کد خبر: ۸۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳- 12 November 2022
آیت‌الله اعرافی در جمع خواهران و برادران مبلغ لرستانی:

عمامه کفن روحانیت است/ هزاران آرمان علی‌وردی در حال تحصیل هستند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور عمامه را کفن روحانیت دانست و تصریح کرد: بدخواهان نظام بدانند روحانیت تا آخرین نفس پای آرمان‌های اسلام و انقلاب می‌ماند.

هزاران آرمان علی‌وردی در حال تحصیل هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از خرم آباد، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نشستی با خواهران و برادران مبلغ لرستانی که در دانشگاه فرهنگیان خرم آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم استان لرستان مردمی مومن، ولایی و انقلابی هستند، اظهار داشت: مردم و روحانیت استان دوشادوش یکدیگر در دفاع از اهداف اسلام و انقلاب خوش درخشیده و رسالت خود را در برهه‌های تاریخ به خوبی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه ملت غیور و شجاع ایران اسلامی تا پای جان وفادار به آرمان‌های اسلام و انقلاب خواهند بود، گفت: مردم ولایی و انقلابی ایران اسلامی تا پای جان وفادار به آرمان‌های اسلام، شهدا، رهبری و نظام هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه بدخواهان نظام بدانند روحانیت تا آخرین نفس پای آرمان‌های اسلام و انقلاب می‌ماند، گفت: بدخواهان اسلام و نظام که به عمامه روحانیت تعرض کرده‌اند بدانند که عمامه روحانیت کفن آنها خواهد بود.

آیت‌الله اعرافی اظهار کرد: معاندان و بدخواهان اسلام و انقلاب اگر مغرضانی را به تعرض به مقدسات دینی و نماد روحانیت وادار می‌کنند، بدانند که روحانیت برای اسلام و برای فداکاری و غیرت می‌ایستد و شجاعانه همانند آرمان‌ها و حضرت علی اکبر(ع) در راه جانفشانی برای اسلام و انقلاب جان خواهد داد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه روحانیت با تواضع و ایثار در مقابل ظلم و جور می‌ایستد و مبارزه می‌کند، خاطر نشان کرد: تعرض معاندان نظام، بر شکوه و عظمت لباس روحانیت و خدمات آن‌ها می‌افزاید.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه هزاران آرمان در میان حجره‌های ما ایستاده و در برابر ظلم زمانه می‌ایستند، گفت: روحانیت هرگز عقب نشینی نخواهد کرد و همواره از استقلال و هویت اسلام و نظام دفاع خواهد کرد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه مکانی برای دانش، علم، اخلاق، تقوا، جهاد، فداکاری و ایثارگری هستند، مطرح کرد: بدون تکیه بر میراث اجتهاد، هیچ فعالیتی پا نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: همین روحانیونی که افراد نادر و اندکی به عمامه آنها تعرض می‌کنند، استوانه‌های عظمت ایران بوده و هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب بدانند هرگز نخواهند توانست ایران را تجزیه و ساقط کنند، اظهار داشت: دشمنان اسلام و انقلاب در دفاع مقدس با بکارگیری همه نیروهای خود نتوانستند کشور را تجزیه و ساقط کنند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: امام(ره)، رهبری، بسیج و عظمت خون شهدای ما اجازه تعرض دشمن به خاک ایران را نخواهند داد و دشمنان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ مشعشع فقاهت و نورانی اسلام و انقلاب روز به روز درخشان‌تر خواهد شد، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه ری، قم و بغداد سه ضلع یک مثلث نورانی بوده‌اند و رجال فقهی، کلامی و تفسیری بسیاری در این حوزه‌ها پرورش یافته‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه امروز رسالت حوزویان، بسیار سنگین است، گفت: باید حوزه‌ها را با تمام توان تقویت کنیم تا پاسخگوی سؤالات و شبهات افراد جامعه باشند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه کادر سازی درست و تولید فکر باید در حوزه‌های علمیه رقم بخورد، بیان کرد: لازم است تا میراث گذشته علما و فقها در حوزه‌ها حفظ شود و در راستای تربیت عالمانی به روز، قدم برداریم.

عضو فقهای شورای نگهبان بر همگرایی و انسجام تبلیغی خواهران و برادران مبلغ تأکید کرد و اظهار کرد: مبلغان برای گسترش و اشاعه تمدن نوین اسلامی در جامعه تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پایان به مردم لرستان قول داد که سلام مردم ولایی این دیار را به مقام معظم رهبری برساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲