کد خبر: ۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳- 13 January 2023
آیت‌الله اعرافی در جمع بانوان فاطمی نجف آباد:

فاطمه(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروهاست/ عده ای درصدد القای الگوی باطل زن غربی اند

مدیر حوزه های علمیه کشور در جمع بانوان فاطمی نجف آباد گفت: فاطمه الزهرا(س) یک رهبر و یک انسان کامل در همه قلمروها بود، امروز کسانی خواهان هستند که الگوهای باطل غربی را برای زن مسلمان القا کنند، زن مسلمان دارای الگو و مدل تربیتی و اجتماعی است و زنان جامعه ما همواره پیشران عرصه تربیتی و معرفتی بودند.

فاطمه(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروهاست/ عده ای درصدد القای الگوی باطل زن غربی اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از اصفهان، آیت الله علیرضا اعرافی در جمع بانوان فاطمی نجف آباد در حسینیه حضرت فاطمة الزهرا (س) اظهار کرد: درباره حضرت زهرا (س) سخن گفتن هم آسان و هم مشکل است؛ آسان است چون در منابع روایی شیعه و سنی درباره حضرت زهرا (س) و عبادت، معرفت، علم و دانش، عصمت و نقش اجتماعی حضرت مطالب بسیاری داریم؛ مشکل از آن جهت است که این بانو چنان قله های معرفت و علم را در نوردیده که رسیدن به آن بسیار مشکل است.

مدیر حوزه های علمیه کشور در توصیف مقام بلند عرفانی حضرت زهرا (س) به روایتی درباره سلام رساندن خداوند به حضرت زهرا(س) در زمان رحلت مادرش و غم حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: مقام عرفانی حضرت زهرا(س) به اندازه ای بالا بود که خداوند از طریق فرشته به او پیام رساند.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) عمر کوتاهی دارد، ولی این ۱۸ سال به اندازه صدها سال ارزشمند است؛ تا دنیا هست، حضرت زهرا(س) درس آموز عبادت بشریت است. علم حضرت به اندازه ای بود که صحابه حضرت رسول الله(ص) مقابل حضرت زانو می زنند و علم و حکمت را می آموختند؛ این مقامی زنی است که اسلام برای بانوان قائل است.

وی افزود: حضرت زهرا (س) در عبادت به اندازه ای پیش رفته بود که در زمان نماز و در محراب نور معرفتش به آسمان ها بلند می شد. این دختر جوان در زمان ورودش به منزل همسر به تعبیر مولا علی (ع) اینگونه است که می فرماید «حضرت زهرا (س) بهترین یاور من در اطاعت از خداوند است».

آیت‌الله اعرافی عنوان کرد: رابطه حضرت زهرا(س) با رسول الله(ص)، مولا امیرالمومنین(ع)، فرزندان و صحابه رسول الله(ص) در همه امور الگوی بی بدیل است؛ تقوا، زهد، پارسایی، حجاب و عفاف و ... تنها بخشی از شخصیت حضرت بود؛ این بانوی دو عالم پس از رحلت رسول‌الله در قامت یک رهبر ظاهر شد و در سخت ترین شرایط سیاسی و اجتماعی راهبری کردند و تحول ایجاد کردند.

وی ابراز کرد: فاطمة الزهرا(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروها است؛ امروز کسانی خواهان هستند که الگوهای باطل غربی را برای زن مسلمان القاء کنند؛ زن مسلمان دارای الگو و مدل تربیتی و اجتماعی است و زنان جامعه ما همواره پیشران عرصه تربیتی و معرفتی بوده اند.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: افرادی نمی خواهند الگوی زهرایی برای مقام زن مسلمان به دنیا عرضه شود؛ بدون شک بر زنان جامعه فرض است که هم در منازل و هم در سطح جامعه این الگو را تبیین و ترویج کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

فیلم| قانون ملاک و معیار عمل شورای نگهبان است

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲