کد خبر: ۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۳- 30 June 2023
آیت‌الله خاتمی:

آنچه در هفته‌های اخیر رخ داد اوج ذلت منافقین بود

خطیب نماز عید قربان تهران با بیان اینکه آنچه این یکی دو هفته انجام شد اوج ذلت منافقین بود، گفت: ذلتی که این‌ها فراوان دست و پا کردند تا به دست بیاورند؛ امادر یک شب با هجمه هزار نفر از پلیس آلبانی این جنایتکاران را به سزای خود رسیدند.

آنچه در هفته‌های اخیر رخ داد اوج ذلت منافقین بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح روز پنجشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان که در دانشگاه تهران برگزار شد، با تأکید بر اینکه تقوا در مضامین اخلاقی دین مثل خون جاری در پیکره دین است، گفت: خودم و شما خوبان را به نگهداشتن حریم برای خداوند توصیه می‌کنم، کلامی که زینت بخش سخن برجا دارنده نعمت‌هاست.

خطیب نماز عید قربان تهران اضافه کرد: تقوا در همه عرصه‌ها مطرح است و در حقیقت درس اخلاق دائم است. لذا، خطبه‌های نماز عید و جمعه پیوسته همراه با تأکید بر رعایت تقواست.

وی با بیان اینکه دل بر دو قسم است، افزود: اول، دلی که خانه تقواست برای ذات مقدس خداوند حریم دارد و دوم دلی که خانه و مأوای شیطان است. امام صادق(ع) از دلی که خانه تقواست، اینگونه تفسیر می‌کنند که این دل تصمیم بر بندگی دارد و می‌خواهد مطیع خداوند باشد و نافرمانی نکند.

خاتمی ادامه داد: این دل مدام به یاد خداوند بوده و در این دل شکر خداست. سپاس نعمت‌های اوست که انسان را غرق خود کرده است و انسان توان شمارش نعمت‌های ذات مقدس ربوبی را ندارد. این دل خانه تقواست.

خطیب نماز عید قربان با بیان اینکه دلی که خانه شیطان است نیز بر دو قسم است، تصریح کرد: نوع اول دلیست که آخرت خود را به دنیا می‌فروشد؛ این دل با دنیا به آرامش می‌رسد. آن‌ها برای رسیدن به دنیا همه ارزش ها را زیر پا می‌گذارند، با نااهل‌ها رفیق می‌شوند و خوراک به بیگانگان می‌دهد. این کسی است که آخرت خود را به دنیا می‌فروشد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، اظهار کرد: خودم و شما خوبان را سفارش می‌کنم که دل را کانون شیطان قرار ندهید نه به فکر دنیای خودمان و نه به فکر دنیای دیگران باشیم. دنیا به تعبیر امام هادی(ع) همچون بازار است که برخی سود می‌کنند و برخی زیان.

خاتمی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری به مسئولان قوه قضاییه در دیدار هفته جاری، بیان داشت: اکثریت کارکنان قوه قضاییه خدوم هستند. البته در هر تشکیلاتی گاهاً اقلیت ناچیز وجود دارد، اما بدنه این نهاد، به ویژه رئیس قوه قضاییه، خدمتگزار مردم است.

خطیب نماز عید قربان افزود: رهبر انقلاب در این دیدار چند نکته را سفارش کردند. اولین نکته، فسادزدایی از بیرون و درون قوه قضاییه که مورد تاکید رهبر انقلاب بود تا دستگاه قضایی نسبت به آن عنایت داشته باشد. نکته دوم برخورد مهربانانه با مردم چه آن‌ها که کارشان درست می‌شود و چه آن‌ها که کارشان درست نمی‌شود و نباید با اخم با مردم برخورد کنند. نکته سوم نیز حفاظت از امنیت روانی جامعه بود.

وی ادامه داد: این معنا ندارد که عده‌ای در فضای مجازی و غیر آن، مدام با اخبار دروغ بر روی اعصاب مردم راه بروند. ورود مقتدرانه قوه قضاییه به‌عنوان یکی از نهادهای امنیت ساز در این عرصه است. نکته چهارم که رهبر انقلاب تصریح کردند، تأکید بر آزادی‌های مشروع مسرح در قانون اساسی است.

وی یادآور شد: یک مطلبی را هم در ابتدای سخنان خود بیان کردند که معیار ارزیابی عملکردها آمار نیست بلکه معیار خروجی‌ها و کار انجام شده برای مردم است. آمار در حقیقت معیار ارزیابی عملکردهاست.
خاتمی با اشاره به صدور پیام رهبر انقلاب خطاب به کنگره عظیم حج افزود: رهبر انقلاب پیامی هم به کنگره جهانی حج داشتند که دو نکته را متذکر شدند؛ معنویت و وحدت. حج ابراهیمی ظرفیت آنکه معنویت و وحدت را پاس بدارد در خود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه آنچه این یکی دو هفته انجام شد اوج ذلت منافقین بود، افزود: ذلتی که این‌ها فراوان دست و پا کردند تا به دست بیاورند. اما، در یک شب با یک هجمه هزار نفر از پلیس آلبانی این جنایتکاران را به سزای خود رسیدند.

خطیب نماز عید قربان ادامه داد: منافقینی که در پرونده آن‌ها ترور ۱۷ هزار نفر بی‌گناه وجود دارد. یکی از آن‌ها که در این ماجرا به دَرَک واصل شد، در پرونده خود به شهادت رساندن ۶۰ نفر از بچه‌های شما با لبان تشنه را دارد. او در عملیات مرصاد ۶۰ نفر از فرزندان شما را لب تشنه به شهادت رساند. کسی که فرزندان پاسدار شما را در اول انقلاب شکنجه کرد و با شکنجه به شهادت رساند و فردی که در ترور شهید آیت دست داشت به سزای اعمال ننگینش رسید، این سرنوشت مخالفین نظام است.

خاتمی با بیان اینکه اغتشاشات پاییز سال گذشته را همین افراد به وجود آوردند، افزود: ایادی منافق بودند که اغتشاشات سال گذشته را ایجاد کردند و این یکی از پیامدهای شکست آن‌ها در اغتشاشات سال گذشته است. دیگر پیامدهای شکست آن‌ها در اغتشاشات سال گذشته حذف منافقین از سیاست‌های آمریکا و اروپا است.

وی قربان تأکید کرد: حامیان منافقین بدانند چه منافقین را حذف کنند چه آن‌ها را نگه دارند، منفور این ملت هستند و مردم ما مرگ بر منافق را در کنار مرگ بر آمریکا می‌گویند.

خاتمی همچنین اضافه کرد: ما در رابطه با بی‌حجابی هیچ حرفی بهتر از فرمایش مقام معظم رهبری نداریم که فرمودند «بی‌حجابی هم حرام شرعی است و هم حرام سیاسی.» پشت صحنه‌ها هم روشن است، بی‌حجابی برای فرو ریختن بنیان خانواده و فروپاشی بنیان آرامش روانی جامعه است. بانوان ایران اسلامی از سالیان قبل پیشینه حجاب داشتند و با افتخار باحجاب بودند.

خطیب نماز عید قربان در پایان از مسئولان درخواست کرد در موضوع هتک حرمت حجاب به صورت قانونی ورود کرده و بیش از این اجازه این هتک حرمت را ندهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم| نشست خبری دکتر طحان نظیف با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

سخنگوی شورای نگهبان: نامزد‌ها ۶۲ هزار نماینده برای نظارت بر رای‌گیری معرفی کردند/ تنوع کاندیدا‌ها زیاد و تعداد آن‌ها بی‌نظیر است

گزارش تصویری نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

یادداشت دکتر کدخدایی درباره مشارکت در انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان: ۲۳۰ هزار ناظر مردمی بر امر انتخابات نظارت خواهند کرد/ با اراده و خواست مردم مجالس آینده شکل می‌گیرد

نشست خبری بین‌المللی سخنگوی شورای نگهبان فردا برگزار می‌شود

گفتگوی صریح سخنگوی شورای نگهبان در صدا و سیما؛ نامزدها وعده‌های خارج از اختیارات قانونی ندهند/ امروز اگر کسی بگوید مشارکت مهم نیست، دلسوز مردم و کشور نیست

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه صنعتی شریف

درخواست سخنگوی شورای نگهبان از دانشجویان برای نقش‌آفرینی در انتخابات و معرفی نامزد‌های شایسته به مردم/ خواست مردم ترکیب مجلس آینده را مشخص خواهد کرد؛ بیش از ۱۵ هزار نفر تاییدصلاحیت شدند

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

پربازدید ها

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: اسلام پیش از همه مدافع حقوق بشر بوده است/ داوطلبان انتخابات مجلس از سلایق و افکار مختلف هستند