کد خبر: ۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹- 20 February 2023
آیت‌الله خاتمی:

یازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوم و سوم اسفند ماه برگزار می‌شود

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری با بیان این که یازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری روز سه شنبه و چهارشنبه دوم و سوم اسفند ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: شروع جلسه ۸ صبح سه شنبه در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوم و سوم اسفند ماه برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله سید احمدخاتمی در نشست خبری با تشریح برنامه های اجلاس یازدهم خبرگان رهبر، با بیان این که یازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری روز سه شنبه و چهارشنبه دوم و سوم اسفند ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: شروع جلسه ۸ صبح سه شنبه در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی است، در آغاز این جلسه ضمن تلاوت آیات قرآن کریم و سرود ملی، رئیس مجلس خبرگان به ایران سخن خواهند پرداخت و ۱۶ نفر از اعضای خبرگان حداکثر ۱۵ دقیقه به نطق خواهند نمود.

سخنگوی خبرگان رهبری انتخاب کمیته پنج نفره برای بررسی محورهای بیانیه پایانی را از دیگر فرایندهای این دور از اجلاس دانست و ابراز داشت: با توجه به دغدغه های نمایندگان مجلس خبرگان نسبت به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم از دکتر خاندوزی وزیر اقتصاد دعوت به عمل آمده مسائل و برنامه های اقتصادی دولت بررسی خواهد شد.

آیت‌الله خاتمی با بیان این که چند نفر از نمایندگان خبرگان هر کدام به مدت ۱۰ دقیقه نظراتشان را بیان خواهند کرد، اظهار داشت: مردم عزیز، انقلابی و وفادار به نظام جمهوری اسلامی ما باید زندگی درخور شأنشان را داشته و مسئولان محترم باید دین خود را به این مردم ادا نمایند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که علی رغم وجود محدودیت های دوران کرونا متناسب با وظایف خود برنامه ها و جلسات متناسبی داشته است، اظهار داشت: برگزاری ۱۱ اجلاس رسمی برگزاری ۱۰ جلسه مشترک کمیسیون ها، طرح بررسی و تصویب قانون جدید انتخابات مجلس خبرگان رهبری از برنامه های مهم این مجلس بوده است.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان ساخت: مجلس خبرگان نخستین نهادی است که پس از سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری اقدام نموده طی چند اجلاسیه ناظر به سیاست های ابلاغی و جایگاه ویژه خبرگان رهبری قانونی جامع و کاملی را با هدف رفع برخی نواقص و متناسب با شرایط روز در هفت فصل و ۳۵ ماده و ۲۳ تبصره تدوین و تصویب کرده است.

وی با بیان این که این قانون جدید، ملاک انتخابات پیش رو قرار خواهد گرفت، یادآور شد: هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در این دوره تا کنون ۴۰ جلسه را برگزاری نموده است؛ کمیسیون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری نیز ۵۴ موضوع را در قالب ۱۱۷ جلسه با حضور مسئولان برپا نموده است؛ کمیسیون اقتصادی ۱۳ جلسه، کمیسیون حراست و پاسداری از ولایت فقیه ۳۳ جلسه، کمیسیون آئین نامه داخلی ۱۹ حلسه با ۱۱ موضوع و هیئت های اندیشه ورز و کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی دیگر نیز جلسات متعددی را برگزار نموده اند.

این استاد حوزه افزود: نگاه مجلس خبرگان رهبری این است که حفظ نظام را از اوجب واجبات می داند و همه اعضای خبرگان بر این مطلب تاکید دارند که باید پاسدار نظام اسلامی بود و به هیچ عنوان به سهم خودمان اجازه نخواهیم داد که کسانی با تحرکات شیطانی آرزوی امریکا که براندازی نظام جمهوری اسلامی است را برآورده سازند؛ نظام سلطه این آرزو را به گور خواهد برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان سخنان خود اعتراض را حق شرعی و قانونی به رسمیت شناخته در قانون اساسی دانست و با بیان این که باید به تفاوت های اعتراض و اغتشاش که در هیچ جای جهان پذیرفته شده نیست توجه داشته باشیم اظهار داشت: دشمنان این سرزمین همواره در صدد تقویت بی اعتمادی ها نسبت به مسئولانی هستند که از میان خود مردم برخاسته اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: انتخابات عاملی برای پیشرفت کشور است/ بی‌توجهی به پیام غدیر جامعه انسانی را دچار خسران کرد

رسالت حوزه تبیین شاخص‌ها و ملاک‌ها در انتخابات است

طرح حمایت از مالکیت صنعتی در شورای نگهبان تایید شد

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد