کد خبر: ۸۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵- 01 October 2022
آیت‌الله مدرسی یزدی:
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت شکست‌های متعدد استکبار جهانی در توطئه‌های شوم علیه انقلاب اسلامی، گفت: اغتشاشات اخیر فتنه دشمنان برای کمرنگ کردن حرکت‌های روبه رشد اقتصادی و جلوگیری از توسعه همه جانبه ایران اسلامی است.

اغتشاشات اخیر انتقام دشمنان از دستاوردهای انقلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری فارس در یزد، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی در خطبه‌های این هفته هشتم مهرماه نماز جمعه مرکز استان، با بیان این‌که قرآن کریم سفارش کرده اگر کسی به حقوق دیگران تجاوز کند، خیلی زود عقوبت می‌شود، اظهار کرد:‌ در دین اسلام سفارش شده شاید تجاوز به حقوق دیگران به ظاهر زیرپای گذاشتن حقوق دیگران است ولی در واقع ظلم و ستم به خود است.

وی با بیان این‌که متأسفانه در برخی مواقع تجاوز به حق الناس توسط افراد ظاهر موجه و علمی انجام می‌شود، افزود:‌ کسانی که این چنین در اغتشاشات به جان و مال تجاوز کردند، باید فردا دنیا و آخرت خود را برای جوابگوی حق الناس آماده کنند.

امام جمعه موقت یزد در ادامه، جاری و ساری شدن احکام اسلامی را مهمترین ویژگی جامعه اسلامی دانست و گفت:‌ رعایت حجاب، اجتناب از دروغ، کمک به همدیگر و توجه به دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر، مصادیق احکام اسلامی است که باید در جامعه جاری باشد.

آیت الله مدرسی با بیان این‌که مردم در جامعه اسلامی نباید در برابر ترک اطاعت الهی بی‌تفاوت باشند، تصریح کرد: در برابر کسانی که می‌گویند در دین هیچ اجباری نیست، باید پاسخ داده شود که قرآن کریم مومنان را سفارش کرده، همه اقشار جامعه در برابر دستورات الهی مسئول و مکلف به اجرا هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه با بیان این‌که در روایات آمده، اسلام ظاهر است و ایمان باطن است، بیان کرد:‌ معنای آیه‌ای که در پذیرش دین هیچ اجباری نیست، دینی که باید به عنوان ایمان در قلب افراد وارد بشود اجباری نیست و فرد باید با تمام وجود آن را درک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که دنیای امروز در حال تغییراتی اساسی است، گفت: یکه تازیهای آمریکا و بلوک غرب در جهان به ویژه در کشورهای اسلامی به مانع‌های عظیمی برخورد کرده و در بسیاری از موارد نیز مجبور به عقب نشینی شدند.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به دستاوردهای عظیم و مختلف ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد:‌ دشمنان دین و نظام اسلامی از ابتدا تاکنون سعی دارند مانع استقلال و خودکفایی ایران شوند و این موضوع را با طراحی و اجرایی فتنه‌های مختلف در داخل و خارج کشور در دستور کار قرار داده‌اند.

آیت الله مدرسی تقویت روابط خارجی ایران و سفرهای موفق رئیس جمهور به کشورهای مختلف، خار چشم استکبار جهانی شده و آنها را بسیار عصبانی کرده است.

عضو فقهای شورای نگهبان اغتشاشات اخیر را فتنه دشمنان اسلام و انتقام استکبار جهانی از ایران دانست و بیان کرد:‌ استکبار جهانی در بسیاری از توطئه‌ها بارها شکست سنگین را تجربه کرده و همیشه به دنبال انتقال علیه نظام و ملت ایران اسلامی است.

وی کمرنگ کردن حرکت‌های روبه رشد اقتصادی و علمی، دستاوردهای سیاسی و اقتدار بین‌المللی ایران را مهمترین هدف دشمنان در رهبری اغتشاشات اخیر عنوان کرد و افزود:‌ متأسفانه برخی افراد عقب مانده داخلی هم ناآگاهانه تحت تأثیر قرار گرفته و بازیچه دشمن علیه دوست خود می‌شود.

امام جمعه موقت یزد در ادامه با اشاره به اهمیت خدمات نیروی انتظامی در مقابله با سوداگران مرگ و تأمین امنیت عمومی، گفت: متأسفانه برخی از افراد ناآگاهانه به مقابله با عاملین تأمین امنیت خود می پردازند و این نماد فتنه گری دشمنان است.

آیت الله مدرسی جسارت به مقدسات و قرآن مهمترین سند ابطال دشمنان دین و نظام اسلامی ایران است، اظهار کرد:‌ بسیاری از مشکلات فرهنگی امروز نتیجه رها کردن فضای مجازی است و مسئولان باید با روش صحیح و بدون این که آسیبی به مردم وارد بشود، این موضوع را ساماندهی کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

آمریکا تمام پژوهشکده‌ها برای غلبه بر ایران را به خدمت گرفت

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، بر مراعات فتاوای مشهور بسیار تأکید داشتند

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

حمایت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از رژیم اسرائیل یعنی حمایت از تروریسم دولتی

پا به پای صحن مجلس بودجه را بررسی می‌کنیم

تقدیر از عالمان عامل، الگویی برجسته پیش‌ روی جوانان است

" دانشمند پارسا و خدوم"؛ نگاهی به زندگی مرحوم دکتر حسن حبیبی

یک قرن جهاد و مبارزه در راه ترویج و اعتلای کلمه اسلام

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

دهه فجر فرصت تعمیق وحدت بین همه کسانی است که آرزوی سربلندی ایران را دارند

پربازدید ها

تروریست خواندن سپاه از سوی غرب آشکار بودن دشمنی آن‌ها با ایران است/جزایر سه‌گانه ملک ابدی است

‏"لايحه اصلاح ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو" به تایید شورای نگهبان رسید

نظر شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ دی ۱۴۰۱

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

دهه فجر فرصت تعمیق وحدت بین همه کسانی است که آرزوی سربلندی ایران را دارند

حضور آیت‌الله جنتی در نخستین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی

توئیت دکتر طحان نظیف درباره شهدای گمنام تازه تفحص شده

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۹ دی

دخالت اتباع حدود ۴ کشور در ترور حاج قاسم/ صدور قرار بازداشت برای افرادی در عراق