کد خبر: ۹۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶- 29 May 2023
آیت‌الله اعرافی:

نگاه بین‌المللی در پاسخ به شبهات لحاظ شود

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه جنگ ترکیبی متوجه اندیشه دینی، فکری و معرفتی جامعه جوان است، خاطرنشان کرد: نقش آفرینی در این صحنه مهم، حساس، دشوار و پر مشقت است.

نگاه بین‌المللی در پاسخ به شبهات لحاظ شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر پورامینی رئیس مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: در مجموعه مرکز مطالعات اتفاقات خوبی رقم خورده که باید شاهد رشد بیش‌تر و روزافزون آن‌ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه در این مراکز عنصر اصلی منابع انسانی است، مطرح کرد: مقام معظم رهبری به موضوعات مختلفی از جمله پاسخ به شبهات و گره‌های ذهنی جوانان و مسئولیت حوزه در این راستا تأکید بسیاری دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه اقدامات لازم در این راستا در توان حوزه است، عنوان کرد: اگرچه اقداماتی در این عرصه انجام شده، ولی هنوز به تراز مطلوب نرسیده است.

وی افزود: تأکید مقام معظم رهبری به این پاسخ‌گویی به شبهات، نشان از اهمیت این موضوع دارد به ویژه در شرایطی که امروز در داخل و خارج از کشور شاهد آن هستیم.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه جنگ ترکیبی متوجه اندیشه دینی، فکری و معرفتی جامعه جوان است، خاطرنشان کرد: نقش آفرینی در این صحنه مهم، حساس، دشوار و پر مشقت است.

وی با اشاره به اینکه نوآوری‌های خوبی را در این راستا شاهد بودیم، تصریح کرد: برای گشودن گره‌های ذهنی نسل جوان و جامعه باید چندین مرحله را طی کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در مرحله نخست باید ناظر به پرسش و شبهه، محتوای عمیق و کامل توسط محققان برجسته حوزه تولید شود، یادآور شد: در مرحله بعدی باید محتواهای موجود مورد فرآوری قرار بگیرد به گونه‌ای که جامعه و اذهان از آن استقبال کند.

وی با اشاره به اینکه کیفیت عرضه، توزیع و گفتمان‌سازی بسیار مهم است، بیان کرد: تحقق این موضوع نیازمند نوآوری و پویایی مستمر است.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه در این راستا باید تمام حوزه پای کار باشد، ابراز کرد: باید به دنبال تعامل و هم‌افزایی میان‌دستگاهی باشیم، همچنین شناسایی درست بزنگاه‌ها نیز اهمیت بسیاری در این موضوع دارد.

وی با اشاره به اینکه شناخت مسئله با دقت بالایی باید انجام شود تا نکاتی که منجر به تغییر هویت افراد است مشخص شود، اظهار داشت: حضور موثر در فضای مجازی نیز مهم است که نیازمند توسعه و عمق است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه همچنین باید نگاه بین المللی نیز وجود داشته باشد، عنوان کرد: برای تحقق این هدف باید تعامل جدی‌تری با نهادهای بین المللی از جمله المصطفی شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های پیشرفته از جمله هوش مصنوعی باید در دستور کار قرار بگیرد، مطرح کرد: مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات باید با استفاده از آخرین فناوری‌های پیشرفته، نقش آفرینی داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ خرداد ۱۴۰۳

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: مجلس خبرگان رهبری دارای استقلال و عظمت است/ ۳۲ درصد نماینده‌ها جدیدالورود هستند

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

برگزاری جلسات شورای نگهبان با وزارت کشور در خصوص زمان انتخابات/ پیشنهادات در حال بررسی است؛ ظرف مدت ۵۰ روز باید رئیس‌جمهور مشخص شود

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی‌یزدی به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دبیر شورای نگهبان: آیت‌الله رئیسی مردمی و پرتلاش بود/ یاد خادمان مخلص از خاطر مردم نخواهد رفت

تسلیت آیت‌الله اعرافی به ملت ایران / روح جهاد خدمت به مردم و کشور در رئیس جمهور موج می‌زد

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

ششمین دوره مجلس خبرگان اول خرداد با پیام رهبر معظم انقلاب آغاز به کار می‌کند

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند