کد خبر: ۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸- 25 August 2022
آیت‌الله حسینی خراسانی در گفت‌وگو با رسا:

سفرهای استانی سبب اعتماد مردم به دولتمردان شده است

عضو فقهای شورای نگهبان هفته دولت را فرصتی برای ارزیابی عملکرد دولت دانست و گفت: حضور در میان مردم و سفرهای استانی سبب اعتماد مردم به دولتمردان شده است.

سفرهای استانی سبب اعتماد مردم به دولتمردان شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، به ارزیابی عملکرد یکساله دولت آیت‌الله رئیسی پرداخت و گفت: یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجایی و تمام دولتمردانی که در طول تاریخ انقلاب متعهدانه و مجاهدانه درصدد خدمت به ملت بودند را گرامی می دارم و همچنین به روح شهید تندگویان و تمام کسانی که جان خود در راه خدمت به مردم از دست دادند ادای احترام می‌کنم.

آیت‌الله حسینی خراسانی هفته دولت را فرصت مغتنم دولتمردان برای ارزیابی عملکرد یکساله خود دانست و تصریح کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای مسؤولان و دولتمردان فعلی است که خدمات و تلاش های خود را به مردم گزارش دهند و همچنین کاستی های خود را ارزیابی و رفع کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان ابراز داشت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید مسؤولان وضعیت فعلی را بررسی کنند که چه پیشرفت ها، چه پسرفت ها و چه ایستایی هایی در فعالیت های خود داشتند، از این رو باید دولتمردان ضمن ارزیابی یکساله خود و برآورد ظرفیت ها و امکانات و همچنین با شناخت آسیب ها و معضلات کشور، قدم های استوارتری را برای خدمت به مردم، پیشرفت، اعتلا و تقویت نظام اسلامی بردارند.

وی با تقدیر از انگیزه و روحیه جهادی دولت انقلابی در خدمت رسانی به مردم، خاطر نشان کرد: در مدت یک سالی که از عمر دولت سیزدهم می گذرد در کنار و میان مردم بودن دولتمردان به روشنی به همگان ثابت شده است.

آیت‌الله حسینی خراسانی سفرهای استانی و حضور میدانی در میان مردم را از نقاط قوت دولت آیت‌الله رئیسی ارزیابی کرد و افزود: آیت الله رئیسی و دولتمردان در این مدت یکسال 31 سفر استانی را انجام دادند که این امر سبب ایجاد صفا و صمیمیت و همچنین اعتماد دوجانبه میان مردم و دولتمردان شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نباید در سفرهای استانی وعده هایی داده شود که بدون پیگیری، بی سامان و بی نتیجه بماند، گفت: باید دولتمردان با توجه به ظرفیت ها، شرایط، امکانات و واقعیت های موجود جامعه به مردم وعده بدهند و طرح هایی که در هر استان و منطقه به تصویب هیأت دولت می رسد حتما پیگیری شود تا مردم این گونه فکر نکنند که مسؤولان تنها وعده ای را دادند و آن را رسانه ای کردند، اما در مرحله بعد طرح ها و وعده ها به فراموشی سپرده شده است.

آیت‌الله حسینی خراسانی بر لزوم پیگیری وعده ها و طرح های دولتمردان تأکید و بیان کرد: دولت در عمل به وعده‌های خود صادق بوده و عزم جدی دولتمردان نیز بر تحقق این طرح ها است، اما گاهی اوقات شرایط و حوادثی رخ می دهد که مسؤولان اجرای برخی از طرح ها را متوقف می‌کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: همانگونه که رهبر انقلاب خطاب به مسؤولان فرمودند که اگر نتوانستید به وعده‌هایی که به مردم داده اید عمل کنید در یک فرصت مناسب در رسانه ملی به تبیین موضوع و روشن سازی افکار عمومی بپردازند و عدم عملیاتی شدن طرح و وعده ها با مردم در میان بگذارند.

آیت‌الله حسینی خراسانی بر لزوم شفاف سازی افکار عمومی درباره عملیاتی نشدن برخی وعده ها و طرح های دولت تأکید کرد و اظهار کرد: مسؤولان برای مردم به طور روشن مسائل را بیان کنند که برخلاف پیگیری های بسیار و به دلایلی همچون نبود شرایط و امکانات این وعده ها و طرح ها را انجام ندادیم و قطعا این گونه شفاف سازی سبب ایجاد اعتماد میان مردم و دولتمردان خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

انتشار ویدئویی از رای گیری مردم در مناطق صعب العبور توسط دکتر طحان نظیف

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

دکتر پزشکیان در جلسه امروز شورای نگهبان حضور یافت

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۰ تیر ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

توئیت سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اخذ رای در دکل‌های حفاری نفتی

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است و نمی‌تواند مدعی حقوق بشر باشد

بیانیه آیت‌الله مدرسی یزدی پیرامون حماسه انتخابات ریاست جمهوری

صحت مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تایید شد

پربازدید ها

وزارت کشور و شورای نگهبان آماده برگزاری انتخابات هستند/ ناظران انتخاباتی در تمامی شعب اخذ رای حضور خواهند داشت؛ حضور ۳ تا ۴ ناظر در هر شعبه

دکتر پزشکیان در جلسه امروز شورای نگهبان حضور یافت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره احراز هویت با شناسنامه و کارت ملی/ آمار و ارقامی که به صندوق‌های خارج کشور نسبت داده می‌شود اعتباری ندارد

آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت

هر کس که در این مرحله رای بیشتری کسب کند، منتخب مردم ایران است/ شورای نگهبان همچون ادوار گذشته از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهد کرد

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

اطلاعیه شورای نگهبان درباره دریافت شکایات انتخاباتی

انجام فرآیند‌های انتخابات در کمتر از ۴۰ روز بر اساس قانون، نشان‌دهنده اقتدار و استحکام نظام است/ رقابت‌ها کاملاً جدی بود

مشارکت حداکثری در انتخابات باعث شادی دوستان و یأس دشمنان است / مردم حرف اول و آخر را می‌زنند

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است