کد خبر: ۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳- 13 January 2023
آیت‌الله اعرافی در جمع بانوان فاطمی نجف آباد:

فاطمه(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروهاست/ عده ای درصدد القای الگوی باطل زن غربی اند

مدیر حوزه های علمیه کشور در جمع بانوان فاطمی نجف آباد گفت: فاطمه الزهرا(س) یک رهبر و یک انسان کامل در همه قلمروها بود، امروز کسانی خواهان هستند که الگوهای باطل غربی را برای زن مسلمان القا کنند، زن مسلمان دارای الگو و مدل تربیتی و اجتماعی است و زنان جامعه ما همواره پیشران عرصه تربیتی و معرفتی بودند.

فاطمه(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروهاست/ عده ای درصدد القای الگوی باطل زن غربی اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از اصفهان، آیت الله علیرضا اعرافی در جمع بانوان فاطمی نجف آباد در حسینیه حضرت فاطمة الزهرا (س) اظهار کرد: درباره حضرت زهرا (س) سخن گفتن هم آسان و هم مشکل است؛ آسان است چون در منابع روایی شیعه و سنی درباره حضرت زهرا (س) و عبادت، معرفت، علم و دانش، عصمت و نقش اجتماعی حضرت مطالب بسیاری داریم؛ مشکل از آن جهت است که این بانو چنان قله های معرفت و علم را در نوردیده که رسیدن به آن بسیار مشکل است.

مدیر حوزه های علمیه کشور در توصیف مقام بلند عرفانی حضرت زهرا (س) به روایتی درباره سلام رساندن خداوند به حضرت زهرا(س) در زمان رحلت مادرش و غم حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: مقام عرفانی حضرت زهرا(س) به اندازه ای بالا بود که خداوند از طریق فرشته به او پیام رساند.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) عمر کوتاهی دارد، ولی این ۱۸ سال به اندازه صدها سال ارزشمند است؛ تا دنیا هست، حضرت زهرا(س) درس آموز عبادت بشریت است. علم حضرت به اندازه ای بود که صحابه حضرت رسول الله(ص) مقابل حضرت زانو می زنند و علم و حکمت را می آموختند؛ این مقامی زنی است که اسلام برای بانوان قائل است.

وی افزود: حضرت زهرا (س) در عبادت به اندازه ای پیش رفته بود که در زمان نماز و در محراب نور معرفتش به آسمان ها بلند می شد. این دختر جوان در زمان ورودش به منزل همسر به تعبیر مولا علی (ع) اینگونه است که می فرماید «حضرت زهرا (س) بهترین یاور من در اطاعت از خداوند است».

آیت‌الله اعرافی عنوان کرد: رابطه حضرت زهرا(س) با رسول الله(ص)، مولا امیرالمومنین(ع)، فرزندان و صحابه رسول الله(ص) در همه امور الگوی بی بدیل است؛ تقوا، زهد، پارسایی، حجاب و عفاف و ... تنها بخشی از شخصیت حضرت بود؛ این بانوی دو عالم پس از رحلت رسول‌الله در قامت یک رهبر ظاهر شد و در سخت ترین شرایط سیاسی و اجتماعی راهبری کردند و تحول ایجاد کردند.

وی ابراز کرد: فاطمة الزهرا(س) یک رهبر و انسان کامل در همه قلمروها است؛ امروز کسانی خواهان هستند که الگوهای باطل غربی را برای زن مسلمان القاء کنند؛ زن مسلمان دارای الگو و مدل تربیتی و اجتماعی است و زنان جامعه ما همواره پیشران عرصه تربیتی و معرفتی بوده اند.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: افرادی نمی خواهند الگوی زهرایی برای مقام زن مسلمان به دنیا عرضه شود؛ بدون شک بر زنان جامعه فرض است که هم در منازل و هم در سطح جامعه این الگو را تبیین و ترویج کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حقیقت تنفیذ؛ فرایندی حقوقی و شرعی

چیستی و چگونگی تنفیذ

فیلم | اعتبارنامه رئیس جمهور منتخب توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد

اعتبارنامه رئیس جمهور منتخب توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد

گزارش تصویری امضای اعتبارنامه رئیس جمهور منتخب توسط اعضای شورای نگهبان

اعتبارنامه دکتر پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳ مرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: زندگانی امام حسین (ع) الگویی کامل برای زندگی باعزت است/ کاپیتولاسیون نگاه ظالمانه دولت‌های استکباری را آشکار می‌کند

با تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری اقدامات او اعتبار شرعی و قانونی پیدا می‌کند

ثبت تجارب انتخاباتی در شورای نگهبان و بهره‌گیری از آن‌ها در اصلاح فرآیندها و روش‌ها

پربازدید ها

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

گزارش تصویری امضای اعتبارنامه رئیس جمهور منتخب توسط اعضای شورای نگهبان

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

اعتبارنامه دکتر پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد

۲ تصویر از ۲ عضو باسابقه شورای نگهبان در حاشیه مراسم تنفیذ حکم دومین رئیس‌جمهور

برگزاری انتخابات زودهنگام؛ نمایش ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران