کد خبر: ۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱- 30 June 2022
آیت‌الله اعرافی در تهران:
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در سومین همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در تهران، گفت: گام اول انقلاب اسلامی با تمام سختی‌ها، مشکلات و جانفشانی‌ها با موفقیت به پایان رسید اما گام دوم دشوارتر، حساس‌تر و ارزنده‌تر است.

سرنوشت امت اسلام و منطقه به ملت ایران گره خورده است/ گام دوم انقلاب دشوارتر، حساس‌تر و ارزنده‌تر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از تهران، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، در سومین همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با تبریک هفته قوه قضائیه و تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع)، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی و تحلیل قرار داد و آن را کاوش کرد. این بیانیه راهگشای انقلاب است.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: بعد از رنسانس که غرب دچار تحولات گسترده‌ای شد، عقب ماندگی جهان اسلام موجب خیزشی شد که این خیزش تلاش می‌کرد عقب ماندگی‌ها را جبران کند و در قامتی جدید آن را بروز دهد. با این حال، بسیاری از این خیزش‌ها، نهضت‌ها، انقلاب‌ها و جنبش‌ها در جهان اسلام با شکست مواجه شد و آن‌ها هیچگاه فرصت عرض اندام پیدا نکردند. این شکست‌ها به خاطر این بود که آنها از یک نظریه و تئوری مناسب برخوردار نبودند.

وی تصریح کرد: دلیل دیگری که باعث شد این جنبش‌ها به سرانجام نرسند این بود که نمی‌توانستند دوگانه‌هایی که از سوی غرب به آنها القاء شده را حل کنند و پاسخ پرسش‌ها و تناقض‌ها را بدهند.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: یکی از ویژگی‌ها و عوامل موفقیت انقلاب اسلامی ایران این بود که توانست با اندیشه امام راحل و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری(حفظه الله) این تناقض‌ها یا دوگانه‌های غیرقابل جمع را جمع کند و پاسخ پرسش‌ها را بدهد. از جمله این دوگانه‌ها می‌توان به دوگانه‌های دین و دنیا، دین و سیاست، اسلامیت و ملیت، مذهب و اسلام، امت و مذهب، اصالت و انعطاف و انقلاب و نظام اشاره کرد.

آیت‌الله اعرافی اظهار کرد: هنر انقلاب اسلامی ایران این بود که توانست چالش‌ها و عواملی که باعث شکست‌ جنبش‌های قبلی جهان اسلام شده بود را حل کند. البته ما فعلا در آغاز کار هستیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور یادآور شد: گام اول انقلاب اسلامی با تمام سختی‌ها، مشکلات و جانفشانی‌ها با موفقیت به پایان رسید، اما گام بعدی دشوارتر، حساس‌تر و ارزنده‌تر است. امروز سرنوشت امت اسلام و منطقه و همین طور آینده جهان اسلام به ملت ایران گره خورده است.

وی خاطرنشان کرد: قلب‌های مسلمانان سراسر جهان سرشار از عشق به ایران اسلامی است و آنها ایستادگی ما را تحسین می‌کنند.

آیت الله اعرافی در پایان تصریح کرد: رسالت ما در گام دوم انقلاب اسلامی محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری(حفظه الله) در بیانیه گام دوم است که باید به تحقق برسد و قطعا به سمت افق‌های روشنی حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: