کد خبر: ۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲- 05 February 2023
آیت‌الله حسینی خراسانی:

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

عضو فقهای شورای نگهبان خطاب به بانوان ناظر امین شهر شیراز گفت: ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان و ضامن سلامت، دیانت و امنیت قانونگذاری و انتخابات در کشور جمهوری اسلامی هستند.

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی، در اولین گردهمایی بزرگ بانوان ناظر در استان فارس که به منظور تبیین اهداف دفتر نظارت و بازرسی انتخابات و همدلی و همبستگی بیشتر بین اعضا برگزار شد، با بیان اهمیت و شکوه ایام ماه رجب و تقارن آن با ایام نورانی دهه فجر انقلاب اسلامی، خطاب به بانوان ناظر امین شهر شیراز، اظهار داشت: ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان و ضامن سلامت، دیانت و امنیت قانونگذاری و انتخابات در کشور جمهوری اسلامی هستند.

وی همچنین با مرور سرگذشت اسماء بنت عمیس از زنان نمونه صدر اسلام، به بیان اهمیت نقش زنان در جامعه اسلامی و عقبه پرشکوه زنان انقلابی پرداخت و به بانوان حاضر در جلسه گفت: شما باید به خودتان ببالید که تابع دین و آیینی هستید که در سطح عالی از شوکت و عظمت قرار دارد.

آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه افزود: در این جنگ ترکیبی و جنگ روایت‌ها، نقش بانوان بسیار اساسی و موثر است و نقش خانم‌ها اگر از نقش آقایان بیشتر نباشد، قطعاً کمتر نیست و در این حوزه‌ها مهارت و استادی و تاثیر‌گذاری زنان از مرد‌ها بسیار بیشتر است.

وی همچنین در حاشیه این همایش، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار فارس تاکید کرد: همایش امروز که به همت دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان شیراز برگزار شده بود، بسیار جالب و منسجم و با شکوه بود.
عضو فقهای شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان در قانون اساسی معروف است به این نام، اما شورای نگهبان، فقط نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی نیست، بلکه شورای نگهبان، نگهبان از شرع مقدس و دین خدا و احکام الهی نیز هست.

وی شورای نگهبان را یکی از مقدس‌ترین نهادهای نظام دانست و وظیفه ذات آن را صیانت از سلامت قانونگذاری در کشور برشمرد که بزرگترین خدمت به مردم است و ناظران امین شورای نگهبان را بازوان پرتوان و چشمان بینا و بیدار شورای نگهبان و فراهم کننده‌های زمینه و بستر رای صائب و انتخاب صحیح و درست شورای نگهبان معرفی کرد.

آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه افزود: ناظرین شورای نگهبان به دلیل شناخت از افراد در شهر و استان خود و آشنایی با بیوگرافی و سوابق افراد، کمک می‌کنند و نظر خود را بر اساس موازین اسلامی به شورای نگهبان انعکاس می‌دهند تا هم نااهلان فرصت راهیابی به مجموعه های مبارک مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را پیدا نکنند و هم حق اهلان و شایستگان ضایع نشود.

عضو فقهای شورای نگهبان، در مورد همایش ایران قوی، بانوان بصیر هم گفت: این همایش کمک کرد که با این مجموعه از نزدیک دیدار کنم و از فعالیت‌ها و تلاش‌های آنها قدردانی به عمل آورم و همچنین از فرصت استفاده کرده و بعضی از مسائل در حوزه های دینی و اخلاقی و سیاسی و کاری عزیزان را گوشزد نموده و در جهت آمادگی مجموعه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که در اسفند ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، مقدماتی را فراهم آوریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

با تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری اقدامات او اعتبار شرعی و قانونی پیدا می‌کند

ثبت تجارب انتخاباتی در شورای نگهبان و بهره‌گیری از آن‌ها در اصلاح فرآیندها و روش‌ها

نظارت بر انتخابات با بهره‌گیری از دانش روز و امکانات فنی

نظرات برخی از اعضای شورای نگهبان: این نهاد وظایف خطیری دارد/ ملاک شرع و قانون اساسی است

دکتر اصلانی: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و اثرگذاری دارند/ اراده عموم ملت از صندوق‌های رای بیرون می‌آید

واقعیت ویرانگر در غزه بیانگر همه‌ ابعاد و عناصر نسل‌کشی است

دکتر ره‌پیک: فرآیندهای انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری مطابق قانون انجام شد/ اجرای کامل سیاست‌های کلی انتخابات ضروری است

فیلم | روزی برای شناخت نگهبان قانون اساسی

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

برگزاری انتخابات زودهنگام؛ نمایش ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران

پربازدید ها

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

توئیت سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اخذ رای در دکل‌های حفاری نفتی

۲ تصویر از ۲ عضو باسابقه شورای نگهبان در حاشیه مراسم تنفیذ حکم دومین رئیس‌جمهور

آغاز انتشار ویژه‌نامه «آینه اعتماد ۲» به‌مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان