کد خبر: ۸۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷- 17 July 2022
ویژه‌نامه "ناظر امین"-۲۳/ گفتگوی اختصاصی با حجت الاسلام تقوی
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: آیت الله جنتی که همواره مورد هجمه رسانه‌ای دشمنان قرار می‌گیرد، سدی نفوذناپذیر در برابر فشارهای دشمنان بوده و انسانی مومن است که کوله باری از تجربه و عملکردهای اثرگذار در مقاطع مختلف دارد.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان با اشاره به اینکه حراست از شورای نگهبان مصداق حراست از قانون اساسی است، گفت: شورای نگهبان ضامن شرعی بودن مصوبات مجلس و حافظ انقلاب اسلامی در مقابل نفوذ بیگانگان است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان در انتخابات مدافع حقوق مردم بوده است، تصریح کرد: کسانی که حق و حقوق مردم را نادیده می‌گیرند مدام به شورای نگهبان هجمه می‌کنند چون می‌دانند تا وقتی شورای نگهبان در صحنه باشد هیچ کس نمی‌تواند به رای و حقوق مردم تعرض کند.

حجت الاسلام تقوی با تاکید بر ضرورت استمرار نظارت شورای نگهبان بر رفتار نمایندگان در دوره نمایندگی، گفت: این درست نیست که بگویم شورای نگهبان نهایت تا زمان انتخابات مجلس باید ادامه داشته باشد و من فکر می کنم که نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان در دوره نمایندگی هم یکی از مصدایق نظارت استصوابی است؛ مثلا مقام معظم رهبری نسبت به دخالت در امور اجرایی به نمایندگان تذکر دادند حالا باید پرسید چه کسی و کدام نهاد باید بر این مهم نظارت کند؟

وی گفت: یکی از مهمترین دلایل موفقیت شورای نگهبان داشتن نگاهی غیرجناحی است و بارها ثابت شده که شورای نگهبان در پاسداری از قانون اساسی و ارزش‌های انقلاب ملاحظه هیچ گروه و جریان سیاسی را نمی‌کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پایان گفت: شورای نگهبان نهادی است که بیشترین اعتماد مردم را کسب کرده است؛ دشمن همواره با هجمه به شورای نگهبان از مردم انتقام می‌گیرد چون دشمنان انقلاب اسلامی شورای نگهبان را همواره سدی در مقابل اهداف شوم خود می‌دانند.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به انتصاب مجدد آیت الله جنتی به عضویت شورای نگهبان توسط رهبر معظم انقلاب گفت: آیت الله جنتی، عالِمی انقلابی و مجتهدی فاضل است که در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و حتی پیش از انقلاب، خدمات بسیار زیادی به این مرز بوم کرده است.

وی تصریح کرد: آیت الله جنتی که همواره مورد هجمه رسانه‌ای دشمنان قرار می‌گیرد، سدی نفوذناپذیر در برابر فشارهای دشمنان بوده و انسانی مومن است که کوله باری از تجربه و عملکردهای اثرگذار در مقاطع مختلف دارد.  

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

برگزاری نشست تخصصی با موضوع «حکمرانی اسلامی و الزامات تغییر در جهان اسلام»

تمام فضائل متصور در زندگی فردی و اجتماعی یک زن در حیات طیبه حضرت ‎زينب(س) متجلی است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۹ آذر ۱۴۰۱

زندگی حضرت زینب تجلی‌گاه نقش‌آفرینی موثر اجتماعی زن مسلمان است/ نداشتن ترس و طمع دو خصلت مهم شهید مدرس در ایفای وظایف نمایندگی بود

قانون اساسی ما حق برگزاری تجمعات را به رسمیت ‌شناخته است/ باید مسیری پیش‌بینی شود تا از اعتراض‌ها صیانت شود/ قانون در تمامی کشورها محترم است

وبینار بین المللی تخصصی حقوقی با عنوان «نظارت اساسی و نقش اصول اسلامی در نظام حقوقی پاکستان»

مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان برگزار شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن «هفته‌ی بسیج»

قدردانی دکتر طحان نظیف از تیم ملی فوتبال ایران: بچه‌ها عالی بودید؛ گل کاشتید

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

پربازدید ها

از خبر خوش سخنگوی شورای نگهبان درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت تا ایراد به یک مصوبه در حمایت از حقوق مردم

اولين فراخوان ارسال خاطرات و تجربيات ناظران انتخابات

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

تایید لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ آبان ۱۴۰۱

جنایت در ‎ایذه و ‎اصفهان همان چیزی است که عاملان فاجعه شاهچراغ برای تمام شهرهای ایران آرزو می‌کنند

ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری خلاف قانون اساسی شناخته نشد/ اساسنامه صندوق ملی مسكن در شورای نگهبان تایید شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۸ آبان ۱۴۰۱

یادداشت دکتر ره‌پیک درباره قانون اساسی