کد خبر: ۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴- 14 May 2023
آیت‌الله اعرافی:

لباس روحانیت لباس خدمت به مردم است

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان این که لباس روحانیت لباس خدمت به مردم است، گفت: روحانیت در هیچ زمانی خود را از مردم جدا ندانسته و نخواهد دانست.

لباس روحانیت لباس خدمت به مردم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در همایش مبلغان بشر دوستی که در سالن همایش‌های مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار کرد: در دوران کرونا ۱۰ هزار نفر از طلاب خواهر و برادر در کنار نیروهای جهادی افتخار آفرینی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت صحنه‌های زیبایی خلق شده است، مطرح کرد: ملت ایران نشان داد، هر زمانی که خطری پیش بیاید، گروه‌های جهادی و مردمی به‌پا می‌خیزند و در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

مدیرحوزه‌های علمیه افزود: حمایت‌گری و امدادگری در مواقع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی از جمله پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی وجود داشته است.

وی با بیان اینکه لباس روحانیت لباس خدمت به مردم است، عنوان کرد: روحانیت در هیچ زمانی خود را از مردم جدا ندانسته و نخواهد دانست.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه روحانیت همواره در کنار هلال احمر خواهد ایستاد، خاطرنشان کرد: این اقدام ناشی از برخوردهای احساسی نیست، بلکه ریشه در تاریخ روحانیت دارد.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی و امداد از روی نوع‌دوستی انجام می‌شود و بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: سطحی که اسلام معرفی می‌کند و بسیار ارزشمندتر است، سطح خداجویی است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه رهایی از سوداگری در خدمت به مردم باید مورد توجه قرار بگیرد، یادآور کرد: خدمت بی‌حاشیه به خدمت‌جویان نیز یک امر مهم و مورد توجه است.

وی با بیان اینکه هرچه خدمت در بحران سخت‌تری باشد ارزش بیش‌تری دارد، ابراز کرد: همچنین هرچه سختی بیش‌تری تحمل شود و با صبوری پاسخ داده شود، ارزش خدمت‌رسانی را بالاتر می‌برد.

آیت‌الله اعرافی نوع خدمت‌رسانی را مدنظر قرار داد و افزود: اوج خدمت‌ها، خدمت به هدایت بشر است.

وی با اشاره به اینکه شتاب و سرعت در خدمت‌رسانی از دیگر مولفه‌های خدمت‌رسانی ارزشمند است، بیان کرد: خدمت را باید سنگین و بسیار انجام دهیم، ولی آن را کوچک بشماریم.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید نقشه و راه خدمت‌رسانی را بدانیم، اظهار کرد: در عرصه خدمت‌رسانی، باید مراقب باشیم هیچ‌گاه دچار خود بزرگ‌بینی نشویم.

وی ادامه داد: هلال احمر ایران با منطق اسلام می‌تواند نماد و قله خدمت‌رسانی با عیار بالا در جهان باشد.

آیت‌الله اعرافی اضافه کرد: حوزه علمیه با هلال احمر در یک جبهه قرار دارد و برای نقش آفرینی در خدمت به مردم مجموعه‌ای از توافق‌نامه‌ها و همکاری‌های مشترک را با نهادها و سازمان‌های مختلف فراهم کرده است.

وی افزود: هلال احمر با همکاری حوزه‌های علمیه می‌تواند الگوهای جدیدی را به دنیا معرفی کند که در آن انسانیت بالاتر از همه‌چیز باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند