کد خبر: ۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲- 05 February 2023
آیت‌الله حسینی خراسانی:

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

عضو فقهای شورای نگهبان خطاب به بانوان ناظر امین شهر شیراز گفت: ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان و ضامن سلامت، دیانت و امنیت قانونگذاری و انتخابات در کشور جمهوری اسلامی هستند.

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی، در اولین گردهمایی بزرگ بانوان ناظر در استان فارس که به منظور تبیین اهداف دفتر نظارت و بازرسی انتخابات و همدلی و همبستگی بیشتر بین اعضا برگزار شد، با بیان اهمیت و شکوه ایام ماه رجب و تقارن آن با ایام نورانی دهه فجر انقلاب اسلامی، خطاب به بانوان ناظر امین شهر شیراز، اظهار داشت: ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان و ضامن سلامت، دیانت و امنیت قانونگذاری و انتخابات در کشور جمهوری اسلامی هستند.

وی همچنین با مرور سرگذشت اسماء بنت عمیس از زنان نمونه صدر اسلام، به بیان اهمیت نقش زنان در جامعه اسلامی و عقبه پرشکوه زنان انقلابی پرداخت و به بانوان حاضر در جلسه گفت: شما باید به خودتان ببالید که تابع دین و آیینی هستید که در سطح عالی از شوکت و عظمت قرار دارد.

آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه افزود: در این جنگ ترکیبی و جنگ روایت‌ها، نقش بانوان بسیار اساسی و موثر است و نقش خانم‌ها اگر از نقش آقایان بیشتر نباشد، قطعاً کمتر نیست و در این حوزه‌ها مهارت و استادی و تاثیر‌گذاری زنان از مرد‌ها بسیار بیشتر است.

وی همچنین در حاشیه این همایش، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار فارس تاکید کرد: همایش امروز که به همت دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان شیراز برگزار شده بود، بسیار جالب و منسجم و با شکوه بود.
عضو فقهای شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان در قانون اساسی معروف است به این نام، اما شورای نگهبان، فقط نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی نیست، بلکه شورای نگهبان، نگهبان از شرع مقدس و دین خدا و احکام الهی نیز هست.

وی شورای نگهبان را یکی از مقدس‌ترین نهادهای نظام دانست و وظیفه ذات آن را صیانت از سلامت قانونگذاری در کشور برشمرد که بزرگترین خدمت به مردم است و ناظران امین شورای نگهبان را بازوان پرتوان و چشمان بینا و بیدار شورای نگهبان و فراهم کننده‌های زمینه و بستر رای صائب و انتخاب صحیح و درست شورای نگهبان معرفی کرد.

آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه افزود: ناظرین شورای نگهبان به دلیل شناخت از افراد در شهر و استان خود و آشنایی با بیوگرافی و سوابق افراد، کمک می‌کنند و نظر خود را بر اساس موازین اسلامی به شورای نگهبان انعکاس می‌دهند تا هم نااهلان فرصت راهیابی به مجموعه های مبارک مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را پیدا نکنند و هم حق اهلان و شایستگان ضایع نشود.

عضو فقهای شورای نگهبان، در مورد همایش ایران قوی، بانوان بصیر هم گفت: این همایش کمک کرد که با این مجموعه از نزدیک دیدار کنم و از فعالیت‌ها و تلاش‌های آنها قدردانی به عمل آورم و همچنین از فرصت استفاده کرده و بعضی از مسائل در حوزه های دینی و اخلاقی و سیاسی و کاری عزیزان را گوشزد نموده و در جهت آمادگی مجموعه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که در اسفند ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، مقدماتی را فراهم آوریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

حضور دادستان کل کشور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات؛ تاکنون تخلف خاصی صورت نگرفته است

دکتر طحان‌نظیف از روند اخذ رای در شعبه مسجد جامع ابوذر هم بازدید کرد

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از روند اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم