کد خبر: ۸۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹- 19 July 2022
ویژه‌نامه "ناظر امین"-۲۷/ گفتگوی اختصاصی با آیت‌الله مومن‌پور
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای شورای نگهبان در چهار دهه گذشته کوشیده‌اند با بهره‌گیری از نظرات سایر فقها و حقوقدانان به صورت کارشناسانه به بررسی مصوبات مجلس در حوزه‌های مختلف بپردازند و این کار نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است.

آیت‌الله علی مومن‌پور نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با پایگاه‌ اطلاع‌رسانی شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان در چهار دهه گذشته عملکرد بسیار خوبی در امر نظارت بر فرآیند برگزاری انتخابات‌ها به خصوص انتخابات‌های ریاست‌جمهوری داشته است.

وی افزود: شورای نگهبان در بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی و تطبیق آن‌ها با «شرع» و «قانون اساسی» نیز عملکرد بسیار خوب، دقیق و کارشناسی شده داشته است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: البته ابهاماتی در خصوص احراز صلاحیت‌ها از ابتدا تاکنون وجود داشته که لازم است روشنگری‌های بیشتری صورت بگیرد تا سوالی در اذهان باقی نماند. به طور مثال یک نفر در دوره‌ای ردصلاحیت، اما در دوره‌ای دیگر تایید صلاحیت شده است. قطعاً این‌ها دلیل دارد و باید به اطلاع مردمِ عزیز رساند.

آیت‌الله مومن‌پور درباره هجمه‌هایی که در چهار دهه گذشته به شورای نگهبان شده است، بیان داشت: شورای نگهبان به دلیل ایستادگی بر مواضع و آرمان‌های انقلاب اسلامی از سوی دشمنان خارجی و افرادِ فریب‌خورده داخلی بارها مورد هجوم قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان، «اسلام» را خطر اصلی برای خود می‌دانند و با هر نهادی که در نظام جمهوری اسلامی، پاسدار و مدافع شریعت و اسلام باشد، مخالف هستند. شورای نگهبان یکی از مهمترین نهادهای پاسدارِ اسلام در نظام جمهوری اسلامی است. بنابراین دشمنی با شورای نگهبان به دلیل دشمنی با اسلام ناب محمدی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان در چهار دهه گذشته کوشیده‌اند با بهره‌گیری از نظرات سایر فقها و حقوقدانان به صورت کارشناسانه به بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف بپردازند و این کار نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: