کد خبر: ۹۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸- 01 March 2023
آیت‌الله جنتی در جلسه شورای نگهبان:
دبیر شورای نگهبان گفت: در شرایط فعلی کشور هوشیاری متولیان اقتصادی، اتخاذ تصمیمات صحیح و اطلاع‌رسانی درست و به موقع ضروری است.

هوشیاری متولیان اقتصادی در شرایط فعلی کشور ضروری است/ جانبازان عزیز انقلاب اسلامی با بصیرت مومنانه با انقلاب اسلامی همراهی کرده‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) در ابتدای سخنان خود در جلسه این شورا، با تبریک اعیاد گذشته و پیش روی ماه شعبان به سالروز میلاد حضرت ابوالفضل(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت ابوالفضل(ع) کاشف الکرب عن وجه الحسین(ع) هستند و این مقام بسیار بالایی است.

وی ادامه داد: جوانان برای شناخت ابعاد شخصیت حضرت عباس(ع) زیارتنامه ایشان که به سند معتبر از امام صادق علیه السلام رسیده است را حتما مطالعه کنند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: اوصافی که امام صادق (صلوات الله علیه) در مورد قمر منیر بنی هاشم دارند، حیرت‌انگیز است و از عباراتی همچون بنده‌ صالح خدا، تسلیم در برابر امام و مظهر عمل به اوامر و نواهی امام برای حضرت ابوالفضل استفاده می‌کنند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه روز میلاد حضرت ابوالفضل(ع) به نام روز جانباز نامگذاری شده است و این نامگذاری بسیار صحیح است، گفت که جانبازان عزیز انقلاب اسلامی در وفاداری و صبر به آن حضرت اقتدا کرده‌اند و با بصیرت مومنانه، با انقلاب اسلامی همراهی کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال به‌سر‌می‌بریم و در آستانه فرارسیدن سال جدید هستیم، اظهار داشت: بنا بر آموزه‌های دینی همه و به ویژه مسئولان باید به محاسبه عملکرد خود در سالی که رو به پایان است بپردازیم و با شناختن نقاط قوت و ضعف، خود را برای عملکرد بهتر در سال آینده آماده کنیم.

دبیر شورای نگهبان به اتفاقات سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری، شاهد دشمنی همه جانبه دشمنان ایران اسلامی بودیم و این لشکرکشی سنگین بیشتر از هرچیز نشانه ترس دشمن از پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف است.

آیت‌الله جنتی در خاتمه با تاکید بر اینکه آنها می‌خواهند به هر وسیله‌ای که شده مانع این حرکت روبه جلوی کشور شوند، اظهار داشت: چند ماه تلاش کردند با راه انداختن اغتشاشات اولویت‌های کشور را تغییر دهند و وقتی از آن راه موفق نشدند حالا تلاش دارند با جنگ روانی و بحرانی نشان دادن وضعیت اقتصادی کشور، جامعه را نگران کنند؛ در این وضعیت هوشیاری متولیان اقتصادی، اتخاذ تصمیمات صحیح و اطلاع‌رسانی درست و به موقع ضروری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

امروز انقلاب اسلامی گفتمان مهدویت را در دنیا فریاد می‌زند

خون شهدا تضمین کننده راه انقلاب است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی

ترسیم چراغ راه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی از سوی آیت‌الله اعرافی

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

قدردانی آیت‌الله جنتی از مواضع رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل/ جبهه مقاومت با الگوگیری از دفاع مقدس در برابر نظام سلطه ایستاده است

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۸ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: اجتماع اربعین پیروزی جبهه حق را سرعت می‌بخشد/ دشمنان نمی‌توانند مانع حرکت انقلاب اسلامی شوند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

ایثار در اسارت معنا می‌شد

قانون جدید انتخابات بر «شفافیت» و «پاسخگویی» تاکید دارد

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد