کد خبر: ۸۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴- 26 August 2022
آیت‌الله خاتمی:

مذاکره‌کنندگان ما امین و شجاع هستند و به دشمن باج نخواهند داد

امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره کنندگان ما از جنس مردم و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید که ذره‌ای به دشمن باج نخواهند داد.

مذاکره‌کنندگان ما امین و شجاع هستند و به دشمن باج نخواهند داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به موضوع مذاکرات رفع تحریم و احیای برجام ادامه داد: مذاکره کنندگان ما از جنس مردم و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید که ذره‌ای به دشمن باج نخواهند داد. با این حال سه نکته مهم وجود دارد؛ اول لغو تحریم‌های نفتی است که نفت سرمایه ملت ایران است. اگرچه با شیطنت آنها نیز می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم آنچنان که مسئولان این کار را انجام می‌دهند اما این تحریم‌ها باید برطرف شوند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه ما مشکلی با مذاکرات نداریم، گفت: نکته دوم لغو تحریم‌های بانکی است. این موضوع نیز مشکلاتی برای اقتصاد کشور به وجود آورده است که با توجه به سوابق پیمان‌شکنی طرف‌های غربی باید راستی‌آزمایی نیز درباره آن نیز صورت بگیرد. با این وجود باید این را در نظر بگیریم که آمریکا دشمن بزرگ ماست.

وی در تشریح نکته سوم با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد خوشی ملت ایران را ببیند و اگر ناخوشی ما را ببینند اظهار خوشحالی می‌کنند، تصریح کرد: قصه آمریکا با ما قصه هسته‌ای نیست و مسئله این است که آنها اصل نظام ما را نمی‌خواهند. یکی از تئوری پردازان آمریکا می‌گوید که مشکل ما ایران هسته‌ای نیست و مسئله این است که ایران بزرگترین قدرت علمی منطقه شده و مشکل ما این است که ایران یکپارچه است و یک رهبر محبوب دارد که مردم این کشور هر چه بگوید، گوش میدهند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: این تئوری‌پرداز می‌گوید مشکل ما با ایران آن است که ایران یکپارچه است؛ رهبری محبوب دارد که هرچه بگوید مردم آن را می‌پذیرند؛ پذیرش چنین چیزی برای دشمن بسیار دشوار است. مشکل آنها این است که رهبر ما می‌گوید دوره بزن دررو تمام شده است.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه راحل حل دو چیز است اول آنکه قوی شویم و دوم آنکه مقاومت کنیم و خسته نشویم، اظهار داشت: به لطف خدا مردم خسته نیستند و این شعارهای جانانه را کسی دیکته نکرده است. اینها نشان‌دهنده خستگی‌ناپذیری مردم است؛ اما برخی می‌خواهند به ناحق ملت ایران را خسته نشان دهند درحالیکه به لطف خدا ملت عاشورایی ایران محکم و مقاوم پای انقلاب خود ایستاده است.

وی همچنین با اشاره به سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: امام بزرگوار درباره این دو شهید می گوید که این بزرگواران تحت لوای ریاست نرفته بودند، بلکه ریاست را تحت مدیریت خود داشتند. شهید رجایی خود در خاطراتش می‌گوید که من در بازار تهران دستفروشی کردم و شهید رجایی دستفروش تا زمان رئیس جمهوری هیچ فرقی نکرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به هفته دولت با بیان اینکه دولت سیزدهم در ارتباط با مردم کم نگذاشته است،‌ ادامه داد: عمل به وعده ها یکی از شاخص‌های اصلی این دولت است، همه شنیدیم که آقای رئیس جمهور اولویت اول خود را مهار کرونا گذاشته بود و انصاف این است که این خدمات را ببینیم. در کنار آن مردم انتظار از این دولت خدمتگزار دارند که با تلاش بیشتر از سرعت سیر گرانی ها جلویش را بگیرند؛ آنچنان که در هفته گذشته شاهد سیل نزولی بسیاری از کالاهایی مورد نیاز مردم بودیم.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه این دولت می‌خواهد اقتصاد بیمار ۵۰ساله را درمان کنند، گفت: مردم انتظار این را دارند که سرعت این کار با مدیریت جهادی ادامه پیدا کند.

وی با انتقاد از گرانی برخی کالاها گفت: دیده می‌شود که برخی از این گرانی‌ها بی‌دلیل و بی‌جهت است که باید نظارت‌ها را قوی تر کرد و با متخلفان برخورد کرد.

آیت‌الله خاتمی همچنین اشاره به ارتحال آیت الله ناصری، ایشان را بزرگی خود ساخته و چراغی برای کسانی بود می‌خواستند به خدا و دین راه پیدا کنند، توصیف کرد و ادامه داد: خوشا به حالش که عمری ولایی زندگی کرد و با خداوند انس داشتند. ارتحال این عالم بزرگ را به مقام معظم رهبری، مردم شریف اصفهان و همه دوستان و بازماندگان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه از مصادیق توجه به خدا، راضی بودن به رضای پروردگار است؛ گفت: خداوند متعال در سوره‌های مائده، توبه، مجادله و بینه به اهمیت این مسئله تاکید کرده است و منظور از رضای خداوند این است که انسان از هرچه خدا برای او مقدر کرده شادمان باشد؛ کسی که راضی به خواست پروردگار است اعتراضی ندارد.

وی افزود: زمانی که حضرت زینب کبری سلام الله علیه در مجلس یزید گفت «ما رایت الا جمیلا»، اوج رضایت به رضای خدا را نشان دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

دستاوردها و نتایج انتخابات‌های اخیر؛ از تحقق اراده مردم تا تجاربی که برای مجریان و ناظران به دست آمد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

۲ تصویر از ۲ عضو باسابقه شورای نگهبان در حاشیه مراسم تنفیذ حکم دومین رئیس‌جمهور

آغاز انتشار ویژه‌نامه «آینه اعتماد ۲» به‌مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

مردم با حضور پای صندوق رای توطئه دشمن را خنثی کردند

برگزاری نشست علمی «هوش مصنوعی و انتخابات» در پژوهشکده شورای نگهبان

انتشار ویدئویی از رای گیری مردم در مناطق صعب العبور توسط دکتر طحان نظیف

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

پربازدید ها

وزارت کشور و شورای نگهبان آماده برگزاری انتخابات هستند/ ناظران انتخاباتی در تمامی شعب اخذ رای حضور خواهند داشت؛ حضور ۳ تا ۴ ناظر در هر شعبه

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

هر کس که در این مرحله رای بیشتری کسب کند، منتخب مردم ایران است/ شورای نگهبان همچون ادوار گذشته از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهد کرد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره احراز هویت با شناسنامه و کارت ملی/ آمار و ارقامی که به صندوق‌های خارج کشور نسبت داده می‌شود اعتباری ندارد

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

اطلاعیه شورای نگهبان درباره دریافت شکایات انتخاباتی

انجام فرآیند‌های انتخابات در کمتر از ۴۰ روز بر اساس قانون، نشان‌دهنده اقتدار و استحکام نظام است/ رقابت‌ها کاملاً جدی بود

مشارکت حداکثری در انتخابات باعث شادی دوستان و یأس دشمنان است / مردم حرف اول و آخر را می‌زنند