دادند امروز رسما اجازه چنین کار وحشتناک و جنایت کارانه ای را می‌دهند.

وی، ادامه داد: گاهی دشمنان به صورت رسمی مانند کسانی که قرآن را آتش می زنند و گاهی غیر رسمی از طریق افراد ساده لوحی که آلت دست دشمنان قرار می گیرند؛ می‌خواهند عاشورا را تهی کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان، ابراز کرد: عاشورا خروج علیه یزید و یزیدیان و ظالمان جهان است که نباید اینها را فراموش کنیم.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: بدانید که دشمن درصدد است از هر روزنه ای که برای او امکان دارد علیه اسلام، تشیع و جمهوری اسلامی سم پاشی و نفرت پراکنی کند و آسیب بزند.

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام در نامه مکتوب و پایدار خود به محمد حنفیه نوشت: من قیام کردم برای اینکه امت جدم را اصلاح کنم، امر به معروف و نهی از منکر را رایج کنم و سیره من سیره پدرم و جدم رسول خداست.

امام جمعه موقت یزد توصیه کرد: سخنرانان در مجالس امام حسین علیه السلام باید کلماتی که می گویند استوار باشد، نوحه خوانان با سخنان استوار مرثیه بخوانند؛ یعنی حرف هایشان محکم و پشتوانه دار باشد و اگر از موازین الهی خارج شد، تذکر داده شود .

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز ایران در عالم، محکم و استوار و سرافراز ایستاده است به برکت عاشوراست که دشمن می‌خواهد آن را از ما بگیرد.

امام جمعه موقت شهر یزد بیان کرد: این محرم و عاشورای امام حسین علیه السلام و فداکاری‌های حضرت و اهل بیت ایشان و اصحاب باوفایشان در روز عاشورا و بعد از عاشورا مشعل فروزان و رود خروشان و جریان پوینده و پاینده‌ای است که باید جوامع بشری را تا پهنه قیامت و حتی در قیامت راهنمایی و پشتیبانی کند.

آیت‌الله مدرسی افزود: قیام عاشورا و حقیقت فداکاری های سید الشهدا و اصحاب ایشان در هیچ عقلی از عقول ما انسان ها نمی گنجد، واقعه ای که از ازل تا ابد اثرگذار و آثار شهادت حضرت از ابتدا تا انتهای خلقت جاری و این رویداد عجیبی در دنیا است.

وی گفت: بر اساس روایات پیامبری نبوده که بر حضرت نگریسته باشد. جن و انس، وحوش بیابان‌ها و ماهیان دریاها بر او گریه کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

حضور دادستان کل کشور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات؛ تاکنون تخلف خاصی صورت نگرفته است

دکتر طحان‌نظیف از روند اخذ رای در شعبه مسجد جامع ابوذر هم بازدید کرد

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از روند اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم