کد خبر: ۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱- 22 February 2023
آیت‌الله اعرافی:

ذهن و فکر مردم جهان آماده پذیرش بنیادهای انقلاب اسلامی است

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر این که گفتمان انقلاب اسلامی در جای‌جای جهان خریدار دارد، اظهار داشت: تمام عالم مشتاق گفتمان راقی انقلاب اسلامی هستند؛ ذهن و فکر مردم جهان، آماده پذیرش بنیادهای انقلاب اسلامی است.

ذهن و فکر مردم جهان آماده پذیرش بنیادهای انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله اعرافی، در مراسم رونمایی از کتاب«بنیادهای انقلاب اسلامی» که با تلاش حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهاجرنیا در اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر و به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به چاپ رسیده است که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، از مجموعه تلاش‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه طلوع مهر تقدیر و تشکر نمود و خاطرنشان ساخت: مجموعه کارهای تحقیقی و تولیدی دانشگاه طلوع مهر، ارزشمند و حائز اهمیت است.

وی در ادامه ماه شعبان را ماه عبادت، نیایش و دعا توصیف کرد و ابراز داشت: امام خمینی(ره) نسبت به مناجات شعبانیه عشق و شیفتگی خاصی داشتند و بارها منظومه سیر و سلوک الی اللهی مناجات شعبانیه را تعریف و تمجید نموده‌اند؛ در این دعا عبد، چهل بار از اعماق وجودش و با صدای بلند و رسا «الهی» را فراخوانده، این مناجات گام‌به‌گام انسان را در پلکان عبودیت، نیایش، ستایش و راز و نیاز خداوند اوج می‌دهد که هر بار با یک الهی انسان گامی به‌پیش برمی‌دارد.

آیت‌الله اعرافی به فرازهای نخستین مناجات شعبانیه اشاره و با بیان این‌که کلمات ابتدایی مناجات انسان را به راه عبودیت الهی وصل می‌سازد، یادآور شد: امیدواریم از این فرصت‌های بزرگ و مائده‌های آسمانی بهره‌مند و از سیر و سلوک الی الله صیانت نماییم، تا ضمن کسب فیوضات ماه بی‌کران شعبان، با عبور به قله‌های بلند ماه مبارک رمضان، لیالی قدر را درک نماییم.

وی با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی از یک منظر خرق عادت و از منظری دیگر پدیده‌ای قانونی و طبیعی بود، یادآورشد:تمام تحلیل‌های عالم و تئوری‌های جامعه‌شناسی و سیاسی دنیا، آینده جهان را آینده بدون دین و معارف الهی و فارغ از اتصال به عالم خلقت ترسیم می‌کرد که از آن به پایان عصر دین و یا پایان عصر ادیان و یا حتی پایان عصر دین اجتماعی و دین سیاسی یاد می‌شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان این‌که انقلاب اسلامی پدیده شگفتی‌ساز، خرق عادت و شنای مقابل امواج عالم بود، اظهار داشت: حرکت انقلاب اسلامی، حرکت مقابل موج دین‌ستیزی در جهان است.

وی تصریح کرد: نهضت بزرگ انقلاب اسلامی در عین منحصربه‌فرد، شگفتی‌ساز و خرق عادت بودن، مبتنی بر مبانی استوار و قوی بسیار والایی شکل گرفت، تا آن را پدیده‌ای قارچ گونه، بی‌ریشه و بدون پشتوانه تئوری‌های پایه‌ای و زیرساختی تفسیر نکنند. حکمت، فلسفه، اخلاق و فقه اسلامی با قرائت روش اجتهادی ازجمله بن‌مایه‌های اندیشه استوار انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر این‌که علی‌رغم تمام تلاش‌های علمی در تبیین ابعاد مختلف انقلاب اسلامی، همچنان بلندای عظمت انقلاب به‌خوبی تبیین نشده است، خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی در عمق معرفتی در بردارنده گفتمانی والاست و بر نگاه فلسفی و فقهی، نگاه فقهی و حقوقی و اخلاقی و ارزشی استوار است.

وی تصریح کرد: اگر ما درست عمل کنیم، حتماً این درخت تنومند با ریشه‌های استوار و عمیق و شاخ و برگ‌های بلند و سرافراز، سایه‌افکن خواهد بود.

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر این که گفتمان انقلاب اسلامی در جای‌جای جهان خریدار دارد، اظهار داشت: تمام عالم مشتاق گفتمان راقی انقلاب اسلامی هستند؛ ذهن و فکر مردم جهان آماده پذیرش بنیادهای انقلاب اسلامی است.

وی فکر قدسی، اندیشه الهی و هوش و فهم ملت بزرگ ایران را وصف‌ناپذیر دانست و ضمن تأکید بر این‌که همه وام‌دار ملت و طفلی بر سر مائده‌ای هستیم که ملت پهن نموده است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم به‌خوبی مسیر انقلاب اسلامی را ترسیم نموده‌اند که جهاد تبیین و جهاد کار و تلاش و ارتقاء کارآمدی دو بال حرکتی است که همواره مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار دارد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: همواره باید قدردان موهبت الهی نقش‌آفرینی در مسیر باروری بیشتر اندیشه انقلاب اسلامی و پویای و پرتحرک به‌پیش بردن آرمان‌های نظام اسلامی باشیم و در مسیر خودسازی و جامعه سازی و برداشتن پرچم پرفروغ انقلاب اسلامی، توفیق روزافزون را از خداوند متعال استعانت نماییم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم| نشست خبری دکتر طحان نظیف با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

سخنگوی شورای نگهبان: نامزد‌ها ۶۲ هزار نماینده برای نظارت بر رای‌گیری معرفی کردند/ تنوع کاندیدا‌ها زیاد و تعداد آن‌ها بی‌نظیر است

گزارش تصویری نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

یادداشت دکتر کدخدایی درباره مشارکت در انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان: ۲۳۰ هزار ناظر مردمی بر امر انتخابات نظارت خواهند کرد/ با اراده و خواست مردم مجالس آینده شکل می‌گیرد

نشست خبری بین‌المللی سخنگوی شورای نگهبان فردا برگزار می‌شود

گفتگوی صریح سخنگوی شورای نگهبان در صدا و سیما؛ نامزدها وعده‌های خارج از اختیارات قانونی ندهند/ امروز اگر کسی بگوید مشارکت مهم نیست، دلسوز مردم و کشور نیست

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه صنعتی شریف

درخواست سخنگوی شورای نگهبان از دانشجویان برای نقش‌آفرینی در انتخابات و معرفی نامزد‌های شایسته به مردم/ خواست مردم ترکیب مجلس آینده را مشخص خواهد کرد؛ بیش از ۱۵ هزار نفر تاییدصلاحیت شدند

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

پربازدید ها

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: اسلام پیش از همه مدافع حقوق بشر بوده است/ داوطلبان انتخابات مجلس از سلایق و افکار مختلف هستند

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود