کد خبر: ۹۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶- 29 May 2023
آیت‌الله اعرافی:
مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه جنگ ترکیبی متوجه اندیشه دینی، فکری و معرفتی جامعه جوان است، خاطرنشان کرد: نقش آفرینی در این صحنه مهم، حساس، دشوار و پر مشقت است.

نگاه بین‌المللی در پاسخ به شبهات لحاظ شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر پورامینی رئیس مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: در مجموعه مرکز مطالعات اتفاقات خوبی رقم خورده که باید شاهد رشد بیش‌تر و روزافزون آن‌ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه در این مراکز عنصر اصلی منابع انسانی است، مطرح کرد: مقام معظم رهبری به موضوعات مختلفی از جمله پاسخ به شبهات و گره‌های ذهنی جوانان و مسئولیت حوزه در این راستا تأکید بسیاری دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه اقدامات لازم در این راستا در توان حوزه است، عنوان کرد: اگرچه اقداماتی در این عرصه انجام شده، ولی هنوز به تراز مطلوب نرسیده است.

وی افزود: تأکید مقام معظم رهبری به این پاسخ‌گویی به شبهات، نشان از اهمیت این موضوع دارد به ویژه در شرایطی که امروز در داخل و خارج از کشور شاهد آن هستیم.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه جنگ ترکیبی متوجه اندیشه دینی، فکری و معرفتی جامعه جوان است، خاطرنشان کرد: نقش آفرینی در این صحنه مهم، حساس، دشوار و پر مشقت است.

وی با اشاره به اینکه نوآوری‌های خوبی را در این راستا شاهد بودیم، تصریح کرد: برای گشودن گره‌های ذهنی نسل جوان و جامعه باید چندین مرحله را طی کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در مرحله نخست باید ناظر به پرسش و شبهه، محتوای عمیق و کامل توسط محققان برجسته حوزه تولید شود، یادآور شد: در مرحله بعدی باید محتواهای موجود مورد فرآوری قرار بگیرد به گونه‌ای که جامعه و اذهان از آن استقبال کند.

وی با اشاره به اینکه کیفیت عرضه، توزیع و گفتمان‌سازی بسیار مهم است، بیان کرد: تحقق این موضوع نیازمند نوآوری و پویایی مستمر است.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه در این راستا باید تمام حوزه پای کار باشد، ابراز کرد: باید به دنبال تعامل و هم‌افزایی میان‌دستگاهی باشیم، همچنین شناسایی درست بزنگاه‌ها نیز اهمیت بسیاری در این موضوع دارد.

وی با اشاره به اینکه شناخت مسئله با دقت بالایی باید انجام شود تا نکاتی که منجر به تغییر هویت افراد است مشخص شود، اظهار داشت: حضور موثر در فضای مجازی نیز مهم است که نیازمند توسعه و عمق است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه همچنین باید نگاه بین المللی نیز وجود داشته باشد، عنوان کرد: برای تحقق این هدف باید تعامل جدی‌تری با نهادهای بین المللی از جمله المصطفی شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های پیشرفته از جمله هوش مصنوعی باید در دستور کار قرار بگیرد، مطرح کرد: مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات باید با استفاده از آخرین فناوری‌های پیشرفته، نقش آفرینی داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۹ آذر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ آذر ۱۴۰۲

با زبان هنر معارف اهل بیت را معرفی کنیم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری رونمایی از کتاب «حقوق برنامه»

رونمایی از کتاب «حقوق برنامه» به قلم سخنگوی شورای نگهبان و باحضور رئیس سازمان برنامه و بودجه/ دکتر طحان‌نظیف: نیازمند قانون برنامه‌نویسی هستیم

پیدایش دولت نامشروع اسرائیل یک انحراف تاریخی است

ارتش جمهوری اسلامی ایران مکتبی و مردمی است

تحقق اراده مردم؛ عمق نگاه رهبر معظم انقلاب به موضوع انتخابات

پربازدید ها

راه‌اندازی "سامانه داوطلب" برای ارتباط بهتر داوطلبان انتخابات مجلس با شورای نگهبان

اطلاعیه شماره ۲ هیات مرکزی نظارت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

اطلاعیه شماره ۱ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی

آغاز بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت/ ۵۲۸۸ داوطلب انتخابات مجلس اعتراض کردند

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره فرآیند‌های انتخابات خبرگان همزمان با آغاز ثبت‌نام‌ها/ مهلت هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس ۱۸ آبان پایان می‌یابد/ هزینه‌های انتخاباتی کاندیدا‌های مجلس سقف دارد

دیدار فقها و حقوقدانان شورای نگهبان با رهبر معظم انقلاب

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شد

۴ اساسنامه دولتی در شورای نگهبان تایید شد/ پاکدستی و سلامت اقتصادی داوطلبان برای شورای نگهبان مهم است

معترضان به بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی چه کنند؟