کد خبر: ۸۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴- 12 December 2022
آیت‌الله اعرافی در جمع سرگروه‌های تبلیغی:

شبهه‌هایی که در ذهن جوانان ایجاد شده، شناسایی و پاسخ‌های عمیق و دقیق داده شود

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر توجه جدی به جهاد تبیین گفت: سطح عمیق جهاد تبیین این است که شبهه‌هایی که در ذهن جوانان ایجاد شده، شناسایی و پاسخ‌های عمیق و دقیق داده شود.

شبهه‌هایی که در ذهن جوانان ایجاد شده، شناسایی و پاسخ‌های عمیق و دقیق داده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی شنبه شب در دیدار با سرگروه‌های تبلیغی اوقاف استان‌های مختلف کشور که در قم برگزار شد، افزود: یکی از شرایط مهم این است که درک عمیقی از تحولات معرفتی دنیای معاصر داشته باشیم، ما در روزگاری قرار داریم که یک تمدن مادی غربی بر ذهن و ضمیر جامعه بشری حاکمیت دارد.

وی گفت: انقلاب اسلامی یک جهشی بود که مسیر حرکت جامعه بشری را تغییر داد، ولی با این حال تمدن غربی نیز با همه تشریفات، لجستیک و امکانات خود در دنیا حضور پیدا کرده‌است.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: کشورهای غربی همه ظرفیتشان را به کار می‌گیرند تا تمدن غربی، بر عالم بشریت حاکم باشد، و دیگر تمدن‌ها قدرت ظهور و بروز پیدا نکنند.

آیت‌الله اعرافی گفت: اگر تمدن غربی خوبی‌ها و پیشرفت‌هایی دارد، از آن استفاده می‌کنیم، ولی در درون این نگاه و رویکرد تمدن بشری، اندیشه‌هایی است که به‌واسطه زرق و برقی که دارد، انسان را از آرمان‌ها و آمال‌های بزرگ دور می‌کند.
وی افزود: اگر ما به جای تمدن غربی یک چیز بدیل را عرضه کنیم، به طور حتم مورد استقبال دنیا قرار می‌گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه در ادامه بیان داشت: با و جود این ابرهای تیره با همه هجمه‌های سنگین و غبارآلودگی که ایجاد کردند، هنوز هم انقلاب اسلامی جذابیت و درخشش دارد، ۴۰ سال تمام ظرفیت‌های فکری و فرهنگی آمده تا نور انقلاب اسلامی را خاموش کند، از طرفی ما نیز اشکال داشته‌ایم، اما در عین حال این انقلاب گوهر شب چراغ و شمع فروزانی است که خیلی از قلب‌ها و دل‌ها به سوی او جذب می‌شوند.

وی با ذکر اینکه انقلاب اسلامی هر کجا نورافشانی کند، آنجا را متحول می‌کند یادآور شد: جامعه شیعی لبنان در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یک جامعه دو میلیون نفری عقب افتاده‌ای بود که اصلا اعتنایی به آنها نبود، اما انقلاب این جامعه را به قدرتی مبدل کرد که الان حزب‌الله در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی به قدرت بزرگی تبدیل شده، البته پایه‌های آن را امام موسی صدر ریخت، ولی اوج این اتفاق در پرتو امام(ره) و انقلاب بود، و این جذابیت و شعاع و دامنه وجود دارد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه همچنین اضافه کرد: بنیان فکری علم و دانش و علوم انسانی و فن‌آوری و دستاوردهای تمدن غربی مبتنی بر جاذبه‌های شهوانی و دنیایی است.

وی با بیان اینکه در تبلیغ دینی یک گنج غنی بی‌نهایت در کتاب و سنت داریم، و باید آن را به بشر عرضه کنیم گفت: طراحی تبلیغ و تربیت دینی، همچنین غرب‌شناسی و آشنایی با نفوذ تفکر غربی در انواع سبک‌های زندگی و فن‌آوری‌ها و دانش‌ها، امر مهمی است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام اثر شهید مطهری خاطرنشان کرد: شهید مطهری در این کتاب به خوبی نشان می‌دهد، که ایران و اسلام عجین و غیرقابل تفکیک هستند، و اگر کسی بخواهد این دو را از هم جدا کند به ایران ضربه می‌زند.

آیت‌الله اعرافی همچنین با تأکید بر توجه جدی به جهاد تبیین گفت: سطح عمیق جهاد تبیین این است که شبهه‌هایی که در ذهن جوانان ایجاد شده، شناسایی و پاسخ‌های عمیق و دقیق داده شود.

مدیر حوزه‌ها همچنین با اشاره به آشفتگی موجود در فضای تبلیغ، فلسفه تبلیغ را تربیت دانست و بیان کرد: یکی از مهمترین فلسفه‌های حوزه‌های علمیه این است که تبلیغ، سامانه خوب و جامعی داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

دکتر ره‌پیک: فرآیندهای انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری مطابق قانون انجام شد/ اجرای کامل سیاست‌های کلی انتخابات ضروری است

فیلم | روزی برای شناخت نگهبان قانون اساسی

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

برگزاری انتخابات زودهنگام؛ نمایش ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران

دستاوردها و نتایج انتخابات‌های اخیر؛ از تحقق اراده مردم تا تجاربی که برای مجریان و ناظران به دست آمد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

۲ تصویر از ۲ عضو باسابقه شورای نگهبان در حاشیه مراسم تنفیذ حکم دومین رئیس‌جمهور

آغاز انتشار ویژه‌نامه «آینه اعتماد ۲» به‌مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

مردم با حضور پای صندوق رای توطئه دشمن را خنثی کردند

پربازدید ها

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

هر کس که در این مرحله رای بیشتری کسب کند، منتخب مردم ایران است/ شورای نگهبان همچون ادوار گذشته از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهد کرد

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

سخنگوی شورای نگهبان: آرای تمامی افراد حاضر در شعب اخذ می‌شود/ نظارت شورای نگهبان تا شمارش آخرین رای ادامه خواهد داشت

نمایندگان نامزدها از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کردند

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

صحت مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تایید شد