کد خبر: ۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷- 12 June 2023
آیت‌الله اعرافی در دیدار دبیر کل مجلس علمای هند:

حوزه علمیه هند تقویت شود/هویت واحد وحدت اسلامی تعامل با اهل سنت است

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه امروز با عظمت و شکوه علما و بزرگان هند فاصله گرفته‌ایم،گفت: هند یکی از قطب‌های بزرگ حوزه شیعه بوده است که متاسفانه از آن روزها فاصله گرفته‌ایم.

حوزه علمیه هند تقویت شود/هویت واحد وحدت اسلامی تعامل با اهل سنت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی دبیر کل مجلس علمای هند که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، با بیان این که باید برای حفاظت از مسلمانان و تشیع در هند برنامه‌ریزی صورت بگیرد، گفت: این برنامه‌ریزی باید کامل و جامع باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است، ولی می‌توان با برنامه‌ریزی اثرگذاری این اقدامات بیش‌تر شود افزود: باید برنامه‌ریزی بلند مدت دیده شود، امسال شصتمین سالگرد آغاز نهضت امام خمینی(ره) است؛ ایشان از همان شصت سال گذشته برای امروز و آینده جمهوری اسلامی برنامه داشتند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه امروز با عظمت و شکوه علما و بزرگان هند فاصله گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: هند یکی از قطب‌های بزرگ حوزه شیعه بوده است که متاسفانه از آن روزها فاصله گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: در مجموعه مدیریت حوزه‌های علمیه آمادگی لازم برای کمک به تقویت حوزه علمیه لکهنو و هند وجود دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه مقام معظم رهبری به فعالیت‌های دانشگاهی تاکید بسیاری دارند، تصریح کرد: انجام اقداماتی مانند هوش مصنوعی، نانو و ... از اهمیت بسیاری برخوردار هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه می‌توان از ظرفیت مدارس و دانش آموزان نخبه استفاده کرد، یادآور شد: هوشمندی سیاسی یک موضوع بسیار مهم است که باید در مسائل مختلف به آن توجه شود.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه باید با اهل سنت تعامل خوبی داشته باشیم، ابراز کرد: اگرچه هویت واحد وحدت اسلامی حاکی از تعامل با اهل سنت است؛ اما باید عقاید خود را حفظ کرده و به فرزندان خود اصول را بیاموزیم.

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی دبیرکل مجلس علمای هند در سخنانی اظهار کرد: در تلاش هستیم در هند مسلمانان و تشیع محفوظ بمانند.

وی با اشاره به اینکه در پارلمان نماینده مسلمان داریم، ولی نماینده شیعه نداریم، مطرح کرد: اقدامات بسیاری در هندوستان در راستای حفظ اسلام و تشیع انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

فیلم| قانون ملاک و معیار عمل شورای نگهبان است

فیلم| معیار شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخاباتی چیست؟

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲