کد خبر: ۸۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱- 03 July 2022
با حضور دکتر صادقی مقدم

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران معارفه شد

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران با حضور دکتر صادقی مقدم و استاندار تهران معارفه شد.

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران معارفه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آئین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران صبح امروز یکشنبه (۱۲ تیر ۱۴۰۱) با حضور دکتر محمد حسن صادقی مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، محسن منصوری استاندار تهران و فرهاد رهبر دستیار اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه، دکتر صادقی مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان طی سخنان کوتاهی ضمن تبریک به رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران، گفت: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که کشورها خود را بیرون از قطب های شرقی و غربی نمی دیدند و شعار نه غربی نه شرقی در آن زمان یک هدف جدیدی به نظر می رسید.

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران معارفه شد

وی افزود: در آن شرایط، یک قطب جدید با عنوان حکومت اسلامی شکل گرفت که رهبری این ساختار جدید در جهان برعهده حضرت امام(ره) بود و این حکومت مبتنی بر ولایت فقیه استوار شد که وظایف ولی فقیه هم در قانون اساسی ذکر شده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: تکثیر نسخه ناب اسلامی باعث شد که نسخه های اسلام آمریکایی دیگر رنگی نداشته باشند و در واقع دشمنی جهان غرب با ایران اسلامی نیز به این دلیل است که حکومت ما، یک حکومت مبتنی بر اسلام ناب است.

دکتر صادقی مقدم با اشاره به وظایف شورای نگهبان در قانون اساسی ادامه داد: در قانون اساسی 9 اصل مستقیما به شورای نگهبان و وظایف آن مرتبط است که اعضای شورای نگهبان در ادوار مختلف تلاش کرده اند که این وظایف را با نهایت دقت به انجام برسانند.

وی خاطر نشان کرد: در بحث انتخابات، ما امیدواریم که ایرادات قوانین فعلی انتخابات، اصلاح شده و زمان و فرایند رسیدگی به پرونده صلاحیت داوطلبان انتخابات، تسریع شود.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در پایان با بیان اینکه شبکه نظارت شورای نگهبان مدافعین آرا و مردم سالاری دینی هستند، تاکید کرد: شبکه نظارت تلاش می کند در لحظات حساس وقت و توان خود را برای مراقبت و حفاظت از آرای مردم به کار گیرد و با توجه به این که به زمان انتخابات نزدیک می شویم، مجموعه شورای نگهبان باید آمادگی لازم را برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات آینده را داشته باشد.

در این جلسه همچنین، محسن منصوری استاندار تهران نیز طی سخنانی گفت: انصافا استقامت و مقاومت در عملکرد شورای نگهبان واضح است و ما از شورای نگهبان یاد گرفته ایم که حرف انقلاب را محکم بیان کنیم.

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران معارفه شد

وی خاطر نشان کرد: شورای نگهبان مزین و مفتخر به یک تشکیلات مردمی بوده و در واقع مظهر یک تشکیلات مردمی است و ما هم تلاش داریم که از این الگوی تشکیلات مردمی برای رفع مشکلات استان تهران، در استانداری نیز استفاده کنیم.

در پایان این مراسم، حکم انتصاب حجت الاسلام میراشرفی به عنوان رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران به وی اعطا شد و با اهدای لوح تقدیری، از زحمات قاسم تهرانی رئیس سابق دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تهران، تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد