کد خبر: ۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱- 19 September 2022
دکتر طحان‌نظیف که امسال در مراسم راهپیمایی اربعین حضور داشت، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: پس از دو سال فراق، باز توفیق یار شد تا در طریق نور قدم بگذاریم. همه دلتنگ‌تر، مشتاق‌تر و قدردان‌تر.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در مطلبی با عنوان «روایت اربعین» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

پس از دو سال فراق، باز توفیق یار شد تا در طریق نور قدم بگذاریم. همه دلتنگ‌تر، مشتاق‌تر و قدردان‌تر.

این مسیر، مسیر شگفتی‌هاست، مکان و زمانی فارغ از تمام معادلات مرسوم این دنیا. اینجا همه چیز حول محور اوست و حسین (ع) حلقه وصل تک‌تک زائران و خدام. تو گویی همه یکدیگر را می‌شناسند و قوم و خویشند.

اینجا همه باهم مهربانند؛ مخصوصا با کودکان و البته دختربچه‌ها؛ وقتی به آنها محبت می‌کنند، دست نوازش بر سر آنها می‌کشند، به آنها هدیه می‌دهند، گویی همه را رقیه (س) می‌بینند. این را امسال که با دختر کوچکم همسفر شدم، فهمیدم.

روایت سخنگوی شورای نگهبان از مراسم اربعین امسال

پسر بچه‌ای را دیدم که وقتی تشنگی پسرم را دید، آبی که برای خودش گرفته بود، سخاوتمندانه به او بخشید. به راستی اینجا مدرسه حسینی (ع) است و بچه‌ها در آن محبت، مرام و غیرت عبدالله (ع) و قاسم (ع) را مشق می‌کنند.

همه به دنبال سبقت گرفتن در دوست داشتن محبوبند، مسابقه‌ای برای ابراز عشق! در این طریق هر که هر چه دارد نثار حسین (ع) می‌کند؛ جرعه‌ای آب، سفره‌ای رنگین، پایی تاول‌زده و تنی خسته؛ تفاوتی ندارند. هر چه هست عاشقانه است و تنها خواسته اینجا این است که «حسین خود را از ما نگیر».

اینجا تمرین عاشقی است و شگفت اینکه برای این محبوب هر چه بیشتر تلاش کنی، بیشتر شرمنده‌ای اما شاکری که هنوز بر در این خانه‌ای. گویی دارد بخشی از مفهوم «ما رایت الا جمیلا» برای همه روشن می‌شود.

خلاصه اینکه اینجا سکونی نمی‌بینی همه در حرکت هستند؛ الی الحسین (ع) چه زوار چه خدام.

و این مسیر یقینا برای زندگی امروز ما حرف‌های زیادی دارد. درس‌هایی برای انسان عصر سرگشتگی؛ درس سادگی، کارآمدی، ایثار و مواسات، نوع‌دوستی، محبت و ظلم‌ستیزی.

پ.ن۱: تشکر از همه موکب‌داران عراقی با میزبانی کریمانه‌شان و همچنین خدام ایرانی که با مشقت و سختی، تمام توان خود را صرف خدمت به زوار آقا اباعبدالله الحسین (ع) کردند.

پ.ن۲: دشمنان امت اسلامی از اهمیت حماسه عظیم اربعین آگاهند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا این حماسه در جهان دیده نشود؛ پس حاضران در این راهپیمایی باید راویان این حماسه عظیم باشند و خاطرات و مشاهدات خود را از این سفر معنوی بازگو کنند و هنرمندان و نهادهای فرهنگی و رسانه‌ای ابعاد مختلف این حماسه عظیم را به تصویر بکشند اگرچه این حماسه وصف‌ناشدنی است. از طرفی پیشنهاد می‌کنم نخبگان علوم انسانی نیز در پژوهش‌های خود به ابعاد این راهپیمایی باشکوه به عنوان یک پدیده ویژه و متمایز بپردازند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

برگزاری نشست تخصصی با موضوع «حکمرانی اسلامی و الزامات تغییر در جهان اسلام»

تمام فضائل متصور در زندگی فردی و اجتماعی یک زن در حیات طیبه حضرت ‎زينب(س) متجلی است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۹ آذر ۱۴۰۱

زندگی حضرت زینب تجلی‌گاه نقش‌آفرینی موثر اجتماعی زن مسلمان است/ نداشتن ترس و طمع دو خصلت مهم شهید مدرس در ایفای وظایف نمایندگی بود

قانون اساسی ما حق برگزاری تجمعات را به رسمیت ‌شناخته است/ باید مسیری پیش‌بینی شود تا از اعتراض‌ها صیانت شود/ قانون در تمامی کشورها محترم است

وبینار بین المللی تخصصی حقوقی با عنوان «نظارت اساسی و نقش اصول اسلامی در نظام حقوقی پاکستان»

مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان برگزار شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن «هفته‌ی بسیج»

قدردانی دکتر طحان نظیف از تیم ملی فوتبال ایران: بچه‌ها عالی بودید؛ گل کاشتید

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

پربازدید ها

از خبر خوش سخنگوی شورای نگهبان درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت تا ایراد به یک مصوبه در حمایت از حقوق مردم

اولين فراخوان ارسال خاطرات و تجربيات ناظران انتخابات

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

تایید لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ آبان ۱۴۰۱

جنایت در ‎ایذه و ‎اصفهان همان چیزی است که عاملان فاجعه شاهچراغ برای تمام شهرهای ایران آرزو می‌کنند

ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری خلاف قانون اساسی شناخته نشد/ اساسنامه صندوق ملی مسكن در شورای نگهبان تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۸ آبان ۱۴۰۱

یادداشت دکتر ره‌پیک درباره قانون اساسی