کد خبر: ۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹- 27 May 2023
آیت‌الله شب‌زنده‌دار:
آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار «زن، زندگی، آزادی» ارادت بزرگانی مانند امام خمینی و علمای بزرگ قم به حضرت معصومه را نشانه عظمت زن در مکتب تشیع معرفی کرد.

متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن حماقت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله شب‌زنده‌دار عضو فقهای شورای نگهبان در دیدار اساتید دانشگاه و جمعی از پاسداران که در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد با قرائت روایتی از امام کاظم علیه السلام، اظهار داشت: 4 علم هستند که در رأس همه علوم قرار داشته و اولین آن شناخت خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به توصیه یک دانشمند در خصوص فردی بودن دین، تصریح کرد: فردی توصیه می‌کرد که جامعه باید سکولار باشد یعنی خداوند حق ندارد بگوید زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی انسان چگونه باشد؛ انسان باید برای خود روشن کند که خداوند در زندگی او حق دارد یا خیر و این محدوده حق تا کجا است.

عضو فقهای شورای نگهبان شناخت خداوند را تنظیم کننده همه امور انسان دانست و اظهار داشت: مسأله دوم مهمی که بر تمام علوم برتری دارد دانستن هدف خلقت و هدف داشتن خلقت است؛ خداوند انسان را برای مقاصد عالیه خلق کرده و استعداد عظیمی در آن گذاشته است و اگر انسان به این توانایی‌ها توجه نداشته باشد انگیزه فعالیت در مسیر آن‌ها را پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره با آیاتی از قرآن عنوان کرد: نعمات بهشتی مانند پذیرایی مجالس بزرگان است که ما برای ملاقات آن بزرگ رفته‌ایم؛ در آیات قرآن آمده اگر کسی امید به ملاقات پروردگارش داشته باشد عمل صالح انجام می دهد. در برخی از ادعیه رسیدن به ملاقات خداوند برای انسان مهیا معرفی شده است.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با بیان اینکه طراحی خلقت بشر بسیار زیبا و شگفت انگیز است که خود خداوند «فتبارک الله احسن الخالقین» گفته است، عنوان داشت: خداوند امکانات لازم را داده و راه را هموار کرده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه روایت به سومین دانسته برتر اشاره کرد و ابراز داشت: باید بدانیم خداوند از ما چه می‌خواهد؛ جوانان امروز در معرض مغالطاتی هستند که دین را از انسان و حتی اعتقاد به وجود خداوند را از جوان می‌گیرد؛ کسانی که رشته پزشکی می‌خوانند باید خاشع‌تر باشند زیرا عظمت خداوند را می‌دانند؛ گاهی مشاهده می‌کنیم کسی که اندک معلوماتی دارد در پیشگاه خداوند سرکشی می‌کند.

وی در بیان آخرین دانسته توصیه شده در روایت امام کاظم علیه السلام، دانستن زائده هایی که انسان را از دین خارج می‌کند ضروری دانست و گفت: گناه، بی‌احترامی به خداوند است و اگر این گناهان را کوچک بشماریم معلوم نیست چه اتفاقی برای ما می‌افتد؛ باید با توجه به نشانه‌های الهی حق خدا را بدانیم که چه هستند زیرا این امور اختصاص به زندگی فردی بشر فقط ندارند.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار زن زندگی آزادی، گفت: زنی آزاد است که بندگی خداوند را انجام دهد و ما همگی در کنار حضرت معصومه که یک زن است جمع شده ایم و این بزرگی از بندگی خداوند است؛ افرادی مانند امام خمینی عبد این درگاه هستند. متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن از حماقت است زیرا خداوند مضیقه‌ای برای زنان ایجاد نکرده بلکه دوری از فطرت سبب گسترش این بی بند و باری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

آیت‌الله جنتی: اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ آذر ۱۴۰۲

با زبان هنر معارف اهل بیت را معرفی کنیم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری رونمایی از کتاب «حقوق برنامه»

رونمایی از کتاب «حقوق برنامه» به قلم سخنگوی شورای نگهبان و باحضور رئیس سازمان برنامه و بودجه/ دکتر طحان‌نظیف: نیازمند قانون برنامه‌نویسی هستیم

پیدایش دولت نامشروع اسرائیل یک انحراف تاریخی است

ارتش جمهوری اسلامی ایران مکتبی و مردمی است

تحقق اراده مردم؛ عمق نگاه رهبر معظم انقلاب به موضوع انتخابات

فضای مجازی روح تمام اقدامات حوزوی است/ برد گفتمانی انقلاب اسلامی فراتر از محور مقاومت است

پربازدید ها

راه‌اندازی "سامانه داوطلب" برای ارتباط بهتر داوطلبان انتخابات مجلس با شورای نگهبان

اطلاعیه شماره ۲ هیات مرکزی نظارت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

اطلاعیه شماره ۱ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی

آغاز بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت/ ۵۲۸۸ داوطلب انتخابات مجلس اعتراض کردند

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره فرآیند‌های انتخابات خبرگان همزمان با آغاز ثبت‌نام‌ها/ مهلت هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس ۱۸ آبان پایان می‌یابد/ هزینه‌های انتخاباتی کاندیدا‌های مجلس سقف دارد

دیدار فقها و حقوقدانان شورای نگهبان با رهبر معظم انقلاب

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شد

۴ اساسنامه دولتی در شورای نگهبان تایید شد/ پاکدستی و سلامت اقتصادی داوطلبان برای شورای نگهبان مهم است

معترضان به بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی چه کنند؟