کد خبر: ۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹- 27 May 2023
آیت‌الله شب‌زنده‌دار:

متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن حماقت است

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار «زن، زندگی، آزادی» ارادت بزرگانی مانند امام خمینی و علمای بزرگ قم به حضرت معصومه را نشانه عظمت زن در مکتب تشیع معرفی کرد.

متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن حماقت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله شب‌زنده‌دار عضو فقهای شورای نگهبان در دیدار اساتید دانشگاه و جمعی از پاسداران که در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد با قرائت روایتی از امام کاظم علیه السلام، اظهار داشت: 4 علم هستند که در رأس همه علوم قرار داشته و اولین آن شناخت خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به توصیه یک دانشمند در خصوص فردی بودن دین، تصریح کرد: فردی توصیه می‌کرد که جامعه باید سکولار باشد یعنی خداوند حق ندارد بگوید زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی انسان چگونه باشد؛ انسان باید برای خود روشن کند که خداوند در زندگی او حق دارد یا خیر و این محدوده حق تا کجا است.

عضو فقهای شورای نگهبان شناخت خداوند را تنظیم کننده همه امور انسان دانست و اظهار داشت: مسأله دوم مهمی که بر تمام علوم برتری دارد دانستن هدف خلقت و هدف داشتن خلقت است؛ خداوند انسان را برای مقاصد عالیه خلق کرده و استعداد عظیمی در آن گذاشته است و اگر انسان به این توانایی‌ها توجه نداشته باشد انگیزه فعالیت در مسیر آن‌ها را پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره با آیاتی از قرآن عنوان کرد: نعمات بهشتی مانند پذیرایی مجالس بزرگان است که ما برای ملاقات آن بزرگ رفته‌ایم؛ در آیات قرآن آمده اگر کسی امید به ملاقات پروردگارش داشته باشد عمل صالح انجام می دهد. در برخی از ادعیه رسیدن به ملاقات خداوند برای انسان مهیا معرفی شده است.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با بیان اینکه طراحی خلقت بشر بسیار زیبا و شگفت انگیز است که خود خداوند «فتبارک الله احسن الخالقین» گفته است، عنوان داشت: خداوند امکانات لازم را داده و راه را هموار کرده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه روایت به سومین دانسته برتر اشاره کرد و ابراز داشت: باید بدانیم خداوند از ما چه می‌خواهد؛ جوانان امروز در معرض مغالطاتی هستند که دین را از انسان و حتی اعتقاد به وجود خداوند را از جوان می‌گیرد؛ کسانی که رشته پزشکی می‌خوانند باید خاشع‌تر باشند زیرا عظمت خداوند را می‌دانند؛ گاهی مشاهده می‌کنیم کسی که اندک معلوماتی دارد در پیشگاه خداوند سرکشی می‌کند.

وی در بیان آخرین دانسته توصیه شده در روایت امام کاظم علیه السلام، دانستن زائده هایی که انسان را از دین خارج می‌کند ضروری دانست و گفت: گناه، بی‌احترامی به خداوند است و اگر این گناهان را کوچک بشماریم معلوم نیست چه اتفاقی برای ما می‌افتد؛ باید با توجه به نشانه‌های الهی حق خدا را بدانیم که چه هستند زیرا این امور اختصاص به زندگی فردی بشر فقط ندارند.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با اشاره به شعار زن زندگی آزادی، گفت: زنی آزاد است که بندگی خداوند را انجام دهد و ما همگی در کنار حضرت معصومه که یک زن است جمع شده ایم و این بزرگی از بندگی خداوند است؛ افرادی مانند امام خمینی عبد این درگاه هستند. متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن از حماقت است زیرا خداوند مضیقه‌ای برای زنان ایجاد نکرده بلکه دوری از فطرت سبب گسترش این بی بند و باری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به دبیرکل حزب الله لبنان

بررسی یک طرح و یک لایحه در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

سه‌گانه راهبرد شورای دوازدهم

شهید جمهور، شب و روز نداشت و پیوسته مشغول خدمتگزاری بود

مخالفتی با دریافت الکترونیکی مدارک داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری نداشتیم/تایید صحت انتخابات مجلس در همه حوزه‌های انتخابیه در دور دوم

دل‌های مومنین در داغ شهید رئیسی سوخت/ مردم بین خدمتگزار و عاشق ریاست فرق می‌گذارند

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

برای او که مرد عرصه دیپلماسی و میدان بود

یادداشت دکتر طحان‌نظیف در رثای استاندار فقید آذربایجان‌شرقی؛ چند سطری برای برادرم که در خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳