کد خبر: ۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳- 16 July 2022
سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد؛
طحان نظیف با اشاره به اینکه شورای نگهبان قبل از تصویب هر مصوبه ای ماه ها کار کارشناسانه انجام می دهد، گفت: شورای نگهبان بواسطه شرع و قانون حامی و پشتیبان حقوق مردم است.

شورای نگهبان؛ پاسدار نظام و جمهوریت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در اختتامیه رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان که در دانشگاه معارف قم برگزار شد تصویب قوانین در چارچوب موازین شرعی را دغدغه اعضاء شورای نگهبان و خواست ملت برشمرد و گفت: گام های نخستینِ شورای نگهبان در عهد مشروطه با تلاش های علمایی همچون شیخ فضل الله نوری برداشته شده است.

وی با بیان اینکه قانون اساسی کشور مشحون از مبانی دینی و قرآنی است، ابراز کرد: متن قانون ما مشحون از مبانی دینی است و دغدغه های امروز شما در گذشته نیز بحث و مطرح شده است.

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه تبلور حکومت اسلامی پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) عملاً در متن قانون کشور نوشته شده است، تصریح کرد: نگاه قانون اساسی ما به فقها علاوه بر ورود در حوزه فقهی در حوزه حقوقی نیز می باشد و این نگاه برگرفته از قانون اساسی است.

طحان نظیف با تشریح این نکته که در شورای نگهبان به صورت روزانه و هفتگی نسبت به تصویب مصوبات جلسه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: قبل از تصویب هر مصوبه کارهای مفصل پژوهشی و کارشناسانه صورت می گیرد و شرع و قانون ما حامی و پشتیبان حقوق مردم است.

وی افزود: اگر مصوبه ای خلاف قانون اساسی اعلام می شود دقیقاً جایی است که احساس می کنیم حقوق مردم در آن لحاظ نشده است.

طحان نظیف با اشاره به اینکه شورای نگهبان پاسدار نظام و جمهوریت است، اظهار کرد: ما مصوبه ای را در دستور کار شورای نگهبان قرار نمی دهیم مگر اینکه مجامع مشورتی شورای نگهبان مصوبه را بررسی و گزارش مکتوب به اعضا داده باشند.

وی در پایان خطاب به شرکت کنندگان در رقابت علمی ابراز کرد: سامانه نظرات شورای نگهبان، سامانه کاملاً به روزی است و تمام سوابق مصوبات از ابتدای انقلاب تا به امروز در این سامانه وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: