کد خبر: ۸۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴- 25 June 2022
آیت‌الله مدرسی یزدی:
امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه منافقین گمان می‌کردند با ترور ارکان نظام فاتحه انقلاب خوانده می‌شود اما مشیت الهی چیز دیگری بود گفت: برقراری عدالت هدف اصلی نظام اسلامی است.

برقراری عدالت هدف اصلی نظام اسلامی است

به گزارش ‌پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به روز دحو‌الارض اظهار داشت: این روز روز عبادی بسیار بزرگی است و مومنین باید از شب و روز آن نهایت استفاده را ببرند.

وی به توطئه‌های کثیف منافقین در تیرماه اشاره کرد و افزود: در تیرماه توطئه‌های منافقین در وضعیت بسیار زیادی بروز پیدا کرد که از جمله آن می‌توان به توطئه ترور مقام معظم رهبری که به حمدالله نافرجام ماند اشاره کرد.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: منافقین قصد داشتند کل ارکانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش داشتند را ترور کرده و به گمان باطل خودشان این نظام اسلامی را از پای درآورند ولی خداوند لطف کرد و همان کسی که آنها هدف ترور خودشان قرار دادند برای رهبری این جامعه و جامعه اسلامی حفظ شدند و بهترین رهبری‌ها و هدایت‌ها را در طول ده‌ها سال انجام دادند.

آیت‌الله مدرسی یزدی خاطرنشان کرد: دنباله این توطئه، حادثه بسیار دردناک و سنگینی بود که نسبت به حزب جمهوری اسلامی و شهدای آن حادثه اتفاق افتاد؛ رئیس قوه قضائیه و بلکه شخصیت موثر کم بدیلی که در جمهوری اسلامی نقش‌های فوق‌العاده حساسی را ایفا کرد به همراه یاران و همراهانش را به شهادت رساندند.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله شهید بهشتی و بسیاری از کسان دیگری که در بخش‌های مختلف انقلاب منشا خدمت بودند را در این توطئه منافقین به شهادت رساندند تا فاتحه انقلاب را بخوانند اما مشیت خداوند چیز دیگری بود و انشاالله هم خواهد بود.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: به همین مناسبت با توجه به اینکه آیت‌الله بهشتی رئیس قوه قضائیه بودند، سالروز شهادت ایشان به عنوان روز و هفته قوه قضائیه نام‌گذاری شد.

آیت‌الله مدرسی یزدی با تبریک این روز به همه کارکنان قوه قضائیه تصریح کرد: قوه قضائیه در جمهوری اسلامی ایران خدمات بسیار ارزشمندی ارائه کرده و می‌کند و امیدواریم که این خدمت‌رسانی به مردم همچنان با قوت ادامه داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه هرچه فعالیت‌های قوه قضائیه گسترده‌تر و بهتر باشد عدالت در جامعه بیشتر می‌شود گفت: امر به عدل را فراوان در اسلام داریم و برقراری عدالت هدف اصلی نظام اسلامی است.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه ما در کشور قوانین بسیار خوبی داریم خاطرنشان کرد: یکی از وظایف قوه قضائیه نظارت بر حسن اجرای قوانین است و همین اقدام بسیار گسترده است.

آیت‌الله مدرسی یزدی ادامه داد: هرچه قانون در کشور وجود دارد باید توسط قوه قضائیه و بازرسی کل کشور نظارت شود تا این قوانین به صورت کامل و درست اجرا شود؛ موضوعی که نیاز به امکانات و نیروی انسانی گسترده‌ای دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: نظام باید امکانات و نیروی انسانی لازم برای این موضوع را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد تا بتواند این وظیفه را به درستی انجام دهد تا هیچ تخلفی در کشور رخ ندهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: