کد خبر: ۹۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹- 03 March 2023
دکتر کدخدایی:

تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حمایت مردم از نظام در زمان‌های مختلف گفت: تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است.

تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به حمایت مردم از نظام و انقلاب در برهه‌های مختلف و ضمن تقدیر از مردم جهت حضور میلیونی در مراسم چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تبیین حضور مردم در این مراسم پرداخت و اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نسبت به سال‌های گذشته دوبرابر بود؛ دشمنان جمهوری اسلامی و بیگانگان هنوز این مردم را نشناخته‌اند.

وی با بیان اینکه مردم با توجه به وجود مشکلات اقتصادی پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مانده‌اند، گفت: ما در ابتدای انقلاب قائله منافقین و جنگ تحمیلی را داشتیم و در ادامه فتنه‌هایی ۷۸، ۸۸، ۹۸ و ۱۴۰۱ را تجربه کردیم که دشمن به خیال خام خودش فکر می‌کرد می‌تواند مردم را فریب دهد و می‌خواست علیه مردم تحریکاتی را انجام دهند.

عضو شورای نگهبان با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی با بصیرت هستند که از آموزه‌های انقلاب درس گرفته و پای مکتب حضرت امام(ره) بزرگ و در مکتب مقام معظم رهبری زندگی می‌کنند، گفت: چنین مردمانی هیچگاه منافع ملی خودشان را از دست نخواهند داد ولی دشمن فکر می‌کرد می‌تواند با تحریک برخی افراد، میدان را خالی کند و براندازی صورت دهد.

دکتر کدخدایی بیان کرد: خوشبختانه مردم در ۲۲ بهمن امسال نشان دادند که با اتحاد و انسجام ملی خودشان، همیشه پای منافع ملی بوده و از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم ماهیت دشمنان را بعد ۴۴ سال شناخته‌اند، خاطرنشان کرد: همه حیله‌های بکارگرفته شده دشمن در این ۴۴ سال با شکست مواجه شده است و مردم باتوجه به بصیرتی که دارند همواره بر پای حفظ و استقرار نظام ایستاده‌اند.

دکتر کدخدایی حضور مردم در جشن چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پاسخ محکمی به دشمنان خارجی دانست و افزود: این حضور مردم طبیعتاً نفی هرگونه اغتشاشی است که در جامعه توسط عده اندکی صورت گرفت و امنیت مردم و جامعه را تحت الشعاع قرار داد؛ دشمنان با همراهی عوامل داخلی اقدامات دون پایه‌ای انجام دادند که منجر به آسیب‌هایی شد و برخی از نیروهای امنیتی شهید شدند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در پایان گفت: ما در فتنه‌‌ها و بحران‌ها هزینه‌های زیادی متحمل می‌شویم؛ ما در فتنه‌های قبل و جنگ تحمیلی شهدای زیادی تقدیم کردیم اما استقلال و امنیت حفظ شد؛ الان هم علی‌رغم هزینه هایی که مردم در طول این چند ماه گذشته متحمل شدند، حضورشان در مراسم ۲۲ بهمن پاسخ محکمی به دشمنان داخلی و خارجی بود.

پایان پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نامزدهای انتخابات وعده قابل اجرا دهند

فیلم| گفتگوی سخنگوی شورای نگهبان با رسانه KHAMENEI.IR

دائرةالمعارف مناسبات اسلام و مسیحیت کاتولیک تدوین شود

برگزاری جلسه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری

شورای نگهبان مستقل است و فراجناحی عمل می‌کند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: حج می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود/ تاکید بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

بازدید دکتر صادقی‌مقدم و دکتر طحان‌نظیف از روند چاپ تعرفه‌های انتخاباتی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت

دکتر طحان‌نظیف: برخی از پرونده‌ها بیش از یک بار بررسی شدند

دکتر ره‌پیک: بررسی صلاحیت‌ها براساس مستندات انجام شد/ نگاه حزبی و جناحی به ترکیب نهایی کاندیداها نداشتیم

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند