کد خبر: ۸۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱- 27 July 2022
آیت الله خاتمی تشریح کرد؛

شباهت های انقلاب اسلامی و عاشورا/ ناامید کردن مردم، نقشه خطرناک دشمن

آیت الله خاتمی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین به معنای روشنگری است و توطئه امروز دشمن ناامید کردن مردم است که با جهاد تبیین باید با آن مقابله کرد.

شباهت های انقلاب اسلامی و عاشورا/ ناامید کردن مردم، نقشه خطرناک دشمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا در اصفهان، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، در جمع مبلغان محرم اصفهان، با بیان اینکه روز طلاب و روحانیون و مبلغان محرم، ماه رمضان، اربعین و فاطمیه است، گفت: افتخار می‌کنیم که ما گره به این مناسبت‌های مقدس خورده‌ایم، افتخار می‌کنیم که ما منسوب به محرم و رمضان و اربعین و فاطمیه باشیم.

آیت الله خاتمی در ادامه خاطرنشان کرد: نگاه قرآن به مسائل به صورت تحلیلی است. قصصی که قرآن کریم می‌گوید کمتر به مسائل تراجم می‌پردازد، در داستان حضرت یوسف هزار نکته اخلاقی و تحلیلی وجود دارد.
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسین(ع) وجه رب شد، اظهار کرد: وجه رب یعنی اینکه غیر از خداوند متعال هیچ چیز در وجود امام حسین(ع) نبود. واقعه عاشورا برای همه عبرت است، مسلمانان در حالی اشهد أن محمد رسول الله می‌گفتند که سر امام حسین(ع) بالای نیزه بود.

وی در ادامه زیارت‌های ماثور امام حسین(ع) را از منابع معتبر در خصوص واقعه کربلا و شناخت ایشان عنوان کرد و گفت: شناخت هدف نهضت امام حسین(ع) و شناخت ایشان در ادعیه و زیارات وجود دارد و از این طریق ممکن خواهد شد. انسان عاشورایی باید مرز داشته باشد، اینکه کسی به رهبری می‌گوید عاشق شما هستیم اما در سخنرانی خود کلماتی نظیر فتنه، نفوذ، بصیرت و جهاد تبیین را نمی‌گوید یعنی کافی نیست فقط به رهبری بگویید عاشق شما هستیم.

آیت الله خاتمی به شباهت‌های انقلاب اسلامی و قیام عاشورا اشاره کرد و افزود: مبنای نهضت ما مانند قیام عاشورا اتکا به کلمة الله است، ولایتمداری از مبانی قیام عاشورا و نهضت انقلاب اسلامی است. سومین شباهت قیام عاشورا و نهضت انقلاب اسلامی در زمینه دشمنان است. امروز دعوای ما با دنیای استکبار بر سر توحید است، در مقابل لیبرال دموکراسی و سوسیالیسم دموکراسی ما مردم سالاری دینی را عرضه کردیم و دشمنان ما از دین بغض و کینه دارند.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین مطلب مبهمی نیست، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین یعنی روشنگری، رهبر معظم انقلاب فرمودند جهاد تبیین واجب فوری و ضروری است، دشمن در فضای مجازی و رسانه در حال دروغ پردازی و تخریب است و باید کسانی که با فضای مجازی و رسانه آشنایی دارند از این فضا برای جهاد تبیین و روشنگری استفاده کنند. منبر باید همراه با آیه و روایت و معارف اهل بیت(ع) باشد.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری ناامید کردن مردم را نقشه خطرناک دشمنان برشمرد و تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند مشکلات برطرف نخواهد شد و اوضاع همینطور خواهد بود دروغ است. اکنون دیگر اداره کشور به ساعت ۸ تا ۱۴ نیست و رییس جمهور ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت و آخر هفته در سفرهای استانی است، رشد اقتصادی به ۴ درصد رسیده است و دولت علیرغم همه مشکلات مشغول جراحی اقتصادی است و کار شبانه روزی انجام می‌دهد و آقای رئیسی به من گفت مطمئن باشید به شرایط بسیار خوبی دست پیدا خواهیم کرد و اقتصاد ما عزتمندانه خواهد بود.

آیت الله خاتمی کودتای نوژه را از خطرناکترین اقدامات علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در سال ۱۳۵۹ یک ربع مانده بود تا کودتا آغاز بشود و همه کشورهای دنیا دولت کودتا را به رسمیت بشناسند تمام کودتاچیان بازداشت شدند. خدای سال ۵۹ خدای امروز هم هست. عنایات خدا شامل حال ما است و مردم از دولت حمایت می‌کنند و چندین بار آقای رییسی از مردم تشکر کردند و جای تشکر هم دارند.

وی ادامه داد: در ماجرای بنزین اغتشاشات گسترده به راه افتاد اما اکنون علیرغم گرانی اغتشاشاتی رخ نداد چرا که مردم به مسؤولان خود اعتماد دارند، مردم گله‌مند هستند اما پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. ریزش در همه انقلاب‌ها طبیعی است ولی آنچه مهم است این است که مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و خواهند ایستاد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه مردم از مهمترین سرمایه های کشور هستند، اظهار کرد: یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور رهبر معظم انقلاب هستند، یک دهه قبل ایشان نامگذاری سالها به نام اقتصاد را آغاز کردند و این یعنی یک دهه زودتر از همه ایشان مسیر توطئه دشمنان را می‌شناختند. ایشان یک رهبر مخلص، شجاع و عاشق ولایت هستند که جلودار ملت بوده و خدارا از این بابت شاکریم.

وی در ادامه ارتجاع را از خطرات جدی برشمرد و عنوان کرد: ارتجاع یعنی بازگشت به گذشته، اگر بخواهیم حرف‌های آن سوی آبی‌ها را بشنویم ما را به زمان طاغوت باز می‌گردانند. بی حجابی بدون تردید از جلوه‌های بارز ارتجاع است، بیش از ۱۰ آیه قران کریم صراحت در حجاب دارد، مراجع عظام تقلید می‌گویند از ضروریات دین حجاب است. اینکه برخی می‌گویند مسأله حجاب مطرح می‌شود که گرانی‌ها فراموش بشود دروغ سال ۱۴۰۱ است، ائمه جمعه بیشترین فریادها را علیه بی حجابی زده‌اند و در عین حال بر حجاب تأکید دارند.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه القای اینکه انقلاب به بن بست رسیده و قرار دادن مردم در مقابل انقلاب اسلامی از توطئه‌های دشمنان است، تصریح کرد: توطئه‌های دشمنان همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی خنثی شده و از این به بعد هم خنثی خواهد شد و همچنان دشمنان در عملی کردن نقشه‌های خود شکست خواهند خورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

خون پاک شهدای حادثه تروریستی دمشق، مبدأ تحولات بزرگی می شود

تحقق مشارکت مردم در اقتصاد، وظیفه مسؤولین است

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد