کد خبر: ۸۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴- 26 August 2022
آیت‌الله خاتمی:
امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره کنندگان ما از جنس مردم و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید که ذره‌ای به دشمن باج نخواهند داد.

مذاکره‌کنندگان ما امین و شجاع هستند و به دشمن باج نخواهند داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به موضوع مذاکرات رفع تحریم و احیای برجام ادامه داد: مذاکره کنندگان ما از جنس مردم و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید که ذره‌ای به دشمن باج نخواهند داد. با این حال سه نکته مهم وجود دارد؛ اول لغو تحریم‌های نفتی است که نفت سرمایه ملت ایران است. اگرچه با شیطنت آنها نیز می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم آنچنان که مسئولان این کار را انجام می‌دهند اما این تحریم‌ها باید برطرف شوند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه ما مشکلی با مذاکرات نداریم، گفت: نکته دوم لغو تحریم‌های بانکی است. این موضوع نیز مشکلاتی برای اقتصاد کشور به وجود آورده است که با توجه به سوابق پیمان‌شکنی طرف‌های غربی باید راستی‌آزمایی نیز درباره آن نیز صورت بگیرد. با این وجود باید این را در نظر بگیریم که آمریکا دشمن بزرگ ماست.

وی در تشریح نکته سوم با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد خوشی ملت ایران را ببیند و اگر ناخوشی ما را ببینند اظهار خوشحالی می‌کنند، تصریح کرد: قصه آمریکا با ما قصه هسته‌ای نیست و مسئله این است که آنها اصل نظام ما را نمی‌خواهند. یکی از تئوری پردازان آمریکا می‌گوید که مشکل ما ایران هسته‌ای نیست و مسئله این است که ایران بزرگترین قدرت علمی منطقه شده و مشکل ما این است که ایران یکپارچه است و یک رهبر محبوب دارد که مردم این کشور هر چه بگوید، گوش میدهند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: این تئوری‌پرداز می‌گوید مشکل ما با ایران آن است که ایران یکپارچه است؛ رهبری محبوب دارد که هرچه بگوید مردم آن را می‌پذیرند؛ پذیرش چنین چیزی برای دشمن بسیار دشوار است. مشکل آنها این است که رهبر ما می‌گوید دوره بزن دررو تمام شده است.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه راحل حل دو چیز است اول آنکه قوی شویم و دوم آنکه مقاومت کنیم و خسته نشویم، اظهار داشت: به لطف خدا مردم خسته نیستند و این شعارهای جانانه را کسی دیکته نکرده است. اینها نشان‌دهنده خستگی‌ناپذیری مردم است؛ اما برخی می‌خواهند به ناحق ملت ایران را خسته نشان دهند درحالیکه به لطف خدا ملت عاشورایی ایران محکم و مقاوم پای انقلاب خود ایستاده است.

وی همچنین با اشاره به سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: امام بزرگوار درباره این دو شهید می گوید که این بزرگواران تحت لوای ریاست نرفته بودند، بلکه ریاست را تحت مدیریت خود داشتند. شهید رجایی خود در خاطراتش می‌گوید که من در بازار تهران دستفروشی کردم و شهید رجایی دستفروش تا زمان رئیس جمهوری هیچ فرقی نکرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به هفته دولت با بیان اینکه دولت سیزدهم در ارتباط با مردم کم نگذاشته است،‌ ادامه داد: عمل به وعده ها یکی از شاخص‌های اصلی این دولت است، همه شنیدیم که آقای رئیس جمهور اولویت اول خود را مهار کرونا گذاشته بود و انصاف این است که این خدمات را ببینیم. در کنار آن مردم انتظار از این دولت خدمتگزار دارند که با تلاش بیشتر از سرعت سیر گرانی ها جلویش را بگیرند؛ آنچنان که در هفته گذشته شاهد سیل نزولی بسیاری از کالاهایی مورد نیاز مردم بودیم.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه این دولت می‌خواهد اقتصاد بیمار ۵۰ساله را درمان کنند، گفت: مردم انتظار این را دارند که سرعت این کار با مدیریت جهادی ادامه پیدا کند.

وی با انتقاد از گرانی برخی کالاها گفت: دیده می‌شود که برخی از این گرانی‌ها بی‌دلیل و بی‌جهت است که باید نظارت‌ها را قوی تر کرد و با متخلفان برخورد کرد.

آیت‌الله خاتمی همچنین اشاره به ارتحال آیت الله ناصری، ایشان را بزرگی خود ساخته و چراغی برای کسانی بود می‌خواستند به خدا و دین راه پیدا کنند، توصیف کرد و ادامه داد: خوشا به حالش که عمری ولایی زندگی کرد و با خداوند انس داشتند. ارتحال این عالم بزرگ را به مقام معظم رهبری، مردم شریف اصفهان و همه دوستان و بازماندگان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه از مصادیق توجه به خدا، راضی بودن به رضای پروردگار است؛ گفت: خداوند متعال در سوره‌های مائده، توبه، مجادله و بینه به اهمیت این مسئله تاکید کرده است و منظور از رضای خداوند این است که انسان از هرچه خدا برای او مقدر کرده شادمان باشد؛ کسی که راضی به خواست پروردگار است اعتراضی ندارد.

وی افزود: زمانی که حضرت زینب کبری سلام الله علیه در مجلس یزید گفت «ما رایت الا جمیلا»، اوج رضایت به رضای خدا را نشان دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

روایت دکتر طحان نظیف از دو ساعت گفت‌وگوی صمیمی و صریح با دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

تبیین نظریه حقوقی – نوعی تشخیص صلاحیت داوطلبان انتخابات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی سند مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی دانشجویان است/ آینده نزدیک در انتظار شما جوانان و دانشجویان برای ساختن ایران پیشرفته و قوی است

رویداد ایده نگاری الزامات حقوقی تجمعات و اعتراضات در نظام جمهوری اسلامی ایران

نشست تخصصی با موضوع بایسته‌های حکمرانی اسلام با حضور دکتر شهریار زرشناس

راهکار آیت‌الله شب زنده دار برای برون رفت از حوادث اخیر کشور

آمریکایی‌ها بودجه براندازی را به اندازه کل بودجه سالانه جمهوری اسلامی افزایش داده‌اند

تحلیل نگاشت آیت‌الله اعرافی

کارگاه قانون اساسی کاربردی

پربازدید ها

اولين فراخوان ارسال خاطرات و تجربيات ناظران انتخابات

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

از خبر خوش سخنگوی شورای نگهبان درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت تا ایراد به یک مصوبه در حمایت از حقوق مردم

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

تایید لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ آبان ۱۴۰۱

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۸ آبان ۱۴۰۱

جنایت در ‎ایذه و ‎اصفهان همان چیزی است که عاملان فاجعه شاهچراغ برای تمام شهرهای ایران آرزو می‌کنند

یادداشت دکتر ره‌پیک درباره قانون اساسی

ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری خلاف قانون اساسی شناخته نشد/ اساسنامه صندوق ملی مسكن در شورای نگهبان تایید شد