کد خبر: ۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹- 27 May 2023
آیت‌الله شب‌زنده‌دار:
آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار «زن، زندگی، آزادی» ارادت بزرگانی مانند امام خمینی و علمای بزرگ قم به حضرت معصومه را نشانه عظمت زن در مکتب تشیع معرفی کرد.

متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن حماقت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله شب‌زنده‌دار عضو فقهای شورای نگهبان در دیدار اساتید دانشگاه و جمعی از پاسداران که در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد با قرائت روایتی از امام کاظم علیه السلام، اظهار داشت: 4 علم هستند که در رأس همه علوم قرار داشته و اولین آن شناخت خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به توصیه یک دانشمند در خصوص فردی بودن دین، تصریح کرد: فردی توصیه می‌کرد که جامعه باید سکولار باشد یعنی خداوند حق ندارد بگوید زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی انسان چگونه باشد؛ انسان باید برای خود روشن کند که خداوند در زندگی او حق دارد یا خیر و این محدوده حق تا کجا است.

عضو فقهای شورای نگهبان شناخت خداوند را تنظیم کننده همه امور انسان دانست و اظهار داشت: مسأله دوم مهمی که بر تمام علوم برتری دارد دانستن هدف خلقت و هدف داشتن خلقت است؛ خداوند انسان را برای مقاصد عالیه خلق کرده و استعداد عظیمی در آن گذاشته است و اگر انسان به این توانایی‌ها توجه نداشته باشد انگیزه فعالیت در مسیر آن‌ها را پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره با آیاتی از قرآن عنوان کرد: نعمات بهشتی مانند پذیرایی مجالس بزرگان است که ما برای ملاقات آن بزرگ رفته‌ایم؛ در آیات قرآن آمده اگر کسی امید به ملاقات پروردگارش داشته باشد عمل صالح انجام می دهد. در برخی از ادعیه رسیدن به ملاقات خداوند برای انسان مهیا معرفی شده است.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با بیان اینکه طراحی خلقت بشر بسیار زیبا و شگفت انگیز است که خود خداوند «فتبارک الله احسن الخالقین» گفته است، عنوان داشت: خداوند امکانات لازم را داده و راه را هموار کرده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه روایت به سومین دانسته برتر اشاره کرد و ابراز داشت: باید بدانیم خداوند از ما چه می‌خواهد؛ جوانان امروز در معرض مغالطاتی هستند که دین را از انسان و حتی اعتقاد به وجود خداوند را از جوان می‌گیرد؛ کسانی که رشته پزشکی می‌خوانند باید خاشع‌تر باشند زیرا عظمت خداوند را می‌دانند؛ گاهی مشاهده می‌کنیم کسی که اندک معلوماتی دارد در پیشگاه خداوند سرکشی می‌کند.

وی در بیان آخرین دانسته توصیه شده در روایت امام کاظم علیه السلام، دانستن زائده هایی که انسان را از دین خارج می‌کند ضروری دانست و گفت: گناه، بی‌احترامی به خداوند است و اگر این گناهان را کوچک بشماریم معلوم نیست چه اتفاقی برای ما می‌افتد؛ باید با توجه به نشانه‌های الهی حق خدا را بدانیم که چه هستند زیرا این امور اختصاص به زندگی فردی بشر فقط ندارند.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار زن زندگی آزادی، گفت: زنی آزاد است که بندگی خداوند را انجام دهد و ما همگی در کنار حضرت معصومه که یک زن است جمع شده ایم و این بزرگی از بندگی خداوند است؛ افرادی مانند امام خمینی عبد این درگاه هستند. متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن از حماقت است زیرا خداوند مضیقه‌ای برای زنان ایجاد نکرده بلکه دوری از فطرت سبب گسترش این بی بند و باری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

دشمن همواره می‌خواهد در زمان انتخابات به جمهوری اسلامی ضربه بزند