کد خبر: ۸۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹- 19 July 2022
ویژه‌نامه "ناظر امین"-۲۷/ گفتگوی اختصاصی با آیت‌الله مومن‌پور

بهره‌گیری از نظرات کارشناسی سایر فقها و حقوقدانان نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای شورای نگهبان در چهار دهه گذشته کوشیده‌اند با بهره‌گیری از نظرات سایر فقها و حقوقدانان به صورت کارشناسانه به بررسی مصوبات مجلس در حوزه‌های مختلف بپردازند و این کار نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است.

آیت‌الله علی مومن‌پور نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با پایگاه‌ اطلاع‌رسانی شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان در چهار دهه گذشته عملکرد بسیار خوبی در امر نظارت بر فرآیند برگزاری انتخابات‌ها به خصوص انتخابات‌های ریاست‌جمهوری داشته است.

وی افزود: شورای نگهبان در بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی و تطبیق آن‌ها با «شرع» و «قانون اساسی» نیز عملکرد بسیار خوب، دقیق و کارشناسی شده داشته است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: البته ابهاماتی در خصوص احراز صلاحیت‌ها از ابتدا تاکنون وجود داشته که لازم است روشنگری‌های بیشتری صورت بگیرد تا سوالی در اذهان باقی نماند. به طور مثال یک نفر در دوره‌ای ردصلاحیت، اما در دوره‌ای دیگر تایید صلاحیت شده است. قطعاً این‌ها دلیل دارد و باید به اطلاع مردمِ عزیز رساند.

آیت‌الله مومن‌پور درباره هجمه‌هایی که در چهار دهه گذشته به شورای نگهبان شده است، بیان داشت: شورای نگهبان به دلیل ایستادگی بر مواضع و آرمان‌های انقلاب اسلامی از سوی دشمنان خارجی و افرادِ فریب‌خورده داخلی بارها مورد هجوم قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان، «اسلام» را خطر اصلی برای خود می‌دانند و با هر نهادی که در نظام جمهوری اسلامی، پاسدار و مدافع شریعت و اسلام باشد، مخالف هستند. شورای نگهبان یکی از مهمترین نهادهای پاسدارِ اسلام در نظام جمهوری اسلامی است. بنابراین دشمنی با شورای نگهبان به دلیل دشمنی با اسلام ناب محمدی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان در چهار دهه گذشته کوشیده‌اند با بهره‌گیری از نظرات سایر فقها و حقوقدانان به صورت کارشناسانه به بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف بپردازند و این کار نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف