کد خبر: ۹۱۴۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳- 19 February 2023
در گفتگوی سخنگوی شورای نگهبان با دانش‌آموزان برتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی مطرح شد:

تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در انتخابات نقش ایفا کنند

دکتر طحان نظیف گفت:تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در انتخابات نقش ایفا کنند.

تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در انتخابات نقش ایفا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در جمع دانش آموزان برتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن به زمان شناسی مردم اشاره کرد و گفت: این حضور مجدداً بر این موضوع تاکید می‌کند که ما باید قدردان و خادم مردم باشیم و این پیام را منتقل می کند که اگر مشکلاتی وجود دارد باید توسط خودمان برطرف شود و نباید تصور کرد دشمن و تجزیه طلب‌ها مشکلات ما را حل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه علت اصلی دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی، ماهیت نظام ماست گفت: این ماهیت جمهوری اسلامی است که برای نظام غربی قابل پذیرش نبوده است. جمهوری اسلامی برای حکمرانی الهی حرف دارد و برای مردمش در اداره کشور جایگاه تعریف کرده است و این تمایزها را می توان در قانون اساسی مشاهده کرد.

دکتر طحان نظیف خطاب به دانش آموزان گفت: قانون اساسی را بخوانید. از اصول آن مطلع شوید تا بتوانید از مسوولان اجرای آن را بخواهید.

تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در انتخابات نقش ایفا کنند

سخنگوی شورای نگهبان افزود: همین مخالفت دشمنان با انقلاب اسلامی است که باعث شده است در فضای مجازی پست‌ها و مطالبی را که حاوی کلمه شهید یا سردار حاج قاسم سلیمانی است سانسور کنند. آنها می خواهند حرفی که خودشان می‌خواهند در عالم شنیده شود و حرفی که نمی‌پسندند نباید شنیده شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، مردم ایران را مسلمان نکرد و مردم پیش تر از آن مسلمان بودند؛ گفت: انقلاب اسلامی باعث شد مردم احکامی را که پیش از این نمی‌توانستند بر مبنای اسلام اجرایی کنند، جامعه عمل بپوشانند. انقلاب اسلامی حرف‌های نویی ارائه می‌کند که برای بسیاری از مردم دنیا جذاب است. حتی وقتی بیانیه گام دوم انقلاب را هم مطالعه کنیم می‌بینیم این انقلاب قرار است به تمدن نوین اسلامی برسد.

دکتر طحان نظیف با تاکید بر اینکه هر جا به توان داخلی اعتماد کردیم موفق بوده و هر جا چشم به خارج دوختیم موفقیت ما کاهش یافت. گفت: اگر مشکلی هم وجود دارد در قانون اساسی نهادهایی مشخص شده‌اند که وظیفه نظارت و بازرسی و برخورد با افراد متخلف را بر عهده دارند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اینکه راه‌های مطالبه گری متفاوت است؛ گفت: مراجعه به نمایندگان خود، شنیده شدن صدای مردم در رسانه‌ها و حضور مردم در گروه‌های مختلف اجتماعی از راه‌های مختلف برای مطالبه‌گری است.

تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در انتخابات نقش ایفا کنند

دکتر طحان نظیف در پایان ضمن ابراز خرسندی از سطح کیفی سوالات و دغدغه‌های دانش آموزان حاضر در جلسه به سوالات آنها در موضوعات مختلف از جمله اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی و تحقق آموزش رایگان، انتخابات و... پاسخ داد و به آنها توصیه کرد خود را برای آینده کشور و اداره آن با استفاده از توان و استعدادهای خود آماده کنند. چرا که آینده هر ملتی بوسیله جوانان آن ساخته می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات افتتاح شد/ ناظران مردمی در ۶۰ هزار شعبه اخذ رای حضور خواهند داشت

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

گزارش تصویری افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات افتتاح شد

فیلم| نشست خبری دکتر طحان نظیف با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

سخنگوی شورای نگهبان: نامزد‌ها ۶۲ هزار نماینده برای نظارت بر رای‌گیری معرفی کردند/ تنوع کاندیدا‌ها زیاد و تعداد آن‌ها بی‌نظیر است

گزارش تصویری نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

یادداشت دکتر کدخدایی درباره مشارکت در انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان: ۲۳۰ هزار ناظر مردمی بر امر انتخابات نظارت خواهند کرد/ با اراده و خواست مردم مجالس آینده شکل می‌گیرد

نشست خبری بین‌المللی سخنگوی شورای نگهبان فردا برگزار می‌شود

پربازدید ها

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: اسلام پیش از همه مدافع حقوق بشر بوده است/ داوطلبان انتخابات مجلس از سلایق و افکار مختلف هستند