کد خبر: ۹۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷- 10 February 2023

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن

شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن، اعلام کرد که انقلاب اسلامی علی‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌ها با پشتوانه مردمی و دینی به مسیر رو به رشد خود ادامه خواهد داد و در معادلات جدید جهانی نقش مهم و اثرگذاری ایفا خواهد کرد.

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا فَلا خَوْفٌ عَلَیهِمْ وَ لا هُمْ یحْزَنُونَ» (آیه ۱۳ سوره احقاف)

چهل و چهار سال پیش مردم بزرگ ایران اسلامی با شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و با رهبری یک مرجع دینی، نظام استبدادی را ساقط و ریشه‌های استکبار را از این کشور قطع کردند تا مسیر عزت و شرافت را طی کنند.

آن انقلاب در حالی به وقوع پیوست که دنیای غرب به دنبال کنار زدن دین و معنویت از زندگی انسان‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تحقیر ملت‌های مسلمان و ایجاد نظم نوین جهانی بودند. دنیای شرق نیز در تلاش برای به راه انداختن انقلاب‌های کمونیستی در کشورهای مختلف بود. از این رو انقلاب اسلامی موجب شگفتی نظریه‌پردازان و تحلیلگران شد و راه نویی پیش‌ روی آزادی‌خواهان جهان گشود.

طنین آوای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته در اقصی نقاط عالم شنیده و مستضعفان امیدوار شدند. وحدتی مثال‌زدنی نیز در بین ملت‌های مسلمان در قالب محور مقاومت به وجود آمده که در برابر طرح‌های استکبار و صهیونیسم ایستاده و نگذاشته که رویای آن‌ها برای از نیل تا فرات و نظم نوین جهانی و تجزیه کشورها از جمله ایران تعبیر شود.

اکنون که نشانه‌های تغییر اولویت‌ها و انتقال قدرت در نظام بین‌الملل پدیدار شده و آمریکا و غرب دیگر مانند گذشته اراده‌شان قابل تحقق نیست، تلاش دارند با برافروختن آتش‌های فتنه و اغتشاش، ملت ایران را از مسیر باشکوه انقلاب اسلامی به عقب برانند. اما دشمنان خوب می‌دانند و معترفند که تلاش‌هایشان راه به جایی نبرده و نخواهد برد و این بار نیز اراده‌شان محقق نشد و در کنار زدن ملت ایران از مسیر انقلاب اسلامی ناکام ماندند.

مردم بزرگ ایران اسلامی روز ۲۲ بهمن نشان خواهند داد که با وجود برخی مشکلات، همچنان امیدوار و مصمم در مسیر انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و بار دیگر معادلات دشمنان را تغییر و آن‌ها را مجبور به کُرنش در برابر خود خواهند کرد؛ قله‌های عزت و پیشرفت در دسترس مردم بزرگ ایران قرار دارد و امید است که مسئولان و کارگزاران خدوم با تلاش‌های عالمانه فرایند مشارکت آگاهانه و قابل قبول مردم را تکمیل کنند و ایران اسلامی را به اوج افتخار برسانند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

جلسه هیئت تحریریه فصلنامه دانش حقوق عمومی برگزار شد

واکاوی اصل ۲۲ قانون اساسی در سلسله جلسات شرح مبسوط قانون اساسی

آموزش و پرورش با سرعت درحال تغییر نسل است

دکتر طحان نظیف سالروز تاسیس سپاه پاسداران را تبریک گفت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره تایید طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

عملیات «وعده صادق» پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی بود

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

مصارف مالیات به خوبی برای شهروندان تبیین شود

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت دکتر داودی

پربازدید ها

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی آیت‌الله جنتی از عملیات «وعده صادق»/ دوران بی‌پاسخ ماندن جنایات رژیم صهیونیستی سر آمده است