کد خبر: ۸۵۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰- 21 June 2022

عضو حقوقدان‌ شورای نگهبان خواستار افزایش زمان فرایند‌ برگزاری انتخابات مجلس شد

عضو حقوقدان‌ شورای نگهبان خواستار افزایش زمان فرایند‌ برگزاری انتخابات مجلس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر محمد حسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان در جمع روسای دفاتر شورای‌ نگهبان در استان تهران ضمن برشمردن مشخصات مدیران توانمند اظهار داشت: مدیر قوی یک فرد متعهد، انقلابی، با انگیزه و پرنشاط است که کارها را تا رسیدن به نتیجه قابل قبول پیگیری کرده و اولویت‌ها را فدای تصمیمات شتابزده و دارای منفعت شخصی و مقطعی نمی‌کند.

عضو حقوقدان‌ شورای نگهبان خواستار افزایش زمان فرایند‌ برگزاری انتخابات مجلس شد

وی اظهار داشت: مسئول قوی در جمهوری اسلامی همچنان که دارای اراده‌ قوی و اعتماد به نفس است، ایمان به قدرت خداوند و اعتماد به کمک الهی را هم سرلوحه‌ فعالیت خود قرار می‌دهد. او از نظرات کارشناسان و دلسوزان‌ بدون حزب‌زدگی و قبیله‌گرایی‌ استفاده می‌کند و تلاش زیادی را برای پرورش و تربیت نیروهای جوان و مستعد انجام می‌دهد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، صداقت و مسئولیت پذیری را لازمه مدیریت در کشور دانست و تاکید کرد: مسئولیت در آموزه‌های اسلامی یک امانت‌ است که بر عهده برخی افراد گذاشته می‌شود نه یک فرصت برای بهره‌مندی بیشتر از مطامع دنیوی و گذاشتن بار بر دوش مردم و مستضعفین.

دکتر صادقی مقدم در ادامه جلسه با اشاره به برگزاری چندین دوره انتخابات در کشور، آن را جزو افتخارات جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: در حقیقت شرکت در انتخابات، حضور در یک رقابت سالم برای کار و خدمت بیشتر به مردم در یک ‌مسئولیت خطیر و سخت است، به همین دلیل باید بهترین‌ افراد در حوزه‌های مختلف با تعهد و تخصص بالا وارد این عرصه‌ شوند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان همه تلاش خود را به کار می‌بندد تا بهترین‌ و سالمترین افراد وارد رقابت‌های انتخاباتی شوند و در این مسیر هرگز خود را وارد جناح‌بندی‌های سیاسی و قبیله‌گرایی‌ها نخواهد کرد.

عضو حقوقدان‌ شورای نگهبان خواستار افزایش زمان فرایند‌ برگزاری انتخابات مجلس شد

دکتر صادقی مقدم،‌ افزایش زمان بیشتر برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات را یک ضرورت دانست و با تاکید بر لزوم اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان باید شاخص‌ها و ضوابط دقیق تبیین شود و فرصت کافی برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان وجود داشته باشد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: فرآیند برگزاری انتخابات باید زودتر از قبل شروع شود تا ضمن توجه به الزامات سیاست‌های کلی انتخابات که توسط مقام مقام معظم رهبری ابلاغ شده، آمادگی بیشتری در بخش‌های مختلف اجرایی و به خصوص نظارتی بوجود آید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف