کد خبر: ۹۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳- 09 May 2023
گامی مهم برای معرفی قانون اساسی به مخاطب کودک و نوجوان
اولین جلسه کمیته حقوق اساسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور نمایندگانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پژوهشکده شورای نگهبان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و این کمیته رسما فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

کمیته حقوق اساسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری پژوهشکده شورای نگهبان آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان در این جلسه که با حضور فلاح، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فتاحی، قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان، کارشناسان کانون و مسئولان معاونت‌های پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد، قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان با اظهار خوشحالی از وجود انگیزه در مدیران کانون برای راه‌اندازی کمیته حقوقی، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را هویت‌ساز و برخوردار از رویکرد جدی تربیتی دانست.

فتاحی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون درباره قانون اساسی در حوزه مخاطب کودک و نوجوان اثر شاخصی تولید نشده است افزود: تولید و توزیع محتوا درجهت تبیین قانون اساسی برای کودکان و نوجوانان نیازمند رویکردی جهادی است و پژوهشکده شورای نگهبان در این جهت با نگاهی فرانهادی و با دغدغه‌ملی آماده همکاری است.

در ادامه این جلسه فلاح، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه رویکرد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دوره جدید توجه بیشتر به حوزه‌های پیشرو و نیز حوزه‌هایی است که در گذشته مغفول واقع شده‌اند افزود: تشکیل کمیته‌های تخصصی و از جمله کمیته حقوقی در این راستا صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این نکته که در این کمیته به موضوعاتی مانند حقوق اساسی و حقوق بشر اسلامی پرداخته خواهد شد و بر این اساس از سایر مجموعه‌هایی که در این حوزه ها نقش آفرین هستند و یا وظایف قانونی برعهده دارند نیز برای عضویت دعوت خواهد شد.

فلاح در ادامه با اشاره به اینکه کمیته حقوقی برای تبیین و معرفی قانون اساسی به مخاطب کودک و نوجوان در قالب‌های مختلف هنری برنامه‌ریزی خواهد کرد، بر تعامل سازنده این کمیته با هنرمندان حوزه های مختلف تاکید کرد و افزود: در این راستا اولین نشست هم‌اندیشی مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالان حوزه تولید محتوای حقوق اساسی با هنرمندان شاخص در حوزه کودک و نوجوان در خرداد ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

دشمن همواره می‌خواهد در زمان انتخابات به جمهوری اسلامی ضربه بزند