کد خبر: ۹۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳- 06 May 2023
آیت‌الله خاتمی:
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران شکست آمریکا در اتحاد کشورها علیه ایران اسلامی را نصرت الهی عنوان کرد و گفت: اینکه ولی امرمسلمین و حجت شرعی را تنها نگذاریم، مصداق یاری خداوند است.

شکست آمریکا در اتحاد کشورها علیه ایران اسلامی نصرت الهی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از ایرنا، آیت‌الله سیداحمدخاتمی در نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امیرالمومنین علی (ع)‌فرمودند که یادمان باشد که روزی رفتنی هستیم و یاد مرگ باید کمتر از یاد ما برود و چگونه از چیزی غافل می‌مانید که او از شما غافل نمی‌ماند. چه بخواهیم و چه نخواهیم رفتنی هستیم و مقصد همه ما ابدیت است و خود را برای این ابدیت آماده کنیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: از صفاتی که قرآن برای خداوند بیان کرده آن است که خداوند به وعده‌هایی که بنده‌های خود می‌دهد وفا می‌کند و آنهایی که به وعده وفا نمی کنند یا جاهل یا نیازمند هستند و همه اینها از ذات اقدس الهی به دور است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: خداوند وعده داده که آنها که اهل ایمان هستند وارد بهشتی می‌شوند که در زیر آن نهرها جاری است و آنها از از بهشت بیرون نمی‌کنند. این وعده حق خداست و چه کسی در وعده از خداوند صادق‌تر است.

آیت‌الله خاتمی یکی از وعده‌های خداوند را یاری خدا برشمرد و تصریح کرد: خداوند در سوره محمد(ص) می‌فرماید شما یار خدا باشید، خداوند هم یار شما است. البته این وعده مشروط است یعنی اطمینان به یاری خدا داشته باشید به شرطی که یار خدا باشید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: خداوند به یاری ما نیاز ندارد چرا که خداوند غنی است. همچنین در قرآن تاکید شده که اگر همه مومنان کافر شوند ضرری به خداوند نخواهد رسید. حال سوال این است که اگر خداوند نیاز به یاری ما ندارد پس یاری خداوند یعنی چه؟

وی ادامه داد: خداوند دفاع از دین را مصداق یاری خداوند می‌داند و در هر عرصه‌ای هستیم باید کار ما بر محور دین مدارانه باشد. اگر مدافعان دین خدا نباشند، دشمنان خدا اجازه نمی‌دهند که نامی از نام خدا بماند و هر جا نامی از خداوند باشد،‌ آنها مقابله می‌کنند. در حالی که اگر افرادی به سمت دین خدا بشتابند،‌ قطعا خداوند هم آنها را یاری خواهد کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: آرامش در دل مومنان، خنثی سازی فتنه‌ها، ترساندن دشمنان و تنها نگذاشتن ولی امرمسلمین و حجت شرعی از جمله یاری خداوند است. همانطور که آمریکا در پی اتحاد همسایگان و کشورها منطقه علیه ما بود ولی اکنون این کشورها برای ارتباط با ایران اسلامی مسابقه دارند، نصرت الهی است.

وی ادامه داد: حجت خدا را یاری کردند مصادق یاری خداوند است به این مفهوم که در زمان پیامبراکرم( ص) وی حجت است و بعد از ایشان امیرالمومنان علی (ع) حجت است. بعد از مولا علی(ع) از امامان تبعیت کنید و در زمان غیبت بر اساس روایت موثق ولی فقیه حجت امام زمان بر شما است.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: درعصر حاضر امام زمان (عج) حجت شرعی را تعیین کرده است که ریشه در این شعار دارد، ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با گرامیداشت شهید مجاهد آیت الله مرتضی مطهری، همچنین شیخ صدوق و حمزه سیدالشهدا و عموی پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: صحنه شهادت آیت الله سلیمانی را همه دیدید که جنایتکار ضارب ایشان را به شهادت رساند. شهیدی که چهار دهه از عمر خود را در خدمت مردم بود و بیشتر شهرهای کشور از مقام این شهید تجلیل کردند که نشان دهنده این است که روحانیت محبوب است و در قلب مردم جای دارد.

وی با اشاره به خدمات روحانیت به مردم عنوان کرد: عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و خدمات اجتماعی از جمله خدمات روحانیت به مردم است در حالی که معاندان و شیاطین نهاد روحانیت را در فضای مجازی تخریب می‌کنند. چرا که روحانیت خار در چشم و استخوان در گلو استکبار بوده، هست وخواهد بود. البته هدف این تخریب‌ها این است که روحانیت از موضع حقش عقب نشینی کند در حالی که این آرزو را به گور خواهند برد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به شهادت شهید حمیدرضا الداغی گفت: شهید عزیزی که در سبزوار برابر افرادی که می‌خواستند ناموس مردم را به غیرت ببرند، ایستاد و این غیرت ستودنی است. خداوند بندگان غیور خود را دوست دارد و این شهید روح غیرت را در جامعه دمید. شهید با غیرتی که 100 هزار نفر در تشییع او شرکت کردند که در تاریخ سبزوار بی سابقه است. همچنین کاروان‌های متعددی به پاس تجلیل از این غیرتمند دینی به سبزوار می‌آیند که نشان می‌دهد ایران اسلامی غیرتمندان را بزرگ می‌شمارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه از مقام شهید علیرضا شهرکی و همسرش نرجس صیاد که توسط جنایتکاران در شهر سراوان به شهادت رسیدند تجلیل کرد و افزود: این برای نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی افتخار است که در راه خدمت از جان خود می‌گذرند.

وی درباره واکنش رییس قوه قضاییه درباره پیگیری موضوع شهدای یاد شده و برخورد با جانیان عنوان کرد: از زبان شما مردم به رییس قوه قضاییه می‌گویم که همانطور که در عرصه رحمت اسلامی با تدبیر شما و تایید رهبر معظم انقلاب، 90هزار نفر آزاد شدند،‌ انتظار داریم در عرصه مقابله با این جانیان، قاطعیت اسلامی را طبق موازین اسلامی نشان دهند تا دیگر جانیان جرات انجام چنین جنایتی را نداشته باشند و ببینند تیغ این نظام قاطعانه جنایتکاران آدمکش را هدف قرار داده است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرنگان رهبری ادامه داد: همانگونه که ایشان در کردستان فرمودند، برخی از پرونده‌ها را خارج از نوبت به سرعت بررسی کنند تا اثربخش شود. اگر جانیان و آدمکش‌ها احساس ناامنی کنند، دیگر به چنین جنایت‌هایی دست نخواهند زد و مردم انتظار قاطعیت انقلابی دارند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به سفر رییس جمهور به سوریه یادآور شد: نفس رفتن رییس جمهور محترم به سوریه، تایید دیگری بر جبهه استوار مقاومت است. به ویژه اینکه سوریه در خط مقدم مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی قرار دارد. دوم اینکه تجلیل فوق العاده مردم سوریه از رییس جمهور ایران اسلامی در حقیقت تکریم و تجلیل ملت ایران و نشان دهنده پیوند عمیق بین دو ملت و تشکر آنها از حمایت‌های ملت ایران در دوره غربت و مظلومیت آنها است.

وی خاطرنشان کرد: نکته سوم اینکه تعمیق روابط ایران و سوریه در تمام ابعاد نشان داد که سیاست مقاومت مقام معظم رهبری به بار نشسته است. چرا که همه در خارج در مقابل سوریه بودند و تنها کشوری که مقاوم در کنار سوریه ایستاد، ایران اسلامی بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی /گسترش اسلام بر اساس اخلاق و معرفت بوده است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

قدردانی آیت‌الله جنتی از مواضع رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل/ جبهه مقاومت با الگوگیری از دفاع مقدس در برابر نظام سلطه ایستاده است

بیانیه سه کشور اروپایی علیه ایران بار دیگر ثابت کرد غرب ‌قابل اعتماد نیست

نتایج بررسی‌ پرونده ترور شهید سلیمانی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود

بررسی «طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبری، ضدانقلاب را عصبانی کرد

سومین دوره رقابت شبیه سازی شورای نگهبان برگزار می‌شود

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

اتصال شورای نگهبان به سامانه ملی دسترسی آزاد به اطلاعات/ شورای نگهبان در مرحله پیش ثبت نام هیچ ورودی به بحث صلاحیت‌ها ندارد

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

نظر شورای نگهبان درباره لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی مازندران

نظر شورای نگهبان درباره لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان»

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

طرح «تشکیل سازمان پدافند غیرعامل» و اساسنامه «سازمان هواپیمایی کشوری» تایید شد/ درهای شورای نگهبان به روی اشخاص، احزاب و جریان‌های سیاسی باز است

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲